16
Jul

anjel

   Odoslal Asarat a zaradil do Mágia, Postrehy, Výuka, Zamyslenia

Raz som stretol tvora podsvetia a ukázal mi svoj svet …
Potom som stretol žijúceho anjela a ukázal mi svet …
Stretol som smrť, hoci poznám jej svet predsa mi ukázala iné rozmery smrti. Smrti, keď reálne ešte žijete…

Koľko krát musí človek umrieť, aby prestal žiť?
Žijeme alebo existujeme? Kde je hranica medzi životom, existenciou a bytím?
Roky sa zaoberám fenoménom smrti a života po smrti.
Samozrejme ma zaujíma aj to, kedy sme mŕtvy hoci nás svet vníma a myslia si že sme tu a všetko je v pohode.
Kedy a kde sa to preklopí tam, že žijeme a predsa sme mŕtvy?
Je to otázka len duševného pohľadu, alebo je to reálna vec, ako je narodenie sa z matky a umieranie v momente fyzickej smrti.
Otázky vyvolávajú otázky.
Odpovede pri tom sú, ale sú tie odpovede skutočné, alebo si to len my myslíme, že poznáme pravdu?!

Sedel som v spoločnosti človeka, ktorý sa zaoberá inou otázkou – a to je otázka – kto sme a odkiaľ vlastne sme.
On sa pustil dvakrát po ceste a raz sa z jednej vrátil späť.

Dvakrát som sa pustil kráčať cestou a ani raz som nedošiel na koniec.
Došiel som však v jednom prípade tak ďaleko, odkiaľ sa asi vrátilo len máličko z nás.
Znovu kráčam niekam, ale aký je to smer?

Divné úvahy? A myslíte že nepatria sem a už vôbec nie odo mňa?
Omyl patria sem a práve odo mňa.
Desiatky z vás štartovali pri mne a učili ste sa základnú abecedu mágie a spoznania tajomných síl pri mne. I toto aj keď sa to zdá absurdné patrí do nášho sveta, ale ja nemám strach otvoriť ani takúto kontroverznú tému. Nakoniec kedy som nebol kontroverzný.
Keď som napísal prvé skriptá ľudia boli nahnevaný, že púšťam von veci tajomné. Teraz prvé skriptá vo svetle tých posledných skrípt sú len čítaním na dobrú noc pre deti v postieľke.

A preto miesto toho, že sa naštvete, že som túto tému opäť otvoril, tak sa na tom smejte nahlas tak, ako smejem i ja teraz. A ja sa smejem čoraz viac. 😀

Tento príspevok bol odoslaný v Piatok, Júl 16th, 2010 o 11:18 a je zaradený pod Mágia, Postrehy, Výuka, Zamyslenia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

5 komentárov

 1 

Začala som sa učiť (aspoň som si to myslela) základnú abecedu mágie a tajomna v dobe keď som skutočne žila... no zároveň som bola ochotná sa vzdať aj života........
Veci sa menia........ a keď som sa skutočne dostala k tým základom, už som bola z určitého pohľadu mŕtva....... byť v stave – nič nechcieť, respektíve túžiť len umrieť, nebyť na obtiaž nikomu... zažiť stav, keď sa úplne vypne pud sebazáchovy ...Zaujímavý pohľad na osobu, ktorá sa nechcela odraziť od dna... Vzdať sa bez bolesti sebaľútosti... nájsť nejaký cieľ je ťažké vo vlastnom dokonalom bludisku ..... V tom období mi učiteľ povedal, že nie je ťažké zabiť... ťažšie je niekoho dostať späť do života...
A teraz, po rokoch? Jedna časť umrela... druhá ožíva... Som živá? Som mŕtva? Toto som ja? A to prázdne telo, čo pred pár rokmi len tak chodilo po zemi?
Som vďačná (?) za prinavrátenie........ Života - so všetkými úskaliami... s jeho každou chvíľkou... šťastnou... i nešťastnou...
Asi aj takto sa dá "prežiť" určitú formu smrti...

Júl 18th, 2010 at 21:35
 2 

...smrť pôsobí vytriezvujúco na človeka, na jeho zmysli...strach zo smrti udržuje v určitej triezvej situácii mozog a ženie človeka dopredu a núti ho, aby sa učil ďalej lebo vie, že keď sa prestane učiť, tak nebude pripravený...nech to je už na hocičo. Podľa mňa existujeme a žijeme všetci a naše bytie je nemožné obísť len niektorí si zvolia odvrátenie sa od života a prijatie existencie bez aktívneho zapojenia sa do vlastného osudu, do vlastného bytia. A sú taký, ktorí vo svojom vnútri umrú a čakajú na zovlečenie tela a odchod tam skade pochádzajú. Či mŕtvy alebo živý, aj tak musia existovať a byť, kým ich smrť neoslobodí od zhmotneného tela, ktoré mu umožnilo žiť.

Júl 24th, 2010 at 10:55
 3 

Taký pocit ma napadol. Čítam prevažne v týchto riadkoch polemiku myšlienok medzi svetom živých i mŕtvych. Žijeme, a tak žime naplno. Sme mŕtvi? Tak využívajme svojich schopností pre plnohodnotný zmysel tu vo svete živých. Či už ani toho zmyslu niet? Stratil sa, zmizol? No možno áno, no napriek tomu poďme ďalej, či už niet kam? Tak píšme, polemizujme a zotrvávajme v týchto rovinách. Existuje mnoho svetov, mnoho pohľadov a postojov. Ktoré si v svojom sebaklame vyberieme?

Júl 27th, 2010 at 09:12
 4 

Kolega 🙂 kuk - fórum 🙂

Júl 27th, 2010 at 14:54
 5 

Smrť a život sú prirodzené atribúty bytia,za zmienku stojí krehká hranica ktorá ich oddeľuje...

Júl 28th, 2010 at 19:53

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.