Za jedno zo základných cvičení som uviedla cvičenie ovládania emócií. Emócie sú zdrojom obrovskej energie a vášne. Dávajú nášmu životu iskru. Vďaka emóciám dokážeme podávať neuveriteľné výkony. Jedna vec je ovládať emócie navonok – keď možno nikto nespozná, že sa v nás odohráva nejaký vnútorný boj a niečo úplne iné je ovládnuť emócie vo svojom vnútri. Pri práci s mágiou nám však ovládnutie svojej reakcie smerom von nestačí. Musíme mať pod kontrolou aj svoj vnútorný svet. Emocionálna nerovnováha pri práci s mágiou môže viesť k ohrozeniu nás samých, pretože emócia je vodítkom do nášho vnútra.

Mág nemôže byť pri konkrétnom magickom úkone rozladený, netrpezlivý, nahnevaný. Všetky tieto prejavy musí vedieť v sebe bezo zvyšku spracovať tak, aby nemali nijaký vplyv na jeho prácu. Emocionálna nerovnováha pri práci s mágiou môže viesť k ohrozeniu nás samých, pretože emócia je vodítkom do nášho vnútra.
Musíme vedieť poznávať svoj emočný svet – všetky emócie.
Ovládať svoje emócie až do neutrality = bezemočnosť.
My sami nesieme zodpovednosť za svoje emócie. Preto aby sme mohli zvládať tieto náročné situácie, vedeli sami seba pozitívne motivovať, boli schopní dosahovať svojich cieľov napriek veľkým prekážkam a nepohodliu začneme s najzákladnejším cvičením ovládania emócií:
Ako prvé cvičenie je vhodné začať tréningom s hudbou – podstatou tréningu je nenechať sa strhnúť do víru tanca a zábavy hudby príjemnej a hudby vyrušujúcej. Potreba sebakontroly u mága je ďaleko vyššia ako pri iných bežných ezoterických praktikách. Tak ako nás na kurzoch, či iných stretnutiach učia spoznať emóciu lásky a precítiť radosť, tak v tomto sa treba vedieť od toho všetkého pri práci a výkone mága odosobniť.
Ďalším cvičením je kontrola emócií medzi jednotlivými rolami vo fyzickom živote. V tomto cvičení sa chcem zamerať na ovládanie emócii, čo je veľmi dôležité aj preto, že musíme vedieť jednať tak, že prepneme do polohy, keď nás emócia neovládne, alebo ju využijem vo vlastný prospech. Pre prácu v mágii je veľmi dôležité mať neutrálny náhľad na veci, vedieť sa dívať bez emócií. Počas tréningov a hlavne pri samotnej práci musíme byť v pohode a nedať vedieť, čo sa v nás deje. Tento stav neutrality sa dá dosiahnuť až na základe zvládnutia vyrovnania osobnosti. Tento tréning môžeme robiť napríklad aj v práci. Tu musím emócie mať pod kontrolou a nepustiť ich von. Som v miestnosti kde pracujem, som tam v kľude, svoje emócie ovládam tak, že nik netuší, že niečo riešim, teda že trénujem. Dosiahneme to tak, že oddelíme seba od svojho problému a problém oddelíme od seba. Ten problém nechám tu a ja si idem dať vedľa do miestnosti napríklad kávu. Všetko ostane v tej prvej miestnosti, ale v druhej miestnosti som v kľude. Treba prepínať z jednej pozície do druhej, odosobniť sa od toho problému, dať ho nachvíľu bokom, aby sa ma teraz netýkal, lebo som príliš rozčúlený na to, aby som správne reagoval. Je to super tréning na to, aby sme sa naučili ovládať.
Pre zvládnutie cvičení s emóciami je dôležité:
– emócie nikdy neovládneme normálne, pokiaľ budeme mať strach.
Dôležitou otázkou je „Čo je vedomé spracovanie emócií?“ Pri pocite krivdy, alebo viny, namiesto sebaľútosti idem do úprimnosti k sebe samej a kladiem si otázky: „prečo cítim krivdu?“… „pripomína mi táto situáciu niečo podobného, čo som už zažila?“ Spomeniem si, že myšlienka vyvoláva emóciu, emócia vyvoláva spomienku a spomienka vyvoláva reakciu. Preto jediné, čo môžem ovplyvniť je moja reakcia na spomienku a prijmem spomienku ako skúsenosť, ktorá ma niekam posunula a nie ako krivdu. Po úprimnosti k sebe dostanem odvahu to, čo cítim prijať ako skúsenosť a nie ako boj za pravdu. Ak nás emócie valcujú, spíšme si ich na papier (čierno-biele zrkadlo). Je to veľmi zaujímavé „cvičenie“, no náročné. Je to vlastne realita, čo v živote zažívame, alebo mali zažívať, aby sme boli v harmónii.

Tento príspevok bol odoslaný v Monday, October 26th, 2020 o 10:39 a je zaradený pod Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

3 komentárov

 1 

Som rád že máme výcvikový manuál, niečo ako šlabikár mága. Generácie čo prídu po nás budú mať prepracovanú metodiku. Spomínam ako sme začínali na "zelenej lúke" ale dnes je doba rýchla a všetci to chcú mať instantné. Ale za jeden víkend mága nevyrobíš...preto stále platí to čo hovorí Ašarat: je veľa povolaných ale málo vyvolených...

October 27th, 2020 at 21:15
 2 

Emócie ach tie emócie. Máme ich celý život a raz sú, ako rozbúrený oceán a inokedy sú pokojné ako Tichý oceán. No bez nich by ani nebolo pokroku, pretože niekedy práve emócie nám otvárajú dvere. Samozrejme aj tu platí, že emócie sú zlý pán a dobrý sluha. Je len na nás, ako si to zariadime.

October 29th, 2020 at 10:04
 3 

Kolegyňa Vhiolynta, teším sa na všetky ďalšie cvičenia, pretože by som si rád postupne vyskúšal, ako sa mi bude dariť v nich na mojej súčasnej úrovni. Je super, že sú takto zhrnuté na jednom mieste. 🙂

November 16th, 2020 at 17:46

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.