17
Sep

Fytoterapeutické recepty

   Odoslal Thalassa a zaradil do Liečiteľstvo, Výuka

Recept na posilnenie tráviaceho traktu – žalúdka

Základné suroviny:
• Zázvor –koreň
• Čierne korenie – mleté
• Hviezdicový anýz – plod

1 čajovú lyžičku zázvoru zmiešame s ½ čajovej lyžičky mletého čierneho korenia a s 1 čajovou lyžičkou mletého Hviezdicového anýzu. Do toho potom pridáme 5dkg medu. V prípade, že máte ťažké trávenie, môžeme užiť 1 kopcovitú čajovú lyžičku. Všetky tieto ingrediencie ako také nám podporujú proces rýchlejšieho trávenia. Popritom majú aj protizápalové účinky napr. zázvor čistí črevá a čierne korenie účinkuje protizápalovo. Účinky týchto ingrediencií sú nezanedbateľné. Pozor si však majú ale dávať ľudia, ktorí majú vysokú Jang energiu, títo jedinci musia užívať túto receptúru s maximálnou opatrnosťou.

Kurkuma a jej využitie

Základné suroviny:
• Kurkuma
• Med
• Gingko biloba
• Kokosový olej

Každý deň sa môžeme v médiách dočítať o Kurkume a jej neskutočných účinkoch. A musím povedať, že to nie je bezdôvodne. Okrem toho, že má aj protirakovinové a regeneračné účinky, má aj mnoho ďalších vlastností. Ja by som tu rád vyzdvihol jej účinky aj na mozog, ďalej na nervový systém a čo možno málokto vie, že má perfektné účinky aj na chrupavky.

Návod – pomer miešania:
Najskôr do medu zamiešame Kurkumu a to v pomere 2:1 (2x med a 1x kurkuma). Denne navrhujem aplikovať 1x až 3x jednu kopcovitú čajovú lyžičku najlepšie hneď po jedle, alebo ak pozdejšie, v tom prípade jednu až dve hodiny po jedle.

Jedna zo silných stránok Kurkumy je, že v tele sa usádza veľké množstvo živočíšnych bielkovín z potravín, ako sú mlieko, mäso, tvaroh, syry, ktoré v tele produkujú toxíny a tie sa usadzujú na kĺboch v nemalom množstve. Kurkuma tieto toxíny z tela dokáže vyplaviť.

O týchto toxínoch tiež treba vedieť, že spôsobujú odlupovanie chrupavky na kĺboch. A po čase to odlupovanie môže na niektorých kĺboch spôsobiť aj silný zápal. Zo skúseností môžem povedať, že po 2 – 3 dňoch užívania môžeme pocítiť zlepšenie, čo sa preukáže zníženou bolesťou a ľahšou pohyblivosťou kĺbov.
Druhá stránka pôsobenie je tiež viditeľná a to je práca mozgu, ktorá sa zlepšuje a mozog sa regeneruje a aj spánok je pokojnejší. Kurkuma má schopnosť riediť krv, preto tí, ktorí už užívajú lieky na riedenie krvi by mali konzumáciu Kurkumy prediskutovať so svojim liečiteľom.

Ak chceme zvýšiť účinok Kukurmy na mozog, pridajme Bio kokosový olej v pomere 1:2, 1x Kurkuma a 2x kokosový olej. Najefektívnejší účinok však dosiahneme vtedy, ak pridáme podrvený list gingko biloby v pomere 1:1:3 = 1x kurkuma , 1x gingko, 2x kokosový olej. Tento účinok je tiež veľmi pozitívny pri rehabilitácii po krvácaní do mozgu, alzheimerových syndrómoch, skleróze multiplex, gynekologických problémoch, problémoch s pečeňou, hrubým črevom, pľúcami, pri rakovine.

BoloBolo tiež preukázané, že extrakt z kurkumy – kurkumin, nemá z ďaleka také priaznivé účinky ako mletý koreň – kurkuma. Kurkumin preukázal len 24 % účinnosť oproti kurkume. Kurkumin predstavuje 2-5% z koreňa Kurkumy, čo znamená, účinok 1g Kurkuminu sa rovná cca 5-13g
Môžeme ju konzumovať s ovocnou šťavou, vodou, medom, mliekom. Denné užívanie 3 lyžičiek mletej Kurkumy pokrýva jej blahodarné účinky. Ak ju budeme konzumovať po jedle, tak nám zaručí dobré trávenie.
V tradičnej čínskej medicíne posilňuje najmä energiu sleziny a žalúdka, pričom sa zlepšuje aj krv a svaly. Vysoký obsah Beta karoténu priaznivo pôsobí aj na pľúca a pečeň.

Tagy: , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Tuesday, September 17th, 2013 o 16:53 a je zaradený pod Liečiteľstvo, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

5 komentárov

 1 

S kurkumou mám vynikajúce skúsenosti. Intenzívna kúra (kurkuma rozmiešaná s medom) výrazne pomohla známemu pri problematickom trávení a keďže dotyčný konzumuje nadmerné množstvo mäsa, pridáva si ju čo najčastejšie aj do jedla, čo mu dlhodobo prospieva.

September 17th, 2013 at 22:36
 2 

Uz si len nakupit ingrediencie a skusat :-). Super! Dakujem!

September 18th, 2013 at 07:28
 3 

Šomrem na všetko a na med obzvlášť.
Tento des stou Kukurmou ak mi to kolega namieša vyskúšam.... snáď to opäť prežijem 🙂 Alebo žiaľ? Je to uhol pohľadu viem...

September 18th, 2013 at 11:40
 4 

Ja som skúšala kurkumu zmiešať s medom a natrieť na čelo pri bolesti hlavy a pomáha 🙂

September 18th, 2013 at 21:12
 5 

Začal som skúšať kurkumu, najprv som šomral kvôli chuti, ale človek si zvykne na všetko 🙂 Skúsim ešte pridávať ten bio-kokosový olej - snáď mi to mozog neodpáli 🙂 Ináč super receptúry a rady - treba pokračovať!

September 25th, 2013 at 07:56

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.