Dňa 18.05.2024 sa uskutočnilo 29. výročné stretnutie spoločenstva Selekcia a 150. výročie spoločenstva Anách.

Prvým bodom programu boli skúšky Majstrov, ktoré začali ráno o 09:00 hod. Ako prvá sa dostavila na skúšky členka spoločenstva Selekcia Freya a ako druhá členka spoločenstva Selekcia Lulith. Obe členky zvládli odpovedať na vylosované otázky a obhájili svoje Majstrovské práce.

Následne bola skúška prerušená, aby sa priestory Centrály spoločenstva Selekcia mohli upraviť a pripraviť na ďalší program.

Ďalej sa pokračovalo oficiálnym nástupom členov, Majstrov a najvyšších predstaviteľov Selekcie. Následne sa pokračovalo prijatím novej členky spoločenstva Selekcia Lily. Ona už bola formálne prijatá v Decembri 2023, ale až teraz sa naskytla príležitosť ju prijať aj ceremóniou, ako sa patrí.
Prijímajúci Majstri boli: Majster Cháron, Majsterka Anat, Majster Regulus.

Po prijatí novej členky Lily pokračovali skúšky Majstrov, a to skúškou Kalichom. Freya aj Lulith i túto časť skúšky zvládli, po ktorej postupne zložili prísahu Majstra. Po prísahe Majstra Veľmajsterka Vhiolynta vykonala akt zasvätenia Majstra u Freyi a Lulith, následne členovia jednotlivo pristúpili k aktu prijatia Majstra.

Veľmajsterka Vhiolynta oznámila povýšenie člena spoločenstva Selekcia Oriona na hierarchický stupeň 3 (HS3) – Čakateľ na Majstra.

Po povýšení na Majsterky dostal slovo NVK Ašarat, ktorý oznámil, že Majsterku Lulith menuje do funkcie Majster ceremoniár.

Ďalším bodom programu dňa boli oficiálne povýšenia nasledovných Majstrov:

 • Majsterka Anat povýšená na Majsterku Nižšieho Rádu. Zasvätenie vykonal NVK Ašarat, asistovala VVK Tara
 • Majster Regulus povýšený na Majstra Nižšieho Rádu. Zasvätenie vykonal NVK Ašarat, asistovala VVK Tara + EVVK Anubis vykonal zasvätenie na HS5 v odbore liečiteľstvo.
 • Majster Cháron povýšený na Majstra Nižšieho Rádu. Zasvätenie vykonal NVK Ašarat, asistovala VVK Tara
 • Veľmajsterka Vhiolynta povýšená na Kňažnú I. stupňa. Zasvätenie vykonal NVK Ašarat, asistovala VVK Tara

Po povýšeniach sa pristúpilo ku predstaveniu jednotlivých majstrovských prác (ďalej MP), ktoré boli napísané kolegyňami a kolegami za obdobie predchádzajúceho roka od posledného výročného stretnutia spoločenstva Selekcia:

 • Živlová mágia – Majsterka Lulith  
 • Mágia čarovných odvarov a iné pomôcky v mágii – Majsterka Freya
 • Energetika (vyžarovanie) rastlín v závislosti od prístupu k rastline pri jej zbere – Majster Znachor
 • Cestou anjelov – MNR Cháron
 • Znaky lesa a magické symboly a tajuplné svety – MNR Taranis 
 • Jemný spirituálny dotyk v mágii – autorka Kňažná Vhiolynta
 • Všeobecné zákony – NVK Ašarat
  (Zákony sú v platnosti v konečnej verzii od roku 2013, ale bolo ich treba prejsť, či sa niekde nedeje protirečenie a do tejto tlačenej formy do nich pribudli aj interné predpisy z posledných rokov. Je to prvá tlačená forma zákonov. Doteraz jestvovali len na blogoch Selekcie a jeden pracovný výtlačok bol v hrebeňovej väzbe.)

Po predstavení MP sa pristúpilo ku odovzdaniu ocenení za rôzne činnosti kolegom.
Ocenení boli:

 1. Majsterka Freya — za všeobecný prínos pre spoločenstvo Selekcia – Striebro – ocenenie za svoj postoj a konanie v prospech spoločenstva Selekcia
 2. Čakateľ na Majstra spoločenstva Selekcia Orion — Všeobecný prínos pre spoločenstvo Selekcia – Zlaté ocenenie – ocenenie za svoj postoj a konanie v prospech spoločenstva Selekcia
 3. Majsterka spoločenstva Selekcia Lulith — Všeobecný prínos pre spoločenstvo Selekcia – Zlato – ocenenie za svoj postoj a konanie v prospech spoločenstva Selekcia a tiež – Striebro – za prínos v oblasti liečiteľstva
 4. Majster spoločenstva Selekcia Znachor — Všeobecný prínos pre spoločenstvo Selekcia – Zlato – ocenenie získava za svoju ochotu pomáhať v spoločenstve Selekcia, či sa jedná o oficiálne alebo neoficiálne aktivity konané pod záštitou spoločenstva Selekcia
 5. Majster Nižšieho Rádu spoločenstva Selekcia Cháron — Všeobecný prínos pre spoločenstvo Selekcia – Zlato – Ako Majster spoločenstva Selekcia pôsobí mimo spoločenstvo Selekcia a pri tom využíva učenie, ktoré získal v spoločenstve Selekcia, čím napĺňa dávne poslanie, kedy mali majstri rok po tom, ako dosiahli HS4, pôsobiť navonok mimo spoločenstva a pretavovať učenie medzi ľuďmi
 6. Majsterka Nižšieho Rádu spoločenstva Selekcia Anat — Všeobecný prínos pre spoločenstvo Selekcia – Zlato – za zverené úlohy – MNR Anat ručne prepisuje knihu mágie, kroniku spoločenstva, pomáhala spracovať majstrovské práce pre MNR Taranisa a MNR Chárona a zúčastňuje sa aj v pomoci vo výučbe
 7. Majster Nižšieho Rádu spoločenstva Selekcia Regulus — Všeobecný prínos pre spoločenstvo Selekcia – Zlato – a Zlato – za prínos v oblasti liečiteľstva. Ocenenie získava za nezištnú a veľmi častú pomoc pre NVK Ašarata. Ako aj pre ostatných členov spoločenstva Selekcia
 8. Kňažná spoločenstva Selekcia Vhiolynta Najvyššie ocenenie spoločenstva Selekcia – ocenenie získava za svoj prínos pri výučbe kolegov v spoločenstve Selekcia, ako aj za jej pomoc a prácu pre spoločenstvo Selekcia.

Po odovzdaní ocenení nasledovala diskusia a po nej bola oficiálna časť programu vyčerpaná a ukončená.

Torta na 150. výročie Anách
Tento príspevok bol odoslaný v Pondelok, Máj 20th, 2024 o 14:32 a je zaradený pod oznam, Oznamy. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

7 komentárov

 1 

Povýšeným a oceneným kolegyniam a kolegom gratulujem a prajem veľa úspechov všetkým na ďalšej ceste.

Máj 20th, 2024 at 15:07
 2 

Je mi cťou a som rád, že som mohol byť prítomný na 29. výročnom stretnutí spoločenstva Selekcia a 150 výročí spoločenstva Anách.

Všetkým kolegom ktorí boli povýšení a ocenení, gratulujem a prajem im veľa, veľa úspechov a síl na ďalšej ceste.

Máj 20th, 2024 at 15:21
 3 

Ďakujem za uznanie mojej práce. V každej pomoci, tým čo ju potrebujú. Je odkaz nášho učenia. Nebyť vás drahí učitelia. Kolegovia. A najmä teba NVK Ašarat. Možno by som stále blúdil na druhej strane rieky.
Stratený hlboko vo vlastnej mysli.

Blahoželám vám kolegovia. K povýšeniam a oceneniam. K dokončeniu prác, za ktorými sú často desiatky hodín prevedenia poznatkov do písomnej formy. A omnoho viac času stráveného učením, výskumom a praxou.

Máj 20th, 2024 at 15:53
 4 

Výročné stretnutie bolo skvele zorganizované a pripravené, za čo chcem poďakovať NVK Ašaratovi a Majstrovi Znachorovi.
Kolegom gratulujem k úspechu na spoločnej ceste a teším sa na ďalšiu spoluprácu.
Veľmi si cením ocenenia, ktoré sa mi dostalo.
Ďakujem

Máj 20th, 2024 at 15:53
 5 

Boli to náročné,ale krásne tri dni, tri, pretože s kolegyňou Vhiolyntou sme prišli už v piatok doobeda, aby sme doladili ešte pár detailov.

Máj 20th, 2024 at 16:56
 6 

Gratulujem všetkým kolegom za výsledky ku ktorým sa dopracovali, pretože viem podľa vlastnej skúsenosti ako je náročné prekonávať hranice čo nám stoja v ceste...Nakoľko sledujem Váš vývoj veľa rokov je pre mňa potešením tešiť sa spolu s Vami z dosiahnutých úspechov.

Máj 20th, 2024 at 17:28
 7 

Gratulujem všetkým kolegom k povýšeniam a oceneniam, ďakujem za všetko a teším sa ešte i dnes zo spoločne stráveného času. Bolo mi veľkou cťou a radosťou sa s vami všetkými znovu stretnúť.

Máj 21st, 2024 at 13:42

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.