13
Mar

Tréning s kolegyňami

   Odoslal Maat a zaradil do Príbehy, Výuka

Rada by som vám v tomto príspevku porozprávala a priblížila, ako tiež môže vyzerať tréning s kolegyňami. Slovo dalo slovo, dohodli sme si čas a upresnili zámer – pozorovanie priestoru.

Mojím záberovým okruhom v bližšie nešpecifikovanom uplynulom čase, sú „silové miesta – priestor“. Priestor sám, jeho „nálady“, jeho osobnosť, energie a zóny v priestore, bytosti a svety v priestore. Všetko čo pod neho spadá a všetko čo v ňom môžeme nájsť. Už dlhšiu dobu pozorujem jedno konkrétne miesto. A práve sem som sa rozhodla kolegyne po ich záujme o spoločný tréning, vziať. Vopred som o tomto kroku informovala Veľkňažnú Taru, ktorá dané miesto už navštívila aj s Veľkňazom Ašaratom a poznajú ten priestor. Náš tréning dostal zelenú.

Na miesto sme sa vybrali v jedno piatkové dopoludnie a keďže išlo o ranné hodiny, nebola som si istá, na koľko bude daný priestor aktívny. Rozmýšľala som cestou v aute, či kolegyne z toho vôbec niečo budú mať, nejaký vlastný prežitok. Ale v momente keď sme sa blížili k tomuto miestu, bolo mi jasné, že o poznanie dnes nebude núdza.

Priestor nám povolil vstúpiť, hoci sa na počiatku tváril zdržanlivo. Rátala som s tým, pretože toto je jeho reakcia na akúkoľvek či akékoľvek nové alebo „zánovné“ osoby. Poprosila som kolegyne hneď na začiatku, aby sme sa pokúsili „stiahnuť“ do seba a nevyžarovali svoju energetiku do okolia. Rovnako tak sme si vzájomne odsúhlasili, že si budeme dávať spätné väzby hneď ako niektorá z nás niečo v priestore detekuje či „zbadá“. Netrvalo dlho a zachytili sme úvodné „uvítacie“ zóny na cestičke ktorou sme šli. V každej z nás to vyvolávalo iný fyzický efekt (brnenie v dlaniach, magnetizmus, zachytenie akoby mierneho tlaku na hrudi a podobne). Potešila som sa tomuto faktu, pre mňa to bolo náramne pozitívne zistenie, že sme sa zhodli.

Ako sme šli ďalej a ocitli sme sa v okruhu, ktorý sa radí k čisto prírodnému, zachytila Tia množstvo vnemov, vedela rozoznávať energetiku jednotlivých častí priestoru, energetické zlomy, tam prítomné hranice. Ukázala nám konkrétny strom, ktorý ju zaujal svojím vyžarovaním. A keď sme sa naopak dostali do miest, v ktorých prevládajú nie prírodné energie, dostala sa k slovu Bella. Rovnako ako kolegyňa Tia v prírodnom prostredí, opísala verne a správne svoje vnemy z daného prostredia.

Keď sme zastali pred neďaleko stojacim kaštieľom, spýtala som sa ako na nich tá budova pôsobí. „Nálada“ tohto historického skvostu bola aktuálne veľmi zhovievavá. Dostala som zaujímavé odpovede, ktorých hĺbka príjemne prekvapila mňa samú.

O dva dni neskôr sme sa na toto miesto vybrali na rovnaký tréning s kolegyňou Zeou a kolegom Atonom. Priestor už od vstupnej brány bol citeľne odlišný od toho stavu, aký sme zažili pred dvoma dňami. Bol takmer „neaktívny“. Prešli sme rovnakou trasou ako s predošlými kolegyňami, zachytili sme však len prelomové zóny v priestore, ktoré sa na týchto miestach nachádzajú nemenne. Predstúpili sme pred kaštieľ a nakoľko sa tu kolegyňa Zea nachádzala už druhý krát, vedela správne zamerať, že budova je akási iná ako naposledy keď tam bola (približne mesiac dozadu). Spolu sme si potvrdili, že máme rovnaký vnem a skonštatovali sme, že oproti „návšteve“ spred mesiaca, teraz kaštieľ „spí“.

Hoci s odstupom niekoľkých dní medzi jednotlivými tréningami a v iných zostavách, bolo pekné vidieť ako sme si v tomto priestore prirodzeným spôsobom samé určili takpovediac „svoj parket“. Ja z pozície „pozorovateľa“ musím povedať, že ma to veľmi teší . Tam, kde si nebude vedieť dať rady s danou energetikou jeden človek, príde a pomôže mu druhý. Toto poznanie bolo pre mňa z tohto tréningu jednoznačne najvzácnejším. Brané vo vyššom koncepte – práve týmto sa dokáže posilniť celok ako taký. Že si nájdeme svoju silnú stránku, prijmeme ju a budeme na nej naďalej pracovať. Toto je „detail“, ktorý je veľmi potrebný. Zaradiť sa a pracovať na sebe, rozvíjať svoje schopnosti. Neobzerať sa a nepátrať z rozkazu ega po tom, či sa zaoberám dostatočne lukratívnym odvetvím mágie. Ak bude mať nemocnica plné oddelenia neurochirurgov s tým, že absentujú ostatné kvalifikácie, bude to na nič… Dôležitý a podstatný je každý článok – toto platí aj v mágii. Musíme sa dopĺňať. Drahé kolegyne – vy ste dokázali našľapnúť práve týmto smerom, smerom tejto idey. A dovoľte mi touto cestou sa vám poďakovať za vašu účasť, spätné väzby, ako aj vaše postrehy a vnemy.

Tento príspevok by bol veľmi nekompletný a bola by som nespravodlivá, ak by som v rámci tréningov našej skupiny opomenula aj ďalšie (z môjho pohľadu významné) posuny. Možno sa vám bude zdať, že všetko čo spomeniem tu už predsa raz bolo a všetko je tak samozrejmé a dané a malo by byť automatické. Tí, ktorí máte tento názor, ospravedlňte prosím moje nadšenie – je tak či onak vždy veľmi zriedkavé. A práve preto píšem tento príspevok. V poslednej dobe vidím na celej skupine výrazný posun vpred. Nezáleží na tom čo je jeho impulzom, či nám niečo zarezonuje v priebehu výučby, či sa spolu vyberieme von na tréning, či máme spolu tréning na diaľku, alebo považujeme za tréning život sám. Vidím pokrok. A ten vo mne prebúdza určitú nádej…

Tagy: , , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Sunday, March 13th, 2016 o 23:11 a je zaradený pod Príbehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

5 komentárov

 1 

Mám radosť z tohto príspevku. Je výborné, že sa viete takto vzájomne posúvať, pretože gro práce na tejto ceste nespočíva v prednáškach, ale práve v individuálnych tréningoch - či už osamote, alebo takto skupinovo. Naše výučbové stretnutia Vás majú v prvom rade naviesť, ukázať spôsoby a možnosti, ako sa posunúť vpred. Aj keď to nie je vždy zrovna tým najpríjemnejším spôsobom 🙂 Úspech závisí od toho, ako to kto dokáže uchopiť, pretaviť do praxe a využiť pre svoj rozvoj.

Maat, poukázala si v tomto príspevku na jednu veľmi dôležitú vec: rôzne odvetvia v ezoterike/mágii sú ako celok horizontálne, nie vertikálne. Každý smer má svoje vlastné méty a ciele a čím viac kolegov toto dokáže pochopiť a prijať, tým to bude lepšie. Potom dokážeme spolupracovať tak, ako je žiadúce - teda nie na princípe nejakého konkurenčného boja medzi sebou, ale každý vo svojej oblasti a bok po boku tak, aby sme sa vzájomne mohli obohacovať a dopĺňať, či už vedomostne alebo si zastať vzájomne chrbát v reálnej praxi, keď je to potrebné.

Nepotrebujeme, aby všetci išli jedným smerom ako podľa šablóny, ale aby každý našiel "to svoje orechové", tomu sa venoval, rozvíjal učenie a bol v tom dobrý. Táto profilácia môže u niekoho trvať aj roky, na tom nezáleží. Podstatné je, aby každý v sebe našiel a rozvinul svoj vlastný potenciál naplno, nie aby sa snažil kopírovať či napodobňovať niekoho iného len preto, že tento smer je "momentálne in". A učitelia sú tu na to, aby pomohli na ceste tým, ktorí sú schopní a ochotní zamakať na sebe. Keď vidíme takéto pokroky, aj nás to motivuje a dodáva nám chuť venovať sa Vám ešte viac.

Je to dlhá cesta a často boj na mnohých frontoch naraz, ale vieme kam tým smerujeme a jedného pekného dňa to celé dokopy bude dávať zmysel 🙂

March 14th, 2016 at 08:52
 2 

Super 🙂 Teší ma, že sa takto aktivizujete.
Páči sa mi opis toho, ako to celé prebehlo.

ps: Takto má vyzerať správa 🙂

March 14th, 2016 at 13:29
 3 

Krásne 🙂
Maat gratulujem. K čomu? No nie len k príspevku, ale ak mám správne info, tak tvoj príspevok je presne 666. v poradí tu na blogoch 😀
Krásne číslo si obsadila 🙂
Ešte raz klobúkom dole za tvoj príspevok.

March 14th, 2016 at 13:33
 4 

Ahoj Maat
Gratulujem. Som rad ze dokazete spolu fungovat aj mimo oficialnych stretnuti. Je to pre mna signal ze to ma zmysel a buducnost.

March 14th, 2016 at 14:43
 5 

Cítim príjemnú energiu z tohto príspevku, okrem vlastnej osobnosti posilňujete aj kolektívné vedomie, konzultujete svoje skúsenosti a vedomosti, celkom slušný postup vo výučbe...

March 15th, 2016 at 19:02

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.