5
Jun

Nabíjanie – oživenie magických znakov

   Odoslal Maat a zaradil do Mágia

Úryvok z práce “Magické znaky”

Každý jeden magický znak ktorý vytvoríme – či už z kategórie spomínaných „vyľudňovacích“ alebo z kategórie „zákaz vstupu“, prípadne z kategórie úplne inej, musí v sebe niesť silu. Vôľa mága spojená s jeho vnútornou silou ho oživí. V opačnom prípade by sme si mohli kresliť ktorýkoľvek z ukázaných znakov a tých pár čiar, krúžkov a oblúkov by nebolo schopných len tak samé o sebe fungovať tak ako požadujeme.

Keď pracujeme formou vizualizácie znaku v priestore, začíname tak, že na zvolenom mieste takpovediac „vo vzduchu“ vytvoríme daný znak s ktorým ideme pracovať. Najskôr rozmerovo malý, drobný. A postupne ako ho rozťahujeme do všetkých svetových strán po priestore, doň vnášame našu silu – teda nabíjame – oživujeme ho.  Tento úkon by mal byť súbežný, tzn. rozťahovanie do priestoru a vnášanie sily sa má diať súčasne. Pri tejto metóde kedy pracujeme vizualizačne, nie je príliš osožné zvoliť krokový postup, kedy by sme v prvom kroku znak roztiahli na požadovaný rozmer a v kroku druhom ho nabili. Takýto krokový postup – bod po bode – je naopak vhodné zvoliť pri oživovaní znaku, ktorý fyzicky kreslíme (napr. na zem v teréne, alebo na papier, na stenu, kamkoľvek potrebujeme či smieme). Vtedy znak najskôr nakreslíme, nič s ním nerobíme, nevkladáme silu, neoživujeme hneď. V takomto inaktívnom stave vie zotrvať kľudne nejaký čas, kým sa rozhodneme ho oživiť. Vtedy doň vnášame silu rovnakým spôsobom ako pri vizualizácii (každý má svoj spôsob a štýl) a vyťahujeme z papiera prípadne z prachu zeme alebo zo steny do všetkých strán. Svojím spôsobom aj tu v tomto prípade pracujeme s vizualizáciou, no rozdiel je v tom, že magický znak aj fyzicky niekam nakreslíme a oživujeme až následne. Existuje aj tretia možnosť – oživiť ochranný magický znak tým spôsobom, že ho fyzicky kreslíme, zároveň v rovnakom čase oživujeme, čiže paralelne s kreslením doň vnášame svoju silu a vizualizáciou rozprestierame do priestoru. Čo sa týka súbežnosti „kreslenia“ a oživovania, pracujeme teda obdobne ako v prvom prípade kedy sme si magický znak len vizualizovali, avšak teraz je rozdiel v tom, že ho aj reálne nakreslíme na zvolený podklad.  Ako všade, tak aj tu, si každý musí nájsť ten spôsob, ktorý mu najviac vyhovuje, ktorý mu je prirodzenejší.

Účinnosť a intenzitu magických znakov vieme posilniť vyslovením patričnej mantry, prislúchajúcej ku konkrétnemu znaku. Predpokladám, že nemusím zdôrazňovať, že znenie mantry by malo pri jej vyslovovaní vychádzať takpovediac „z vnútra“ mága, aj v mantre samotnej musí byť vnesená mágova sila. Rovnako záleží aj na intonácii pri jej vyslovovaní z toho dôvodu, lebo v hovorenom slove sa nesie určitá vibrácia. Preto pri popise jednotlivých mantier sa snažím dávať do zátvoriek správnu výslovnosť. Na veľké písmená kladieme pri vyslovovaní dôraz. Ako som už povedala, pri oživovaní magických znakov slúžia mantry na posilnenie účinnosti znakov, ak sú správne vnesené tak im dávajú určitú údernosť. Vyslovujeme ich hneď na začiatku vytvárania znaku.

V tomto bode by som sa ešte zmienila o možnosti rozprestretia a oživenia magického znaku na diaľku. V prvom rade musíme poznať miesto na ktoré ho ideme uplatniť – úplne najideálnejšie je, ak sme na danom mieste už aspoň raz boli osobne. Ak nie, musíme pracovať s tým čo máme k dispozícii. Naladiť sa na ten priestor nám hádam nebude robiť žiaden väčší problém. Magický znak rozprestrieme v želanom priestore pravdaže pomocou vizualizácie, zahrnieme pod pôsobnosť rovno všetky osoby v danom priestore žijúce. Toto všetko samozrejme musí obsiahnuť mágova vôľa, zapamätajme si do budúcna, že neexistuje žiaden na milimeter presne opísaný postup, musíme skutočne vedieť čo robíme, prečo danú vec robíme a ako ju urobíme.

Veľmi dôležitým momentom po rozprestretí a oživení magického znaku, je následné odpojenie sa od neho.  Znak sme už umiestnili tak kam sme chceli, je aktívny, musíme sa odpojiť a nechať ho pracovať. Ak si chceme neskôr skontrolovať jeho aktivitu, prípadne silu znaku „dotlačiť“ (doplniť), urobme tak samozrejme, ale po tomto úkone sa odpojme. Nezabúdajme na to. V opačnom prípade budú naše dni nemilé. Všetko čo na seba magický znak preberá, aktivitu ktorú odráža, sila, ktorá na neho zatlačí odniekadiaľ, atď. – to všetko pocítite na sebe. Budete na sebe cítiť všetko, čomu je vami vytvorený znak vystavený. Istotne nemusím zdôrazňovať, že sú to nepríjemné, krušné chvíle a je otázne do akej miery sa tomu budete schopní brániť vy sami. Než si uvedomíte čo sa deje, prípadne než si to vedome aj pripustíte, môže byť pomerne neskoro. Neskoro pre vás.

Na ukážku a pre lepšiu predstavu, sem v tomto výňatku z práce, prikladám jeden z magických znakov. Ide o jemnejšiu alternatívu jedného z priestor zapečaťujúcich znakov.

Tagy: , , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Monday, June 5th, 2017 o 11:04 a je zaradený pod Mágia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

7 komentárov

 1 

Zaujímavý príspevok 🙂 Ja si pamätám, že sa tomu tu chvíľu venoval Walter. A pamätám si, ako mu to jeden nebohý "kolega" chcel ukradnúť a prisvojiť si to 😀
Verím, že tebe to nikto nebude chcieť ukradnúť a ani zneužiť tvoje poznatky.
Tešíme sa na pokračovanie - ja a C.K. hierarchia Selekcie. 🙂

June 5th, 2017 at 11:42
 2 

Či bude nejaké pokračovanie takto verejne, to ešte zvážim po dohode s NVK. Niektoré znaky možno áno, ale všetky a v kompletnom vydaní nie sú a nebudú voľne dostupné.

June 5th, 2017 at 11:47
 3 

Pokúsiť sa ukradnúť znaky, by skončilo rovnako ako pokúsiť sa ukradnúť mi rottweilera 🙂 pre slaboduchých výzva, pre uvedomelých výkričník. Záverom v práci spomínam jednoduchý princíp prečo je tomu tak.
Text vyššie je len výňatkom, krátkou ukážkou práce, s priložením jedného základného, najneškodnejšieho znaku. To že ho adept zbadá, mu (bohužiaľ) nezaručuje, že vôbec niekedy bude schopný ho reálne, opakovane používať. Ako Veľkňažná Tara spomenula v komentároch - kompletné znenie a kompletné techniky verejné ani voľne dostupné nebudú.

June 5th, 2017 at 12:31
 4 

Pekný príspevok a som rád že nie len ja sa venujem znakom 🙂

June 5th, 2017 at 14:20
 5 

Maat - klobuk dole.
PS: rottweilera nechcem 🙂

June 5th, 2017 at 15:41
 6 

Vytváranie vlastných techník má pre spoločenstvo Selekcia mimoriadny význam, hlavne ak sa spojíte, bytosti ktoré idete podobnou cestou, budete silnejší, máte moju plnú podporu.

June 5th, 2017 at 18:21
 7 

Kolegyňa Maat veľmi si ma potešila touto témou! Mňa samého asi pred rokom dosť zaujala téma magických znakov a nejaké vlastné aj mám. Veľmi sa teším tvojej práci.

June 5th, 2017 at 21:12

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.