5
Feb

Určené tebe

   Odoslal Luis a zaradil do Postrehy, Zamyslenia

Medzi vami som raz tak sedel a mlčal. Čím som viac mlčal, tým som viac počul. Čím viac počul, tým som viac vedel. Čím som viac vedel, tým som sa viac divil. Čím so sa viac divil, tým som viac mlčal.

Tento príspevok bol odoslaný v Wednesday, February 5th, 2020 o 13:51 a je zaradený pod Postrehy, Zamyslenia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

5 komentárov

 1 

postupom casu som dospela k tomu ze clovek sa viac dozvie ked mlci a vnima, najma ak vie, ze cokolvek vypovedane by nemalo zmysel.
Vnimat sa dá ocami a usami a mlcat je niekedy zlato ---alebo stále?
a v podstate ide o to , ze ci ,,divenie,,bolo pozitivne, vesele, alebo zalostne smutne...

February 5th, 2020 at 19:15
 2 

Keď sa utíšime a započúvame sa do ticha, počujeme aj to, čo ticho inak neprezradí. Záleží len na nás, aké ticho si zvolíme a čo v tom tichu počuté je pre nás dôležité, aby sme vedeli, čo ticho ukrýva za svojím rúškom tajomnosti.
Čas hovorenia a čas mlčania...

February 6th, 2020 at 10:23
 3 

Obcas človek naozaj čím viac počuje, tým menej sa mu chce rozprávať. Najmä keď zistí, že by jeho slová aj tak nepadli na úrodnú pôdu.

February 13th, 2020 at 21:57
 4 

Chápem tento kolobeh s vnútorným Tichom, aj keď nemám v ňom zatiaľ dostatočnú prax, takže je to pochopenie prevažne v rovine informácie. Keď sa však vžívam napr. do kolegu Ašarata, keď s nami sedí, verím, že sa pri nás nestíha diviť.. :-S

February 15th, 2020 at 14:15
 5 

Kolega Regulus 🙂 to si nevidel mňa, že aký som bol žiak 😀 Našťastie 😀

February 15th, 2020 at 18:01

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.