9
Jan

Určené tebe

   Odoslal Luis a zaradil do Postrehy, Zamyslenia

Ak v mágii nájdeš zmysel života, tak ten berie zmysel tvojej smrti. Smrť Ťa oslobodzuje od bremena zmyslu, bremeno sa zaťažuje zmyslom – zmysel Ti zbytočne komplikuje život.

Tento príspevok bol odoslaný v Thursday, January 9th, 2020 o 12:14 a je zaradený pod Postrehy, Zamyslenia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

5 komentárov

 1 

Jeden človek môže vidieť zmysel života a nezmysel smrti, iný človek zdolaný nepriazňou či chorobou zas môže vidieť opak. Nad tým všetkým má svoj plán Duša, svoj zmysel života aj zmysel smrti. Ten ľudský zmysel môže Duši napomôcť alebo naopak priťažiť a skomplikovať to celé.
A čo je Mágia? Je prostriedkom k napĺňaniu istého zmyslu? Je cestou? Môže byť zmysluplným cieľom? Môže byť zmyslom sama o sebe?
Dá sa a má zmysel existovať bez zmyslu? Malo by to bez nejakého zmyslu vôbec nejaký smer?

January 9th, 2020 at 20:28
 2 

"Ten ľudský zmysel môže Duši napomôcť alebo naopak priťažiť a skomplikovať to celé."
Táto veta sa mi páči. Občas sa stáva, že duša sem príde s určitým programom, ktorý napríklad môže byť dôležitý z hľadiska šachových partičiek paralelných svetov, ale fyzické a emočné telo, ktoré duša nadobudne v trojrozmernom priestore, skrátka prevládne nad jej pôvodným zámerom a pod vplyvom okolností, spoločnosti, či mylných domnienok o tom, čo je "správne", duša samu seba presvedčí, že má žiť určitým spôsobom. A výsledok? Nešťastná bytosť, ktorá cíti, že nie je tam, kde by mala byť, ale je už tak zamotaná sama v sebe, že to nedokáže zmeniť a tak sa len pomaličky dokotúľa do hrobu. Ani nesplní to, čo pôvodne splniť mala, ani si to tu neužije. Vtedy život reálne berie životu zmysel.

A akú rolu v tom hrá mágia? Pre niekoho zásadnú, pre iného žiadnu. Ak umlčíme svoju dušu, tak aj mágia nášmu mozgu poslúži ako dobrá výhovorka. Nejakou "vyššou hrou osudu" si ospravedlníme strach z naplnenia svojho zmyslu a z kroku mimo komfortnej zóny. Poplávame s prúdom rieky s dobrým pocitom, že sme odolali nástrahám, alebo sa "obetovali" pre správnu vec. A prehrali sme. Rovnako tak aj rozbúranie všetkého môže byť prehrou, ak to nie je v súlade s nastavením duše. Ten istý krok môže byť za určitých okolností chybou a inokedy správnou odpoveďou.
Alebo nám naopak cesta mágie pomôže "rozkľúčovať" plán hry, nájdeme si na šachovnici tú správnu pozíciu a toto kolo vyhráme. V konečnom dôsledku je dôležitá vždy len jedna vec - správne sa rozhodnúť, cez ktorý most prejsť a ktorý spáliť.

January 10th, 2020 at 01:16
 3 

Konečným dôvodom pre život a smrť je zmysel vecí. Myslím si, že hľadanie zmyslu je to základné, čo v živote máme. Cieľ dáva zmysel ceste. Presne ako Tara píše, čo je cesta, ktorá nikam nevedie.
Zmysel je tvorivá hybná sila.
V rámci chápania zmyslu života a smrti by pre človeka v dnešnej dobe bolo ľahšie zomrieť náhle, bez pocitu utrpenia, ako keby sa mal zamýšľať nad tým, prečo je to tak.
Smrť v dnešnej dobe nepredstavuje zmysel.
Celý rad pôsobenia človeka v spoločnosti predstavuje určitý zmysel a nemusí ísť výlučne o zmysel nášho života, ale našou existenciou sa začal zmysel iného života.
A bremeno máme stále pokiaľ sme tu.
Je nutné počúvať svoju Dušu. Naplníme tak to, čo máme, potom v mágii nájdeme zmysel života, aby všetko neustále pokračovalo.
Veľmi pravdivo Tara napísala "správne sa rozhodnúť, cez ktorý most prejsť a ktorý spáliť. "

January 10th, 2020 at 11:47
 4 

Duša je Mágia a Mágia je Duša je to najväčší Zázrak a aj Záhada.
Podla man, ide o to, čo daný jedinec o Duši a Mágii vie alebo nevie.
A keď aspoň trošičku vie, ako s tými poznatkami nakladá.
Každý aj ten, "nevzdelaný" má určitý zmysel, ktorý vie pomenovať, alebo nevie pomenovať, ktorý vie vycítiť alebo nevie vycítiť daný zmysel, pocit.
Ved už oddávna sa hovori, že Duša mi plače, raduje sa ....jeden z najťažších pocitov a zmyslov je správne počúvať našu Dušu a prijať ju.
Aj keď sa niekedy zdá, že to už všetko nedáva zmysel.

January 11th, 2020 at 19:49
 5 

Kolegyne, ďakujem Vám za vaše postrehy k týmto dvom vetám, ktoré som zverejnil.
Bola to odvaha a tú si vysoko cením.

January 14th, 2020 at 13:54

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.