Myslite na to – prečo a pre koho.

Aj keď dnes je váš svet možno bielo-čierny, myslite na to, že zajtra môže obsahovať všetky farby dúhy. Preto tie rozhodnutia, ktoré urobíte dnes, určujú to, kým sa stanete zajtra. Práca na sebe a svojom vnútri nie je prácou na pár dní či týždňov, ale je to prácou na celý svoj život. Áno, môžete po pár týždňoch urobiť isté pokroky, zaznamenať isté úspechy alebo rozhorčenie nad tým, že ste nijako nepokročili, či ste práve v momente, keď už celé mesiace stojíte a neviete, ako ďalej. Určité životné situácie nám môžu vziať silu kráčať ďalej na ceste, ktorú sme si vybrali.

Taká láska dokáže dodať vášmu životu farby, ale aj mu tie farby vziať.

Prvotný úspech vás môže spomaliť a prvotné zlyhanie vás môže nabudiť. Práca so svojím vnútrom je vedomou prácou so svojim Ja, a to sa vám pripomenie aj v dobe najväčšieho temna.
Takže prečo chcete zmeniť sám seba a svoj život k lepšiemu? Myslím, že vždy to bude odpoveď: chcem niečo viac. Pre mňa to v prvom momente bolo rozhodnutie: chcem byť o päť rokov iný, ako som dnes. Vtedy som netušil, ako veľmi sa tieto slová naplnia, a že toho chlapca nebudem ani spoznávať. A pritom z tých piatich rokov uplynuli len štyri. Ja mám ešte rok a teším sa na ďalšie zmeny, ktoré ma ešte čakajú.

Prečo päť rokov? A prečo nie? Vyberte si vy pokojne menej alebo viac, no myslím, že toto číslo je tak akurát. Ani málo, ani veľa, a pritom dosť času na to pracovať.

Aj keď neviete dnes, čo bude o tých päť rokov, môžete si určiť najväčšie ciele. Napríklad to, že budete mať vlastnú malú záhradku, na ktorej budete pestovať zeleninu. Či to, že vyštudujete nejaký odbor v zahraničí. Či si len, ako ja, poviete: Chcem byť iný ako dnes, chcem, aby som mal život dobrý a posunul sa v ňom dopredu. Už je len na vás, ako ďaleko sa pohnete a čo pre to urobíte, rýchlosť a vzdialenosť je len na vás. Niekomu sa môže dariť viac, niekomu zas menej. Najdôležitejšie je ale nikdy sa nevzdať, nech dostanete akékoľvek množstvo rád, vždy sa postavte a znova vykročte. Pretože zajtra bude dnes.  🙂

Tento príspevok bol odoslaný v Štvrtok, August 24th, 2023 o 20:55 a je zaradený pod Knihy, Literatúra, Nezaradené, Výuka, Zamyslenia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

Kolega som úprimne rád, že si urobil pokrok. Dnes si na druhej strane, nie Ty potrebuješ pomoc, ale pomáhaš iným nájsť seba a svoju cestu.
Tým, že poznáš obidva brehy rieky vieš správne pomáhať. Želám Ti veľa úspechov.

August 28th, 2023 at 09:57
 2 

Práca na sebe je súčasťou nášho života. Veľmi dobre si túto náročnosť opísal.
Tvoja činnosť o tom svedčí. Veľa zmien som na tebe spozorovala za krátke obdobie čo ťa poznám.
Gratulujem
Ďakujem

August 30th, 2023 at 09:41

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.