1
Mar

Cintorín

   Odoslal Chanik a zaradil do Ezoterika, Mágia, Postrehy

Predvčerom som znova zašiel na cintorín, tentoraz som si ale stanovil iné ciele, sledovať svoje pocity pri požiadaní priestoru o povolenie vstúpiť a pokúsiť sa precítiť pokiaľ siaha energetika cintorína.

Počas cesty som sa sústreďoval na tieto ciele, zaparkoval som ďalej od fyzickej hranice cintorína a snažil sa prepnúť. Pomaličky som kráčal k bráne a v istej vzdialenosti prišiel akýsi zvláštny, nový pocit.

Neviem, či to bolo vycítenie hranice priestoru, myslím, že tá energetika stúpa postupne, že nie je jasná hranica, toto by som rád prebral na výuke. Pri odchode som pocítil niečo podobné, ale v menšej vzdialenosti od brány cintorína. Pred bránou som sa snažil vnímať ako priestor zareaguje na moju žiadosť o vstup, ale nič, vôbec nič som necítil, akoby ma priestor ignoroval.

Cintorín je v meste, pozdĺž frekventovanej cesty, teda bežný denný mestský ruch, hluk, napriek tomu tam vládne zvláštny pokoj, a v ten deň sa stalo niečo zvláštne, po nejakom čase som si uvedomil že počujem svoje kroky, bežne v mestskom ruchu kroky nepočujem, nevnímam, ale tu na mňa pôsobili moje vlastné kroky až rušivo. Nechápem prečo, nič iné mi nevadilo.

Tento príspevok bol odoslaný v Friday, March 1st, 2019 o 09:58 a je zaradený pod Ezoterika, Mágia, Postrehy. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

5 komentárov

 1 

Pán kolega Chanik, rušili ťa tvoje kroky? To je veľmi dobrý vnem. Pretože si zrejme splynul s prostredím a bol si súčasťou „celku“.
Naše kroky sú veľmi rušivý prvkom, keď sme takto vonku, ale časom na to zvykneš a naučíš sa aj „odľahčiť“ seba, aby si v teréne nechodil úplne len fyzicky, ale aby si svoje telo „nadnášal“ a preniesol si svoju váhu nahor miesto nadol.
Samozrejme sem to napísať ako komentár, je jednoduché a nie stále to v teréne zvládame aj my sami vrátane mňa samotného.
Teším sa, že si sa rozhodol snami opäť podeliť o svoju ďalšiu skúsenosť.

March 1st, 2019 at 12:43
 2 

Chanik myslím, že preciťovanie a pozorovanie priestoru ti ide veľmi dobre. Hranica energetiky nie je pevne stanovená a môže sa posúvať, prípadne sa môže "vyliať" aj ďalej ako je pre ňu bežné alebo tam zrovna nemusí byť energetika vôbec. Je dobré, že to vnímaš.
Páči sa mi ako to začínaš vnímať 🙂

March 1st, 2019 at 18:50
 3 

Nám na výučbe Majstri hovorili, že aj to "nič", taký nijaký pocit, teda neutrálna odpoveď od priestoru je tiež v poriadku a OK. 🙂
Držím Ti palce Chanik, trénuj trénuj a zas napíš o svojich nových zážitkoch a pocitoch..

March 3rd, 2019 at 22:13
 4 

Ak je to ten Bratislavský cintorín, kde so bol so Sárou a Theosom ktorý je ako oáza uprostred púšte, kde oddychujú zosnulý a za múrom je rušné mesto...veľmi zvláštne...

March 6th, 2019 at 20:00
 5 

Cintorín, ktorý opisujem, je v Petržalke, Nábrežná ul.,mám to kúsok od zamestnania. Ďaľší cintorín v Petržalke je na konci Kopčianskej, je to vojenský cintorín z prvej svetovej vojny. Na môj vkus je príliš úhľadný, ale aj tak tam občas zájdem, len si tak užiť ten neskutočný pokoj.

March 6th, 2019 at 20:53

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.