Ideme do ťažkej témy, ktorá zlomila mnoho ľudí, ktorí si mysleli, že ľavou zadnou zvládnu mágiu a život. Ak vám záleží na tom, čo je pre vás v živote dôležité, rýchlo sa vráťte späť a zabudnite na mágiu. Pretože mágia vám zoberie to, na čom vám najviac záleží. Viem, sú to len tvrdé slová, ale nie sú určené každému… prepáčte, musím to povedať nepriamo.

Teda úplne úprimne, vzdať sa všetkého, čo pre vás v živote znamená hodnota, je obeta za vedomosti a schopnosti, ktoré nadobudnete. To nie sú zákony, ktoré vymysleli ľudia, tieto zákony tvrdo presadzuje astrál od dávnych vekov. Chcem vám niekoľkými slovami priblížiť to, čo sa stane, ak mi neuveríte a budete hľadať kompromis, ktorý neexistuje. Chcem vás chrániť pred tým, čo sa stalo mnoho krát pred mojimi očami. Rozbití a zničení ľudia, ktorí nezvládli cestu na „ohnivú horu“. Ak je to pre vás veľké sústo, pokojne sa venujte liečiteľstvu, alebo niečomu podobnému. Pritom mám liečiteľstvo v hlbokej úcte a som ochotný si kvôli nemu kľaknúť do prachu, pretože som sa s kolegom Thalassom pár rokov venoval tejto oblasti a je hodná úcty, lebo pomáha ľudstvu. Čo sa týka mágie, obetujete samého seba a svojich blízkych… viem, cena je vysoká, ale nákup je „kvalitný“ (nie však stále, nie je to pravidlo).  Musím trochu používať iróniu, aby som dal formu myšlienkam, ktoré nie sú z nášho sveta. Ak po mojich úvodných slovách zostane asi 10% adeptov mágie, je to približne optimálne. Údajne straty sú až 90%… možno sa mýlim. Čerešničkou na torte je, že za to, čo zaplatíte, môžete nekvalitne nakúpiť, ak sa nepodarí. To je už trošku veľa, obeta, ale žiadne garancie. Tak čo? Chce  sa vám ešte stále ísť do toho? Pre pochopenie uvediem, že zostáva všetko okolo človeka, rodina, práca, ľudia, biznis, atď. … avšak, mení sa samotná podstata toho, kto chce byť niekým iným a nakoniec sa ním aj stal. Vlastne už aj vzťah k okoliu z pohľadu mága je iný, ako keď žil ako človek. Nastáva zmena osobnosti, hovorí sa, že musíte umrieť a narodiť sa ako niekto iný. Z pohľadu fyzického života sa môžu udiať okolnosti, ktoré vyžadujú pevný postoj a hlavne využiť nadobudnuté schopnosti. Pretože v živote nastanú situácie, ktoré človeka zložia na kolená, ale mág by ich mal ustáť. Po čase nadobudnete pocit, že to nie je náhoda a začne vás to obťažovať, tak použijeme vedomosti, ktoré máme na ovplyvnenie kvality života. Čo však, ak nič nefunguje? Vzdáme to, obviníme niekoho z vlastného nezdaru? Tu nastane situácia, keď sa začína formovať vaša bytosť, už nie človek, aby ste tento boj ustáli a vyšli z neho víťazne. Pocitová stránka je tak rôznorodá, že recept si musí každý vydedukovať sám. Ja vám poviem, ako to robím, ako pri každej výučbe, ale rovnako je nevyhnutné voliť vlastnú cestu. Pretože každý sme iný a osobitný. Veľakrát si nevážime, čo máme a straty pochopíme až potom, to znamená pre nás ako mága byť citlivý k okoliu ale aj neskutočne tvrdý a nekompromisný. Ako spojiť v sebe tieto dva prvky je na hranici schizofréniu.

Túto kapitolu uzavriem slovami: Ó vznešený, prečo si opustil nás úbohých a nevedomých…

Prečo si dopustil úpadok nášho rodu. Prečo sme sa stali divými zvieratami a náš rod zanikol. Teraz v pote a krvi hľadáme to, čo sme stratili. Ó vznešený, daj nám silu a ukáž cestu, aby sme splatili svoj dlh na veky vekov.

Tagy: , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Saturday, June 27th, 2015 o 19:52 a je zaradený pod Mágia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentárov

 1 

@ Anubis, naozaj ťažká téma , ale som ti vdačná za článok pretože v mojom prípade prišiel presne vtedy , kedy mal....
udalosti či presnejšie moje chyby a omyly posledných týždňov ma už aj tak donútili sa zastaviť a prehodnocovať a hlavne zvažovať ako ísť dalej a či vôbec pokračovať v svojej ceste na " ohnivú horu" ...
máš pravdu kompromis nie je možný, a ak som pred rokom vedela či skôr som si myslela že viem čo som ochotná a schopná obetovať ... dnes to neviem... svojím nezodpovedným chovaním som ohrozila nielen seba, ale aj svoju rodinu a tak si kladiem otázku "či na to vôbec mám, či je moja cesta správna" ?

neodradzujú ma neúspechy ... iba dnes neviem čo ešte som schopná a ochotná obetovať ....

July 1st, 2015 at 10:36
 2 

Drahý Anubis,

načal si tému a povedal slová, nad ktorými som sa už veľmi veľa krát zamýšľal.
Na jednej strane, život mága je cesta nebezpečná a môže priniesť nepríjemnosti, prípadne nešťastie mágovi alebo jeho blízkym. So silami a svetmi, s ktorými pracuje, treba byť opatrný a nehodno sa zahrávať a veľakrát aj malá chybička môže byť osudná.
Čo je človek ochotný obetovať, pre to, aby sa učil mágiu, ktorá je veda vied a získal schopnosti a vnútorne sa stal viac než človekom? Aby sa v evolúcii posunul ďalej ako bežný človek? Tí čo sa nezľaknú a majú chcenie niečo so sebou robiť, tak všetci tí sa do toho pustia a chcú kráčať cestou na "ohnivú horu". Obetujú svoj život, svoj čas a venujú sa mágii. Prestanú žiť ako bežný ľudia a žijú bežný život len v obmedzenej forme, lebo sa venujú mágii. Obetovali radosti života za mágiu, za možnosť stať sa niekým viac a poskočiť v evolúcii ďaleko.

Na druhej strane je tu ešte ďalšia úroveň tvojich slov a obetovania sa. A to si mnohí neuvedomujú, resp. to nemajú odkiaľ vedieť. Tým, že sa človek učí tejto vede, mení sa a vyvíja sa rýchlejšie ako by sa za bežných okolností života vyvíjal. Mení sa, mení sa jeho bytosť a mení sa až na toľko, že sa stáva niekým iným. Veľkú úlohu v tom zohrávajú zasvätenia, ktoré otvárajú cestu ďalej, zosilňujú schopnosti a sily v nás a tým sa človek mení. Tí čo to neustoja, ich to možno až zničí. Tí čo to ustoja, zistia, že sa zmenili a už zďaleka nie sú tými, kým boli. A tu prichádza uvedomenie si tej obety. Prišli o svoje staré ja a o svoj starý život. Už nie som ten čo miloval svoju manželku a deti, svoju priateľku, svoje koníčky, prácu... atď. Tá zmena prichádza postupne ako sa človek vyvíja. Tak ako píšeš. Človek musí zomrieť a narodiť sa ako niekto iný. Stane sa z človeka niekto iný - iná bytosť. Za bežných okolností, toto prebehne počas reinkarnácie. Umriem a narodím sa ako niekto iný a život, začína od znovu, s novým charakterom, novou osobnosťou, novou rodinou, novým životom. Zažiť, toto počas života, len tak niekto neustojí a ak ustojí je to naozaj veľká obeta. Veľká cena za niečo veľmi hodnotné. Posun, vlastne skok v evolúcii tak dopredu, má svoju cenu, tento vedľajší efekt a ako píšeš, kompromis neexistuje. Buď, alebo.

Chceme to?
Možno práve preto sa mnohí dobrovoľne zastavia na istom stupni a ďalej už nechcú ísť.
Toto je jeden pohľad na veci, ktorý je veľmi obmedzený na ľudský život a na vnímania z pohľadu aktuálne žijúceho ľudského života. Svet je ďaleko väčší ako je človek a jeho svet a to čo ako svet dokáže vnímať. Skúsme sa preto na toto pozrieť z iného úplne odosobneného pohľadu.

Keď sa odosobním, tento život a jeho obeta sú možno úplne bezvýznamné (a naozaj sú?) oproti tomu, čo môžem získať. Tým získaním, nemyslím len nejaké egoistické baženie po schopnostiach, ale poznanie a vedenie. Poznanie sveta, svetov, evolučný posun niekam inam, stať sa súčasťou vyspelejšej formy života a ich svetov, cestovať a spoznávať svet (nemyslím ten fyzický tu na zemi), rásť, vyvíjať sa... možno by sa dali menovať veci, ktoré su za hranice chápania bežného človeka.
Stojí to za to? Pre niekoho možno áno a pre niekoho možno nie. Niekto si to ani nevie predstaviť alebo sa zľakne neznámeho čo je pre nás ľudí typické. A pre nadšencov a tých čo vedia čo chcú, je to viac než lákavé. Avšak stále je tu to riziko, že sa to nepodarí, neustojíme to a zničíme si život. Zničíme si síce len tento jeden život, ale aj to môže byť pre niekoho viac než dosť.
Iróniou trošku je aj to, že ideme obetovať úplne všetko za niečo čo nepoznáme, nevieme presne do čoho ideme a čo dosiahneme. Čo keď to nie je to čo chcem a nebude sa mi to páčiť? Hold toto riziko tu je, ale je aj všade v bežnom živote a vo všetkom.

Život je tu v konečnom dôsledku pre to, aby sme sa učili, rástli, vyvíjali sa a posúvali sa vpred. Mnohí si zničia život a ani sa nemusia venovať mágii. Život je tu od toho, aby sme sa učili a poučili. Keď sa na to pozrieme takto, učením sa mágie, čo je veda vied, v podstate napĺňam zmysel života aj keď nie v bežnom, ale skôr v extrémnom poňatí. Avšak extrémne poňatie nás môže extrémne posunúť v pred. A áno, musíme si ten život trochu užívať nie len na sebe pracovať, inak by sme sa zbláznili.

July 2nd, 2015 at 02:12
 3 

Múdre a pravditvé slova kolega Anubis.

July 2nd, 2015 at 09:10
 4 

Theos:
Napísal si aj toto:
"Človek musí zomrieť a narodiť sa ako niekto iný.Stane sa z človeka niekto iný -iná bytosť. "

A vieš, že máš pravdu? Je to tak, musel som umrieť aby som sa opäť zrodil a to priamo aj v tomto živote a až dva krát! A mnohí ako ja tým prešli -prejdú tiež!

July 2nd, 2015 at 10:51
 5 

Som rád že, kolegom čo sú tu už nejaký "ten rok" sa otvárajú obzory. Čo sa týka Sáry, prirovnám to k vodičovi kamiónu, ktorý si musí dať bezpečnostnú prestávku aby mohol ďalej pokračovať na svojej ceste, resp. venuj viac pozornosti ochranným prvkom...

July 2nd, 2015 at 21:34
 6 

Z môjho pohľadu je to o určení si priorít. Ak sa pevne rozhodnem, že mojou prioritou v tomto živote je život mága, tak tomu podriadim všetko ostatné. Je to riskantné, pretože zvládať všetky fronty na sto percent nie je jednoduché a mnohí na tom pohoria. A tak sa väčšinou tvoria nejaké "mačkopsy", ktoré by aj niečo robili s mágiou, ale však treba žiť aj normálny život, veď buďme ľudia. Je to určité prechodné štádium, po ktorom človek časom buď mágiu zanechá, alebo sa rozhodne, že do toho ide naplno. Niektorí v tomto prechodnom štádiu dokážu prežiť aj celý život, len keď sa potom obzrú naspäť, bude otázne, či sa im ten pohľad bude páčiť.

Hovorí sa, že mág je vtedy mágom, ak prvá jeho myšlienka ráno súvisí s mágiou a posledná pred zaspávaním tak isto. A keď je mág mágom, tak bežné životné okolnosti rieši s tým, že toto musím dnes urobiť, ale je to len malý zlomok, ktorému v tom momente venujem stopercentnú koncentráciu a pozornosť, aby som ho čo najskôr vyriešil a opäť mohol venovať čas a silu svojej priorite. Je to aj o vnútornej disciplíne.

Netreba zahodiť všetko za hlavu a žiť si na nejakom obláčiku ilúzie, že keď pôjdem správnou cestou, tak môj život sa vyvinie nejako aj sám, vesmír sa o mňa postará a podobne. Čo si človek nezariadi a nedokáže sám, to nemá. A s tým musí mág počítať a zariadiť sa podľa toho, povedať si čo chce, ako to chce dosiahnuť a ísť si za tým.

July 12th, 2015 at 19:57

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.