18
Jun

Opakovala som si učivo o čakrách

   Odoslal Vhiolynta a zaradil do Postrehy, Výuka

Učili sme sa s majstrom Lucasom o čakrách. Vysvetlil nám, že slovo čakra pochádza zo sanskrtu a znamená kruh, disk. Čakry nie sú samostatné, oddelené, ale sú prepojené, preto kvalita fungovania jednej z čakier sa nutne odrazí aj na ostatných.V jemnohmotných telách človeka sa nachádzajú energetické centrá – čakry. Čakry určujú celkový psychický a fyzický stav človeka.
Čakry od pása dolu sa označujú ako čakry nižšie a súvisia s nerastným, rastlinným a zvieracím vývojom. Od pása hore sa nachádzajú čakry vyššie.
Na výuke nám Lucas vysvetlil aj to, že u muža sa čakry otáčajú doprava (v smere hodinových ručičiek) a u žien sa točia doľava. Smer otáčania sa tiež mení od čakry k čakre. Prvá čakra sa u muža otáča doprava, u ženy doľava, druhá čakra u muža doľava a u ženy doprava, atď. Pravotočivosť a ľavotočivosť čakier sa striedajú a tvarujú muža a ženu rozdielnym spôsobom, čo vedie k doplňovaniu energií v každej životnej oblasti a k vyváženiu jin a jang.

Niekedy môžu byť niektoré, väčšina, výnimočne všetky čakry blokované, čo spôsobuje, že životná energia nemôže voľne prúdiť, pri blokovaných čakrách je frekvencia vibrácií nízka a niekedy až zanedbateľná. Tieto vibrácie sme skúšali počas výuky jeden na druhom a zisťovali sme kde je blok a ktorý orgán môže byť oslabením narušený. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Vlastnými rukami zisťovať prúdenie energií je náročné, je nutné to neustále trénovať a preciťovať.
Lucas nám vysvetlil, že tieto blokácie môžu byť najčastejšie spôsobené strachom, sklamaním, napätím, šokom a negatívnymi vplyvmi na človeka z okolia.
Tieto blokády je možné uvoľniť a čakry harmonizovať napríklad tým, že čakry vystavíme vibráciám energie takých frekvencií, na ktorých harmonicky fungujúca čakra bez akýchkoľvek blokád kmitá úplne prirodzene, napríklad éterické oleje, drahokamy, mantrovanie hlások priradených k jednotlivým čakrám …
Je viac spôsobov ako zistiť možnú blokáciu jednotlivých čakier. Najjednoduchšie, spoľahlivo a ľahko je to kyvadlom, cítením rukami a pozorovanie aury.

Dosť často je zablokovaná u ľudí tretia čakra, ktorá je sídlom emócií – hnevu, strachu, žiarlivosti, sebectva a nezdravých túžob. Odtiaľto sú riadené sympatie a antipatie, schopnosť trvalých väzieb a medziľudské vzťahy. Pri disharmónii chce dotyčná osoba aby bolo všetko podľa nej, chce ovládať svoj svet, presadzovať svoju moc a dobývať. Avšak cíti, že je k tomu hnaná vnútorným nekľudom a nespokojnosťou. Vždy pri tejto čakre poukážem na to, že dotyčná osoba zažila málo uznania a potvrdenie samej seba. Chýba tu vnútorná uvoľnenosť, teda uvoľniť sa a nebyť stále v strehu a strese. Tiež ľahko vybuchne, prejavuje sa tu v podráždenosti veľa hnevu, ktoré sa časom nespracovali, ale ukladali a blokovali tak čakru.
Pramení to aj z detstva, kedy osoba mala strach že stratí uznanie rodičov, učiteľov…potlačila svoje pocity a „zhltla“ ich viac ako dokázala uniesť.
Veľmi vhodné je použiť minerál tigrie oko – pomáha poznať vlastné chyby, topás – radosť zo života a citrín – podporuje vylučovať jedovaté látky a oživuje nervovú sústavu. Veľmi vhodný je aj levanduľový olej….

Je to veľmi zaujímavé učenie o energiách čakier. Veľmi rada vnímam tieto energie, zaobstarala som si pre seba minerál turmalín (ružovo-červený), ktorý pôsobí hlavne na štvrtú čakru, ktorá vytvára stred systému čakier. Ak je čakra v disharmónii sme ľahko zraniteľní a závislí na láske a náklonnosti ostatných. Keď nás niekto odmietne, cítime sa hlboko zasiahnutí, obzvlášť pokiaľ sa osoba „otvorila“.
Tu je dôležité pochopiť „boľavé“ srdce. Tu sa dotyk stal jednou z najdôležitejších prvkov doplnkových terapií, pretože bohužiaľ v dnešnej dobe je veľa ľudí, ktorých sa dlhé roky nikto nedotkol, alebo ich nikto nepohladkal.

Nechcem rozpisovať všetky čakry a ich pôsobenie, vybrala som tieto dve, pretože v dnešnej unáhlenej dobe sú podľa mňa dôležité.

Veľmi sa teším na ďalšiu výuku s Lucasom. Bude nás vyučovať, aspoň to sľúbil, meridiány.
Tak už nech čím skôr začne výuka.

Tagy:

Tento príspevok bol odoslaný v Tuesday, June 18th, 2019 o 11:04 a je zaradený pod Postrehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

3 komentárov

 1 

Milá kolegyňa, tak ako píšeš, učenie o čakrách je veľmi zaujímavé a čakry sú súčasťou nás a aj od ich fungovania závisí nás zdravotný stav po fyzickej aj psychickej stránke. Mám za to, že na lekárskej fakulte by sa všetci nastávajúci lekári aj terajší lekári by sa mali učiť o čakrách, určite by im pomohlo lepšie diagnostikovať pacienta a aj určiť príčinu nemocí.
V dnešnej uponáhľanej a vedeckej dobe je to myslím si viac ako nevyhnutné.
Učenie o čakrách totiž nie je nič nové, je to učenie veľmi staré a preverené dobou ako múdrosť, ktorá je nespochybniteľná.

June 22nd, 2019 at 18:04
 2 

@ Vhiolynta: Veľmi pekne zhrnuté a napísané. Myslím, že tento článok môže osvetliť určité aspekty tejto témy kolegom, ktorí na danej prednáške neboli osobne. Ďakujem.

June 26th, 2019 at 08:23
 3 

Ďakujem

June 27th, 2019 at 07:25

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.