Čo je vytrvalosť? Asi najlepšie ju vystihuje schopnosť dosiahnuť ciele napriek vznikajúcim vnútorným a vonkajším prekážkam. Vytrvalosť, húževnatosť a trpezlivosť je jednou z najdôležitejších zložiek úspechu v mágii, a proste v živote. Teda vysvetľujem si to obetavosťou a túžbou napriek všetkému vytrvať a neustále pokračovať v ceste po predchádzajúcom rozhodnutí.

Vytrvalosť sa cení najmä pri prekonávaní náročných úloh, životných situácií. Reagujeme na problémy nie každý rovnako, niekto sa vzdá, niekto sa uzavrie do seba, niekto sa začne sťažovať na svoj osud, iný hľadá vinu…. Myslím si, že iba vytrvalosť a odhodlanie neumožňuje vzdať sa.
Vytrvalosť a húževnatosť pomáhajú rozvíjať a získať sebavedomie a umožniť nebáť sa robiť chyby. Ak sa aj napriek svojim chybám nevzdáme a sme pripravení na zakopnutie a pád, máme otvorené dvere k úspechu. Vytrvalosť sa pretvára na skúsenosti, získavame ňou prax a robí z ľudí profesionálov v akejkoľvek oblasti.

Pri rozvíjaní vytrvalosti je pre mňa dôležité si rozdeliť hlavné ciele na veľa malých, čo mi umožní nestratiť vytrvalosť na mojej ceste. Cieľ musí byť čo najjasnejší, konkrétny a skutočný.

Veľmi dôležitá je nezávislá myseľ a imunita voči kritickým náladám, pretože na ceste k cieľu sa vždy objaví niekto, kto pochybuje o správnosti rozhodnutí, či len tak chce zmiasť. Musíme byť pripravení na kritiku, výsmech a nedôveru. Chcem tým povedať, že vytrvalosť je taká osobnostná vlastnosť, taká schopnosť človeka dosiahnuť konkrétne blízke ciele, bez ohľadu na akékoľvek prekážky a neúspechy, je to lojalita k jeho blízkemu cieľu, nech sa deje čokoľvek. To znamená, že keď konfrontujeme zlyhania, ktoré vznikajú v našom živote, preukazuje sa vytrvalosť. Hlavným dôvodom prečo väčšina z nás nedokáže vytrvať je to, že mnohí pred problémami utekajú, alebo ich odkladá na neskôr, neriešia ich, ale iba diskutujú o probléme samotnom.

V mágii je vytrvalosť a trpezlivosť veľmi dôležitá. Pretože na dosiahnutie vzdialeného, významného cieľa je potrebné vyriešiť veľa blízkych, nie menej významných cieľov, teda vytrvalo krôčik za krôčikom.
Čo je tvrdohlavosť? Pravdepodobne druh vytrvalosti, ale s tvrdohlavosťou človek nesleduje žiadny cieľ.

A aby sme zvládli túto cestu sebapoznania a aby sme sa stali tvrdohlavými a vytrvalými, človekom s charakterom, trpezlivosťou a vytrvalosťou, disciplinovaným, cieľavedomým a pracovitým, musíme sa rozhodnúť prečo potrebujeme všetky tieto vlastnosti.

Preto je dôležité na ceste za vytrvalosťou sa nikdy nevzdávať, jednoducho byť húževnatý. Pretože húževnatosť vždy porazí talent.

Tento príspevok bol odoslaný v Utorok, August 17th, 2021 o 08:52 a je zaradený pod Postrehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Jeden komentár

 1 

Pani kolegyňa Vhiolynta, teraz rozmýšľam nad sebou či som vytrvalí alebo len tvrdohlavý, že som do dnešných dní s mágiou vydržal.

August 17th, 2021 at 09:00

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.