Milí kolegovia aj návštevníci blogov, v nasledujúcej sérii článkov budem zverejňovať kúsky z pripravovanej majstrovskej práce: Všeobecné praktické cvičenia pre HS1-HS3, základná úroveň

Spočiatku mi nebolo jasné ako začať túto náročnú a zodpovednú tému, ktorá bude pre praktickú časť výuky metodickou pomôckou študentom prvých troch hierarchických stupňov. Tak som začala hľadať, študovať, skúmať a postupne objavovať zákonitosti, ktoré som sa sama za ten čas, čo som v spoločenstve Selekcia naučila.
Počas cesty k akémukoľvek úspechu je potrebné obetovať všetko čo nás môže brzdiť a celé hľadanie prežívať ako veľkolepú hru, v ktorej „oná“ hľadaná tajomná 13. komnata – mágia, zostala zatiaľ nami neobjavená, ale na ktorej prichádzame k inému dôležitému objavu, že život má taký zmysel, aký mu my sami dáme, a ak chceme v živote niečo zmeniť, je nevyhnutné, aby sme začali u seba.
Cesta do 13. komnaty iste nie je jednoduchá a málokto si uvedomuje, že pred trinástou komnatou je dvanásť ďalších… Náročnosť prekonať „dvanásť komnát mágie“ spočíva v pochopení určitých súvislostí. Pretože základná úroveň praktickej časti v mágii nie je o „čarovaní s magickou paličkou“, je potrebné vedieť najskôr čo všetko máme v sebe k dispozícii, čo nám vlastné JA ponúka a čo všetko musíme vedomosťami a vlastnou disciplínou doplniť.
Praktické cvičenia majú byť radosťou pre každého jedinca/študenta. A ak nie úplne radosťou, tak aspoň zaujímavou a inšpirujúcou činnosťou. Sebazdokonaľovanie môže byť (a podľa môjho názoru BY MALO BYŤ) príjemný a radostný koníček.
Dôležité je uvedomiť si, čo je skutočným dôvodom prečo si volím túto cestu. Je múdre zamyslieť sa nad sebou a dobre si premyslieť všetky dôvody a motivácie prečo si chcem vziať na seba takúto zodpovednosť ako je štúdium mágie.
Počas tréningov, cvičení naša motivácia bude opakovane skúšaná. Tieto cvičenia označujú rôzne „úskalia” a „nástrahy”, o ktorých hovoria kolegovia na vyšších hierarchických stupňoch. Iba „správne” motívy prevedú študenta cez úskalia na ceste mágie. Ak naše dôvody sú sebecké a egoistické, tak narazíme na stenu a iba prehodnotenie našich motívov nás oslobodí. Takéto usporiadanie vecí je správne a vôbec neznamená zablokovanie cesty ako takej. Namiesto toho je vitálnou súčasťou systému magických praktík, ktorá buď povzbudí študenta zostať na správnej ceste, alebo spôsobí, že sa cesty vzdá.
A kde začať?
V každom prípade začnime Ašaratovou „Knihou mágie“. Je v nej všetko čo potrebujeme a čomu nebudeme rozumieť, tak na to sa spýtame. Preto sú stretnutia a tréningy. Nič nesmieme nechať len tak, že „veď na to nejako prídem“.
Takže čokoľvek práve robíme, pamätajme si jediné: dočasný úspech je dopriaty mnohým, no obrovský a trvalý úspech, ktorý ale vždy začína neúspechom, je darom len pre tých, ktorí sú naozaj najlepší a vytrvajú v tom, čo robia.

Tento príspevok bol odoslaný v Tuesday, October 6th, 2020 o 08:55 a je zaradený pod Mágia, Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

Kolegyňa Vhiolynta, veľmi pekne a trefne napísané. Verím, že aj tvoje príspevky veľmi obohatia naše blogy a naše učenie pre kolegov, ktorí len začínajú na tejto ceste teraz kráčať.

October 6th, 2020 at 09:07
 2 

Veľa múdrych myšlienok 🙂

October 21st, 2020 at 15:03

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.