16
Nov

Ako som „pochopila“ Ticho

   Odoslal Vhiolynta a zaradil do Nezaradené

Raz na výuke nám NVK Ašarat povedal, trénujte Ticho. Tak som bola trochu v rozpakoch, že či sa aj také niečo dá. No postupom času, ako som ho „trénovala“ podľa doporučení z Knihy mágie od Ašarata, som veľa vecí pochopila.


To, čo má význam, je kvalita tichosti. Pochopila som, že Ticho nemá byť zámerne privodené, vyhľadávané, nemá sa na neho myslieť. Tichosť, ktorá je výsledkom kontroly, disciplíny a potlačovania kričí zúfalstvom. Ticho prichádza s absenciou túžby. Ticho sa nedá nájsť, napodobniť. Samotné Ticho je pravá meditácia. Poznanie seba samého je nutnou podmienkou tejto meditácie. Poznať seba znamená sledovať svoje konanie, svoje slová, … Sebapoznaním sa myseľ stíši sama, nie je nútená sa ukľudniť za odmenu, či zo strachu. Meditácia „Ticho“ je oslobodenie mysle od všetkých jej vlastných myšlienok na všetkých úrovniach. Potom je myseľ sama, nie vytvorená samou, je kľudná, nie vytvorená kľudnou. Ponoriť sa do ticha, „počúvať“ ho, vnímať rozdiely počas jednotlivých tréningov mi pomáha meniť moje myslenie, objavujem tak hlboký trvalý pokoj, spokojnosť, vyrovnanosť, čo je pre prácu v mágii dôležité. A stávam sa pozorovateľom vlastnej mysle.

V podstate je super túto meditáciu pochopiť nie ako formu úsilia, pretože v tomto je úsilie na prekážku. Táto meditácia je pochopením celého života, pretože jedine ak je myseľ oslobodená od smútku, bolesti, agresie,… tak meditácia má význam. Inak je bezcenná.


Tento príspevok bol odoslaný v Utorok, November 16th, 2021 o 10:11 a je zaradený pod Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

Pochopiť vnútorné ticho je ľahké ... a predsa, tak ťažké. Je však dôležité pre posun v mágii, aj keď sa to možno niekomu nemusí zdať ako dôležité. Avšak až prax nám ukazuje, že, čo je dôležité a, čo sa dá obísť.
Som rád, že Ťa môžem učiť a, že tak pekne napreduješ. To je potom radosť učiť.

November 18th, 2021 at 15:18
 2 

...pretože jedine ak je myseľ oslobodená od smútku, bolesti, agresie...ticho je sloboda pokoj...

November 21st, 2021 at 20:56

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.