Bol krásny teplý slnečný deň a ja som zavolal kolegovi Anubisovi či by sme nešli niekam do prírody niečo poskúšať.

Rozhodli sme sa ísť do lesa na naše obľúbené miesto. Keď sme sa blížili k začiatku lesa počas kráčania sme prepli, naladili sa na priestor a spýtali sa priestoru a bytostí žijúcich v ňom či môžeme vstúpiť a pracovať. Odpoveď bola pozitívna, tak sme nezastavovali a vošli sme do lesa. Stromy si nás obzerali a pozorne sa dívali čo budeme robiť, pretože posledný krát sme tam vyvádzali trošku viac ako sa lesu páčilo.
Začali sme pozvoľna skúšať jednoduché veci a ja som si chcel s veľkňazom Anubisom overiť čo mi ako ide, kde mám medzery a na čo sa na svojej výuke zamerať.

Jedna z najdôležitejších vecí v práci mága je bezpečnosť.
Mágovia pri práci používajú práve pre to asistentov, ktorí skenujú priestor či nehrozí nebezpečenstvo, aby sa mág mohol venovať práci, ktorú robí. V prípade, že mág pracuje sám, musí si zabezpečiť ochranu sám. Ochranou teraz myslím výstražný mechanizmus, ktorý mága upozorní či sa neblíži nebezpečenstvo alebo neželaní hostia. Takouto ochranou je napr. vytvorený elementál, ktorý nesie program, ktorý mága včas upozorní, na nebezpečenstvo či neželaných hostí.
Vytvoril som si teda elementála, ktorý niesol formu ufa a visel vo vzduchu niekoľko metrov nad mojou hlavou. Avšak nebol som si istý či je funkčný, tak ako by mal. Rozhodli sme sa ho otestovať. Kolega Anubis v dopredu neurčenej chvíli vytvoril program, ktorý mal simulovať nebezpečenstvo. V tej chvíli keď to urobil, tak som zaznamenal signál z môjho ufa. Super! Takže elemental funguje. Nečakane však prišiel test 2. V strede činnosti ma Anbuis osloví, že či náhodou nevnímam signál od môjho elementála. Vravím, že nie. Tak som sa na svoj elementál okamžite napojil a vnímal som, že je nefunkčný a prebehol mi obraz pred očami ako ufo ma rozbité okná a horí. Otočil som sa a povedal som mu čo som zachytil. Kolega Anubis mi povedal, že zaútočil na môj elementál, aby ho zničil.
Toto cvičenie mi potvrdilo, že sa mi darí urobiť funkčný elementál a tiež aj to, že môj program nebol dokonalý. Program fungoval pri ohlasovaní nebezpečenstva, ktoré hrozilo mne, ale nefungoval na nebezpečenstvo proti elementálu samotnému. Elementál má slúžiť ako mechanizmus čo mága varuje v prípade, že pracuje sám a nemá asistentov, ktorí by túto funkciu plnili.

Ďalšia úroveň ochrany, bez ktorej by mág nemal pracovať, či už je sám alebo má asistentov, je ochrana ohraničeného priestoru, v ktorom mág vykonáva svoje úkony. Táto forma ochrany chráni mága pred astrálnym či energetickým pôsobením alebo útokom a neželaným vstupom do priestoru z astrálneho či paralelného sveta.
Jedna z možností ochrany je urobiť si ochranný kruh. Ochranný kruh môže byť iba okolo seba alebo je to väčší ohraničený priestor, v ktorom sa môžu nachádzať aj iné osoby. Tento kruh mág nabije energiou a vloží do nej ochranný program. Táto naprogramovaná energia potom pôsobí ako ochrana mága a osôb v ochrannom kruhu. Druhá možnosť ochrany je kliatba. Ohraničí sa priestor a vysloví sa kliatba z magického písma. Táto kliatba má v sebe program, ktorý povolá sily, ktoré budú chrániť ohraničený priestor a osoby v ňom.

Rozhodli sme sa vyskúšať obe ochrany a Anubis sa rozhodol vyskúšať svoju novú kliatbu. Anubis ma požiadal, aby som urobil veľký ochranný kruh ako náš pracovný priestor. Precítil som znovu svoju silu prepnutia a odosobnenia sa od svojho fyzického ja a fyzického sveta, tak ako som bol dovtedy zvyknutý. Začal som ohraničovať náš pracovný priestor a vytvárať ochranný kruh o veľkosti v priemere asi 8-10 metrov. Naplnil som kruh energiou a programom na ochranu. Anubis potvrdil, že kruh je dobre spravený.
Potom Anubis vytiahol svoje magické písmo s novou kliatbou a vyslovil ju. Cítil som ako sa priestor naplnil zvláštnou energiou a vo vnútri som cítil zvláštny pocit. Tento pocit mi dovolil ešte kvalitnejšie prepnutie ako predtým. Na všetko naokolo som sa díval a všetko som vnímal, ale akoby som v samom sebe nebol ja sám. Bol som dokonale odosobnený, vyprázdnený, vyrovnaný, bezmyšlienkový a bezemočný, ale pritom som dokázal normálne premýšľať a cítiť. Anubis použil energie a sily nemenovanej bytosti a naplnil (zapečatil) priestor touto energiou na ochranu. V našom priestore zavládol nevšedný pokoj a kľud akoby to bol priestor v priestore.
Tento vnútorný pocit som sa snažil si zapamätať, aby som si ho vedel vyvolať pre dokonalejšiu formu prepínania do budúcnosti.

Potom sme sa pomaly pobrali preč, lebo už aj les nám naznačoval, že pre dnes stačilo. Poďakovali sme priestoru, odpojili sa a prepli do našich fyzických já.

Tagy: , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Friday, July 10th, 2015 o 11:47 a je zaradený pod Ezoterika, Mágia, Okultizmus, Postrehy, Príbehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

3 komentárov

 1 

Theos, toto slnečné popoludnie si reálne ukázal, že dokážeš urobiť magické úkony ktoré Ťa posúvajú vo vývoji... fakt si ma potešil a potvrdil si to čo moja intuícia naznačovala.

July 10th, 2015 at 18:21
 2 

Ďakujem Anubis aj za tvoj čas a trpezlivosť so mnou 🙂

July 10th, 2015 at 21:10
 3 

Len tak ďalej, priatelia :-).

July 10th, 2015 at 22:12

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.