14
Mar

Dimenzie

   Odoslal Tara a zaradil do Mágia, Výuka

Nadviažem teraz na svoj príspevok Svety a bytosti v priestore a budem pokračovať ďalšou kapitolkou z pripravovanej práce, ktorá pri troche šťastia bude už onedlho zdobiť poličku v našej knižnici.Stále ostávame v tom sivo-bielom obrázku z predchádzajúceho príspevku, akurát si ho o niečo rozšírime. Naľavo vidíme našu dimenziu, t.z. náš poznateľný vesmír (pozor, nie len poznaný!), vibrujúci v rámci určitého frekvenčného rozpätia, ktoré sme si už bližšie popisovali. Ak však budeme po „výške“ tejto frekvencie pátrať ďalej, zistíme, že sa zrazu pohybujeme v úplne inej dimenzii, v úplne inej oktáve frekvencii. Práve sme sa v našich úvahách prehupli do inej dimenzie. Tu už platia úplne iné fyzikálne zákony, zodpovedajúce miestnemu frekvenčnému rozsahu.

Môžeme si predstaviť, že tak, ako v rámci nášho poznateľného vesmíru existujú rôzne planéty, súhvezdia a galaxie, tak aj v tejto inej dimenzii sa nachádzajú rôzne svety, ktoré medzi sebou viac či menej komunikujú, spolupracujú, bojujú a podobne. Pre úplnosť terminológie nazvime tieto svety paralelnými svetmi inej dimenzie. Analogicky potom jemnohmotné svety na frekvenčnej úrovni astrálu v rámci našej dimenzie nazveme paralelnými svetmi našej dimenzie.

Predstavme si, že náš fyzický svet je do určitej miery veľmi prínosným zdrojom energie pre paralelné svety inej dimenzie, pretože energia, ktorú vyprodukujeme my tu vo fyzickom svete, sa v paralelnom svete inej dimenzie akoby rozmenila na drobné a je využiteľná rôznymi spôsobmi. Preto sa tieto svety snažia vplývať na dianie v našom svete, vysielať sem svojich zástupcov a zbierať tak stále viac a viac „dušičiek do hrnčekov“ a tým pádom aj energiu pre svoje fungovanie. Z týchto dôvodov v našom svete neustále prebieha určitý skrytý mocenský boj a ak je niečo v rámci tohto boja naozaj dôležité, tak sú to diplomatické vzťahy a zachovanie rovnováhy. Niektoré paralelné svety inej dimenzie, ktoré využívajú pre svoju existenciu energie nášho hmotného sveta, majú v rámci našej dimenzie umiestnených svojich zástupcov, vyslancov, prostredníctvom ktorých pôsobia a ovplyvňujú dianie v tomto svete. Samozrejme, veľkosť ich vplyvu závisí od sily daného paralelného sveta ako takého. A sila paralelného sveta sa počíta akoby počtom aktívnych obyvateľov, duší, ktoré tento svet svojím životom a smrťou posilňujú, alebo priamo v ňom aktuálne prebývajú.

Existujú aj paralelné svety v inej dimenzii, ktoré s naším svetom prakticky vôbec neprichádzajú do kontaktu, ani sa ho nesnažia nijako ovládať či ovplyvňovať. Fungujú na iných princípoch a iným „spôsobom života“, skrátka na inej úrovni bytia. Tie však teraz z našich úvah pre jednoduchosť vynecháme a budeme sa zaoberať výlučne svetmi, ktoré majú určité záujmy tu v našej dimenzii.


Na tomto obrázku veľmi zjednodušene vidíme rozloženie paralelných svetov mimo našej dimenzie. Samozrejme nie sú iba štyri, je ich pre naše chápanie pravdepodobne nespočetné množstvo a ich počet sa neustále dynamicky mení podľa toho, ako sa navzájom zlučujú, rozdeľujú, prelínajú, vznikajú a zanikajú. Skúsme teda prijať a obsiahnuť hypotézu, že na svety v našej dimenzii pôsobia paralelné svety z inej dimenzie rôznymi spôsobmi a za rôznym účelom.

V tomto ponímaní, keď sa na to všetko snažíme pozerať „zhora“ a odosobnene, nemá zmysel deliť tieto svety na „tých dobrých“ a „tých zlých“. Ak sa skutočne dokážeme odpútať od takéhoto škatuľkovania, uvidíme širší kontext – že jednotlivé svety síce medzi sebou možno bojujú, iné naopak spolupracujú a pomáhajú si navzájom, ale napriek tomu tu v našej dimenzii musia platiť a platia určité dohody a pakty, vďaka ktorým sa udržiava rovnováha. Žiadny zo svetov inej dimenzie nemá záujem na tom, aby život v našej dimenzii vymizol a aby sme rôznymi formami boja narušovali samotnú štruktúru nášho vesmíru, našej dimenzie.

Na obrázku máme farebne vyznačený náš paralelný svet – nie je to preto, že by bol nejaký výnimočný spomedzi ostatných, ale jednoducho preto, že cesta, ktorou sa uberáme, je spojená s týmto paralelným svetom a niektorí z nás sú s ním priamo prepojení. Určovanie, či duša konkrétneho jedinca je frekvenčne podobná nášmu pôvodnému paralelnému svetu a prepájanie duší s týmto svetom, je už ale téma na inú prácu.

Tagy: , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Friday, March 14th, 2014 o 12:45 a je zaradený pod Mágia, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

8 komentárov

 1 

Uvažujem ako toto vôbec okomentovať.
Môj názor už na svoje dielo poznáš. 🙂
Tak len dodám pokračuj vtom, píš, uč, vysvetľuj a maj veľa trpezlivosti na žiakov.
Raz sa ti tá námaha v tvojich žiakoch vráti.

Cez tieto momenty vidím, že tie roky súženia trápenia, keď som bol na vás sám, neboli premrhané.
Ďakujem ti za to.

March 14th, 2014 at 14:42
 2 

Už ma toľko nechváľ, lebo budem straašne namyslená 🙂

March 14th, 2014 at 15:03
 3 

Trošku váham, či to vôbec niekomu dalo zmysel, keď tu zavládlo také ticho.. V mojej hlave to má perfektnú logiku, ale či sa to slovami dá preniesť aj medzi uši inej osoby... To je otázka...

March 23rd, 2014 at 21:40
 4 

Tara, váhať nemusíš ...určite to niekomu zmysel dalo.... za seba môžem napísať len WOW ....
čítala som to ani neviem kolko krát... no zatial ani netuším ako to uchopiť.... otázok mám vela....
zatial však len WOW je to tak dobre napísané, že aj ked nemám ako si to overiť verím ti každé jedno slovo....

March 24th, 2014 at 03:50
 5 

Hmmm... pochopiť paralelne svety rôznych dimenzií čisto na základe textu by bol silne nadľudský výkon. Treba si to pekne postupne odskúšať aby ste vedeli, kam máte nosiť ovocie a zeleninu zn. Hujer alebo ideálne tam neloziť vôbec.

March 24th, 2014 at 13:09
 6 

Tara zmysel to dava. dokazes dat do slov ucenie . Klobuk dole.
THOR zn. Hujer VRRRRR

March 24th, 2014 at 21:01
 7 

Ascher, keby to už tebe nedávalo zmysel, tak to by bolo s mojím vyjadrovaním asi veľmi zlé 🙂

March 24th, 2014 at 22:09
 8 

No tak máš byť na čo pyšná Tara a Ašarat ťa pochválil určite právom. Veľmi jasne, dobre a hlavne zrozumiteľne si to popísala a vysvetlila. Občas sa ozaj stáva, že niektoré veci, ak sú takto dané ,,na papier,,dostanú úplne iný rozmer a pri takejto ,,názornej,,ukážke sa toto už nedá nechápať. Naozaj ĎAKUJEM a toto vysvetlenie posúvam ďalej.... určite ty vieš kam a komu. 🙂

March 26th, 2014 at 08:00

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.