10
Dec

Preplach žlčníka a pečene

   Odoslal Stratus a zaradil do Liečiteľstvo, Postrehy, Výuka

Začnem z môjho súdku veľmi netradične. Liečiteľstvo nie je moja najbližšia doména, ale rád by som tu predniesol jeden recept, ktorý som skúsil od kolegu Lucasa. Istú dobu som mal problémy s pečeňou a tak isto mi lekári zistili, že by bolo na čase to aj začať liečiť. Mali sme pravidelnú prednášku od kolegu Lucasa o liečení, energiách, aure, čakrách a tiež nám vysvetľoval ako je potrebné detoxikovať svoje telo.

Ja som rodený optimista extrémista a viem to dozaista, takže, čo ma zaujalo najviac je metóda, ako si prepláchnuť žlčník a pečeň a zbaviť sa tak žlčníkových a pečeňových kameňov. Kolega, ktorý sa tomuto oboru venuje už pár stáročí, nám vysvetlil, že kamene sú pozostatky cholesterolu alebo vápnika zmiešané so žlčou, ktorá sa tvorí v pečeni. Pečeň denne produkuje 1 – 1,5l žlče, ktorá obsahuje hlavne žlčové kyseliny a cholesterol. Keď sa príliš zahustí, vznikajú kamienky, ktoré potom zabraňujú správnemu fungovaniu pečene či už v oblasti trávenia alebo očistnej činnosti. Keď sa tieto kamene samovoľne uvoľnia do čriev alebo upchajú žlčovody, väčšinou je už neskoro a jedná sa o neznesiteľnú bolesť.

olivak a citron - zdraviu zdar! StratusTeraz ako sa ich zbaviť bezbolestne? Jedná sa o celkom jednoduchý recept. Ideálne je si zvoliť víkend, aby ste mali dostatok času odpočívať. Deň pred očistnou kúrou je dobré začať s miernou diétou – čiže žiadne mastné jedlá a pod. Niektorí doporučujú začať preplachovaním mierne slanou vodou alebo napr. jablkovou šťavou. Ideálne prijímať viac ako 2-3 litre tekutín. Na ďalší deň môžete začať s tým, že si dáte pred spaním 2 – 2,5 dcl olivového oleja (ideálne panenský za studena lisovaný olej) . Zapijete to citrónovou šťavou. Chce to trochu odvahy, osobne som svoje telo prekvapil takýmto zásahom, ale verte, dá sa to prežiť. Nezapíjať vodou, pretože olej by mohol mať tendenciu sa ísť pozrieť von – čo nového vo svete. Ľahnite si na pravý bok (správne – tam sa nachádza pečeň) a skúste takto vydržať čo najdlhšie. Na druhý deň budete mať zábavu v rámci chodenia na záchod, ale je naozaj potrebné dostať všetok ten odpad vrátane už spomínaných kameňov von z tela – samozrejme cez stolicu. Pokiaľ nemáte pocit ísť na veľkú – skúste preplach slanou vodou (na druhý deň po olivovom šoku môžete piť koľko chcete – resp. musíte). Kamene rozoznáte veľmi jednoducho – farebne sú svetlozelené až čierne – čím staršie, tým tmavšie. Sám som neveril, čo som po sebe zanechal ľudstvu, ale bol to zážitok. Viac na osobné debaty 🙂

Odporúčam neskôr ešte zostať v diétnom móde a hneď sa nehnať po jedle – samé telo vám dá vedieť, že ešte nie je čas na vyprážaný rezeň s hranolkami takže kľudne a v pokoji zostaňte na slanej vode a jablkách. Nakoľko je ale potrebné v nasledujúcich dňoch zbaviť sa toxínov z čriev je dôležité piť veľa vody!

Ešte raz ďakujem kolegovi Lucasovi za zaujímavý recept a prednášku, určite mi (aj ostatným) pomohol predísť nepríjemným problémom s pečeňou alebo žlčníkom v budúcnosti. Chápem, že týmto oberáme chirurgov a lekárov o ich prácu, za čo sa im vopred ospravedlňujem. 🙂

Som tiež veľmi zvedavý na reakcie kolegov, ktorí takisto podstúpili toto dobrovoľné avšak dôležité mučenie. Lúčim sa heslom: “Ťažko na cvičisku, ľahko v epicentre!”.

Tagy: , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Tuesday, December 10th, 2013 o 23:43 a je zaradený pod Liečiteľstvo, Postrehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

4 komentárov

 1 

Tak pripojím aj ja svoju skúsenosť. Osobne som sa najprv dala na klasickú jógovú očistu čriev - šankprakšalána. Tá spočíva vo vypití veľkého množstva slanej vody a následnom behaní na wc.

Po dvoch dňoch preplachu a ľahkej diéty som si večer naordinovala podľa Lucasovho návodu dva deci olivového oleja s citrónovou šťavou. Cez slamku sa to dalo pomerne bezbolestne vypiť, ani mi nebolo na zvracanie. Potom som si dobre pozakrývaná ľahla na pravý bok a kupodivu som tak spala bez problémov až do rána.

Ráno začalo moje brucho pracovať a podľa očakávania nasledovala hnačka. Zo mňa osobne až na pár jasne zelených kamienkov nevyšlo nič strašidelné 😀 Predsalen sa väčšinou stravujem pomerne rozumne, tak som sa v duchu aj potľapkala po pleci. Očistu som dokončila ešte jedným litrom slanej vody.

Celkovo badám zmenu na objeme brucha - zmenšil sa pocit nafúknutia, cítim sa celá taká odľahčená a začal sa zlepšovať aj ekzém, ktorý som už chcela riešiť u kožnej lekárky.

Ale olivový olej aj tak nechcem vidieť ešte aspoň mesiac ani z lietadla 😀

December 12th, 2013 at 01:29
 2 

Hladovka spojená s pitím čaju a šťavy z ovocia a zeleniny je velmi dobrá pre telo, overil som ranné pitie olivového oleja s harmančekovým čajom, velmi dobré výsledky... skúste...

December 12th, 2013 at 21:52
 3 

Ešte drobné upozornenie: U mňa sa po ukončení očisty dostavila zvýšená citlivosť, takže bol problém s tolerovaním bolesti. Určite si na čas aspoň dva týždne po očiste neplánujte návštevu zubára 🙂

December 13th, 2013 at 10:15
 4 

Skvele. Najblizsi volny vikend to otestujem. Dakujem 🙂

December 13th, 2013 at 16:23

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.