22
Jan

Práca mága

   Odoslal Niptah a zaradil do Mágia

V jeden, pre niekoho v obyčajný večer, stala som sa, spolu s mojimi kolegami Osse Nuri A a Ascherom, svedkom práce mága, ktorý sa rozhodol, pretože mal na to svoje špecifické dôvody, urobiť niečo, čo robiť neodporúča. A ja sa vám jeho prácu pokúsim, aspoň z časti, priblížiť.

Ašarat si začal pripravovať svoje pomôcky a komponenty, ktoré sa rozhodol v ten večer pre svoju prácu použiť. A tak sa na jeho stole začali postupne objavovať: dva mosadzné stojany so sviečkami, zošity s magickým písmom, lebka, malá soška v tvare démona, jednoduché kovové nástroje, tmavá sklenená nádoba a najdôležitejší komponent večera – hlinená nádoba s magickým obsahom. Plášť, rukavice a amulety, nevyhnutné pomôcky mága, nechýbali ani v tento večer.

Usadil sa na svoje kreslo a potichu, akoby len pre seba a predsa nie, začal čítať zo svojho zošita. Zo zvedavosti som nazrela bližšie a podarilo sa mi prečítať názov Kliatby. Bola to Kliatba na privolanie síl tieňov za účelom zapečatenia miestnosti. Keď ju dočítal, vzal do rúk svoj druhý zošit a pokračoval v tichom čítaní. Čo bolo jeho obsahom zostalo aj pre mňa tajomstvom. Sedela som a pozorovala a na malú chvíľu som mala pocit, akoby som sa ocitla v inom, paralelnom svete.
Po týchto úkonoch pristúpil k svojej práci a tak si zobral do rúk skalpel, aby mohol otvoriť hlinenú nádobu, ktorá bola zašitá červenou niťou do pláteného vrecúška. Otvorením vrecúška sa nám odkryl obsah nádoby, ktorý začal potupne vyberať. Najskôr to boli bylinky, nasledovala zemina, a …. . Počas práce sa rozhodol, že obsah otvorí len do určitej úrovne, aby predsa len úplne nenarušil už vytvorené zázemie pre múmi, ktoré sa však, v ten večer, rozhodol pozmeniť. Zobral si teda do rúk kliešte, otvoril tmavú sklenenú nádobu, v ktorej bola zvláštna, trochu páchnuca tekutina, a vytiahol z nej postupne tri železné klince. Dovolil nám si k nim privoňať a rukami precítiť energie v nich prúdiace, ale nie sa ich dotknúť. Je viac než zrejmé, že dotyk by bol nebezpečný. Jeden za druhým ich teda umiestnil do zostávajúceho obsahu v hlinenej nádobe a začal nádobu napĺňať jej pôvodným obsahom. Vložil teda prvú vrstvu, a možno len vtedy sa rozhodol, že už existujúce múmi v hlinenej nádobe doplní o ďalšie, ktoré mal vytvorené v malej plastovej nádobe. Celý jej obsah teda opatrne preložil do hlinenej nádoby a znova pokračoval vkladaním pôvodného obsahu, ktorý ešte doplnil troškou zeminy z hrobu, až kým celý nebol opäť na svojom mieste. Červenou niťou hlinenú nádobu bezpečne uzavrel do pláteného vrecúška a opäť použil silu skrytú v magickom písme. Tento krát čítal nahlas a my sme mohli jeho slová, ktorými dal obsahu v nádobe, nielen silu ale aj zámer, počuť.

Rovnako sme mohli výsledok jeho práce osobne precítiť. Opatrne som si ho teda zobrala do rúk a čakala, čo budem preciťovať, a cítila som pulzujúcu energiu. Po určitom čase sa energie v nádobe ustálili, cítila som chlad a na dlaniach mi zostal zvláštny pocit pichania.

Večer sa ešte neskončil, pretože Ašarat využil daný moment na napísanie pár strán magického písma, dokonca jeden určil špeciálne pre niekoho konkrétneho, a vytvorenie nového zázemia pre múmi v malej plastovej nádobe. Svoju prácu ukončil opäť tichým čítaním zo svojho zošita. Odložili sme pomôcky a chvíľu sme sa ešte rozprávali o našich dojmoch a pocitoch.

Nuž teda, to všetko som videla a cítila, čo však zostalo môjmu zraku a vnímaniu ukryté, bolo pôsobenie síl v miestnosti. Bol to však výnimočný večer a ja som rada, verím, že aj moji kolegovia, že som mohla byť jeho súčasťou. Ďakujem.

Tagy: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Friday, January 22nd, 2010 o 13:12 a je zaradený pod Mágia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

7 komentárov

 1 

Tak po prečítaní tohto príspevku,by som sa ale vôbec nedivila ,keby jedného dňa u Ašarata zastavilo auto s čiernymi sklami a viac o ňom nebudeme počuť!

Ach veru, nevážime si my Slovač ničoho a nikoho!

No neviem..tento príspevok myslím, patrí skôr do chráneného obsahu-rozhodne to na mňa nepôsobí ako hokus/pokus,alebo výuková lekcia.

January 22nd, 2010 at 15:34
 2 

...Elle, bola som pri výrobe prvej hlinenej nádoby a túto druhú časť som si pozrela zo záznamu a podľa mňa, sa auto s čiernymi sklami zastaví len pri tom mágovi, ktorý sa len na mága hrá ale u Ašarata sa to auto určite nezastaví 😀 ...Je rozdiel, robiť niečo a vedieť to a robiť niečo, tak, že sa len hrám, že to viem...Zažila som už viacej magických úkonov pri Ašaratovi a auto sa nezastavilo ani pri mne ani pri ňom 😀 ani pri ostatných, ktorých učí... (kadido Ašarat nepoužíva)

January 23rd, 2010 at 21:54
 3 

Ano Artime,máš pravdu kadidlo ma naučil používať a pripravovať niekto iný ,úplne na druhom konci sveta .-)
Tiež ho uchovávam v špeciálne zapečatenej nádobe.

Poial ide o "čierne sklá",to už som vysvetlila,ale ďakujem za ponaučenie.

Slúži ako pojítko "s bohmi" teda v mojom ponímaní s Univerzom.

January 23rd, 2010 at 23:44
 4 

Áno potvrdzujem, že došlo k nepochopeniu sa ako to Elle myslela.
Čítal som mail a tam je to vysvetlené.
I keď myslím, že sa to nestane.
Elle ďakujem za uznanie :).

January 24th, 2010 at 18:13
 5 

...takže to auto nie je pohrebák ? 😀 ... ja používam vonné tyčinky a kadečo zapálim ak treba dym a vydimiť niečo to ano ... je to spojenie ano...ako napr. aj pri čistení, vysvetení priestoru a pod...

January 25th, 2010 at 08:08
 6 

Niééé "funebráci" nieééé 🙂
Iba ak by sa zastavil Vl.Burian osobne 🙂

O kadidlách nápíšem niečo na stránku .

January 25th, 2010 at 09:00
 7 

Pozoruhodné je to čo sa v tom čase odohrávalo na astrálnej úrovni...

January 26th, 2010 at 12:01

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.