Každý z nás, kto sa vydáva na cestu na Ohnivú horu, musí niekde začať. Na tom začiatku je jeho vnútro celé obalené a zaťažené. Určite vás napadlo, čím obalené, čím zaťažené? Odpovedať si ale môžete len sami. Najjednoduchšia odpoveď by bola – životom. Pod týmito slovom si môžeme konkrétne predstaviť každý niečo iné, tak, ako to naozaj pre každého z nás predstavuje niečo iné. Vrstvy, ktoré sú navrstvené na našom vnútri, ako jednotlivé vrstvy na cibuli, nás od nášho vnútra vzďaľujú, komplikujú nám cítiť energiu, upokojiť si myšlienky, kontrolovať si svoje emócie vnímať vlastnú dušu. Je len na nás, ako sa postavíme k práci so svojím vnútrom. Nazval by som to vyrovnanosťou a prijatím samého seba. Všetkého, kým sme, ako dobrými stránkami, tak aj tými menej príjemnými. Keď sa poznáme a sme si vedomí svojich nedostatkov ako aj silných stránok, môžeme obe tieto poznania využiť k tomu, aby sme mohli na svojej ceste napredovať.

Dôsledky nezvládnutia svojich emócií

Pre niekoho to mohlo začať už v detstve – prísna výchova rodičov, alebo práve naopak, nezáujem a nedostatok lásky, opustenie jedného rodiča, alebo oboch, môže narušiť vnímanie vzťahov, niekomu inému sa mohli vysmievať už v škôlke, deti sú malé, ale často veľmi kruté, a ak niekto nezapadá do kolektívu, alebo je niečím iný, často sa mu smejú, a aj keď si to neuvedomujú, v tom malom chlapčekovi alebo dievčatku to zanecháva často hlboké jazvy a bloky. Ešte roky po základnej škole som sa otočil s nepríjemným pocitom, keď som počul hlasný smiech, alebo nezrozumiteľný hovor. Chcelo to dlhý čas, kým to prešlo a nepríjemný pocit sa zmenil na smiech. Začal som to brať s nadhľadom. A dnes, keď sa niekto odváži sa mi vysmievať, sa moje vnútro nejako celé pohne, našponuje. No už sa tým nezaťažujem. Aj ma to skôr mrzí. Teší ma ale najviac, že stále menej a menej to má na mňa nejaký účinok.
Tieto nepríjemné vrstvy, ktoré sa na nás nalepia, si odnášame ako z vplyvu okolia, tak aj od svojich rodičov. Tí si nemusia vôbec uvedomiť, ako dieťa môže pochpiť nejaké ich slovo. Otec, ktorý príde nahnevaný, unavený a úplne vysilený z práce, a jeho malá dcérka ho privíta s novým obrázkom maľovaným len pre neho. On niečo povie, zatvári sa podráždene alebo hoc ho len vezme, pohladí svoju dcérku po vláskoch a ani sa na obrázok nepozrie. Toto všetko urobí v dojme, som úplne vyčerpaný, ale spravím jej radosť. Dievčatko si to ale pojme po svojom, môže pochopiť jeho prejav ako negatívny a tak stratí záujem o kreslenie už po zvyšok života. Ak hľadáme príčiny, začnime v ranom detstve.

Pri vytváraní programu, kliatby alebo celkovo pri práci s energiou, je to celé o vás. Máte jasne dané a určené, čo potrebujete urobiť. Máte na pomoc aj svojich kolegov, s ktorými pracujete. Všetko ide podľa plánu, až do momentu, keď sa niečo dotkne vašich zmyslov. Keď zacítite známu povedomú vôňu, zvuk, alebo vám z ničoho nič vypláva pred oči podobizeň človeka, ktorý vás nejako emočne veľmi v minulosti zasiahol. Ak by ste nemali alebo nemáte vysporiadané svoje vnútro, neboli by ste si vedomí toho, čo by to s vami mohlo urobiť. Ako by ste mohli zareagovať. Celá vaša príprava a myšlienka by sa zrazu rozpadla ako domček z karát. A vaša práca by vyšla najpravdepodobnejšie úplne navnivoč. Pri tréningu sa taký nezdar ešte dá brať v úvahu ako dobrá lekcia, ktorá vás môže stáť maximálne čas, vás aj vašich kolegov. Ak ale budete na akcii, kde by váš nezdar ovplyvnil prácu pre klienta, ktorý by vás požiadal o pomoc, celé by to proste dopadlo s nenaplneným výsledkom a vás by to stálo do budúcna klienta, ktorý by sa na vás už zrejme neobrátil so žiadosťou o pomoc.

Takže sami vidíte, čo vás môže stáť, ak nezvládnete prácu so svojím vnútrom.
Poznať svoj vnútorný svet je pre mága životne dôležité. Vedieť o sebe čo najviac, chápať sám seba čo najviac. Práca mága stojí celá na jeho vnútri. Buď ste ovládaní svojím vnútrom alebo vaše vnútro ovládate vy. To je veľmi dôležité nielen v osobnom živote, ale aj pri mágii. Môžete mať ako mág nadanie a rýchlo postupovať v učení a práci, ale teraz sa pokúsim parafrázovať Najvyššieho Veľkňaza Ašarata: „Už sme tu mali veľkých mágov, ktorý leteli hore a všetko zvládali ľahko, a nakoniec to, na čom stroskotali, bolo ich vlastné vnútro a nezvládnuté emócie.“

 * Keď mág nemá zmapovaný svoj vnútorný svet, znamená to, že nemá nad sebou kontrolu a môže pri práci nechcene emočne zareagovať na základe nejakého podnetu, vyhodiť sa z koncentrácie a zmariť tým svoje úsilie. To čo nepoznáme, nemôžme mat pod kontrolou. A mág musí mať sám seba pod kontrolou“.

(VVK Tara 2020)

Tento príspevok bol odoslaný v Utorok, Máj 10th, 2022 o 19:23 a je zaradený pod Ezoterika, Liečiteľstvo, Mágia, Nezaradené, Výuka, Zamyslenia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Jeden komentár

 1 

Kolega Cháron, precítil a napísal si to pravdivo a presne. Ďakujem

Máj 11th, 2022 at 07:21

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.