Ako zistíte, či ste už na tom dobre – sledovanie zmien, feedback od okolia, možno písať si denník a vracať sa k tomu, ako som vnímal predtým a ako s odstupom času, a ďalšie zmeny v živote. Jednou z najväčších odmien po tom, ako na sebe budete pracovať, budú reakcie vašich kolegov, priateľov a rodiny.  Na samom začiatku vaše vzťahy budú také, akými ste aj vy sami. Asi možno povedať, sú také, aký ste i vy.

Tí z vás, ktorí čítate moju prácu a patríte k ľuďom dlhodobo pracujúcim na svojom vnútri, mi možno dáte za pravdu, do akej miery sa zmenilo vaše vnímanie okolia a ako sa zmenilo to, ako okolie vníma vás. Z osobnej skúsenosti asi najvýraznejšou odozvou na moju osobu boli reakcie VK Anubisa. V prvom roku môjho pôsobenia v Selekcii, pár mesiacov pred tým, ako som sa ponoril do seba a práce na svojom vnútri, sa stalo zhodou náhod, že sme počas výučby sedeli na stoličkách hneď vedľa seba. Dokázal som si všimnúť, ako na mňa pár krát pozrel. Neskôr mi povedal slová, ktoré ma trochu ranili, ale mal pravdu.

„Neustály prúd tvojich myšlienok ma ruší, tak mám trochu problém sedieť vedľa teba.“

Mal pravdu, moje myšlienky sa proste v tom období nedokázali zastaviť, a navyše boli nesúmerné a jedna cez druhú. Musím uznať, že táto jeho priamosť a otvorenosť mi veľmi pomohli a bol to jeden z cieľov, aké som si určil sám pre seba aj do budúcnosti, aby sa VK Anubis pri sedení vedľa mňa cítil príjemne. Ako ďalšie pozitívne reakcie by som mohol uviesť, zlepšenie vzťahov z členmi vašej rodiny a priateľmi. Stránky, ktoré v sebe pri práci so svojím vnútrom otvoríte, vám pomôžu aj pri komunikácii s rodičmi, manželkou, deťmi či kolegami v práci. Pokoj vo svojom vnútri vám prinesie aj pokoj vo vašom živote. Rovnováha je založená na tom, čo je na oboch stranách váh. Položte na jednu stranu hnev, bolesť, strach a haldu ďalších emócií, tak na druhej strane ako odozva na vás, bude nedôvera, podráždenosť a odstup. Vyrovnajte misky váh pokojom, dobrým správaním a úsmevom. Na druhej sa vám dostane priateľstvo, dôvera a láska. Nezabúdajte, ale na to, správať sa takto dobre nie len k okoliu, ale najmä sami voči sebe.

Aby ste mohli vy sami sledovať svoj postup a postoj, je jednou z dobrých pomôcok písanie si denníka, zapísať si myšlienky a svoje pocity. Niekedy je osviežujúce prečítať si svoje myšlienky, nech už boli akékoľvek. Uvedomíte si, či ste sa zmenili a či aj po dlhej dobe riešite rôzne situácie rovnako.  

Tento príspevok bol odoslaný v Pondelok, Júl 31st, 2023 o 15:37 a je zaradený pod Ezoterika, Knihy, Liečiteľstvo, Literatúra, Postrehy, Výuka, Zamyslenia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Jeden komentár

 1 

Kolega Cháron, nezabudnem na tú chvíľu a viem čim si prešiel doteraz a treba povedať že riešenia našich problémov sú jednoduché akurát ich treba vykonať.

August 16th, 2023 at 19:23

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.