15
Sep

Soška

   Odoslal Asarat a zaradil do Okultizmus, Príbehy

Jeden, pán nazvime ho Jean, sa stal vlastníkom kúzelnej austrálskej sošky. Táto kúzelná soška, ktorá sa rozkývala, keď do nej niekto jemne drgol, bola znázornením tancujúceho šamana. Keď mal niekto prianie a rozkýval  tú sošku, tak sa to po nejakom čase určite aj stalo.

Tento pán tomu však neveril. A tak raz rozkýval sošku len tak, aby sa pobavil z dlhej chvíle, s prianím veľkého majetku. Po krátkom čase ten veľký majetok získal. Stále tomu ešte veľmi neveril a tak rozkýval sošku znovu a prial si, aby bol slávny a úspešný politik. Po krátkom čase sa mu uvedené želanie naplnilo. A tak ten pán Jean začal postupne veriť v magickú moc sošky.

Jedného dňa sa strašne ponáhľal domov k chorej manželke. Lenže ako naschvál ho zastavil jeden mladý policajt a začal ho preverovať a nemal vôbec naponáhlo. Darmo mu Jean hovoril, že sa ponáhľa k chorej manželke, aj tak sa policajt o nič viac nepohol k tomu, aby ho pustil ďalej. Nakoniec po nejakom čase ho predsa len pustil. Jean v návale hnevu a zlosti prišiel k soške a prial si, aby ten policajt, čo ho toľko zdržoval, zomrel. S dodatkom, že ak sa toto stane, bude už veriť v čarovnú moc sošky.

Po čase, keď už Jean  zabudol na uvedený incident, mu zazvonil mobil. Oznámili mu, že mu horí dom. Jean sa okamžite ponáhľal domov a to, čo uvidel, mu vyrazilo dych. Uvidel svoj dom úplne zhorený a pred prahom domu ležal mŕtvy mladý policajt, ktorý ho pred nejakým časom kontroloval. A ešte si všimol, ako sa na časti krbu hojdá neporušená drevená soška, ktorá plnila želania.  Nechápal, čo sa mohlo udiať a opýtal sa prítomných ľudí, čo sa to vlastne stalo. No ale ani oni veľa toho nevedeli, povedali mu len tieto slová:

„Nevieme presne, ale isté je jedno: keby tento mladý policajt, ktorý išiel na pomoc vašej žene, nebol zrazu padol k zemi mŕtvy na infarkt, tak by určite vašu ženu zachránil.“

A drevená soška sa kývala ďalej….

Tagy: ,

Tento príspevok bol odoslaný v Monday, September 15th, 2008 o 16:14 a je zaradený pod Okultizmus, Príbehy. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Jeden komentár

 1 

Ašarat, veľmi pekne napísaný príbeh. Fakt som mala zimomriavky pri posledných odstavcoch. Čaro príbehu sa často skrýva práve v zvolení správnych slov...

A aj pointa je krásne vystihnutá. Dávajme si preto pozor na svoje priania, lebo sa nám možno raz do bodky splnia.

Napadol ma príbeh o mužovi, ktorému zlatá rybka splnila jedno prianie. Želal si byť strašne bohatý. A výsledok? Celý svoj život prežil vo veľkej chudobe, na svoje želanie už pomaly aj zabudol. Nakoniec však predsa vyhral v lotérii obrovský jackpot. Akurát, že na druhý deň zomrel...

September 18th, 2008 at 09:53

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.