2
Feb

Rozhovor

   Odoslal Asarat a zaradil do Nezaradené

Priatelia a čitatelia našich blogov,

pred nejakým časom ste mi opätovne adresovali otázky a ja som na ne odpovedal. Odpovede na tieto otázky som uverejnil na svojej stránke www.asarat.sk pod názvom – Rozhovor s Ašaratom po dvadsiatich rokoch o mágii.

Niektorí ste mi už avizovali, že by ste chceli k niektorým odpovediam aj diskusiu a preto som sa rozhodol, že diskutovať budeme tu na blogoch Spoločenstva Selekcia.
Ak chcete reagovať, nechajte mi odkaz/otázku tu vo forme komentára.
Budem sa snažiť každému odpovedať.

Tí, ktorí nie ste súčasťou Spoločenstva Selekcia a chcete sa pridať do tejto diskusie, prosím nemajte obavu a pokojne sa zaregistrujte. Je tu veľmi veľa registrovaných ľudí z vonka, ale nediskutujete, čo je podľa môjho názoru škoda.

Tento príspevok bol odoslaný v Sobota, Február 2nd, 2019 o 13:49 a je zaradený pod Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

8 komentárov

 1 

Mňa by zaujímalo či tvoja skúsenosť s kliatbou na celý rod, ako opisuješ v rozhovore, bola naozaj tvoja jediná skúsenosť s kliatbou namierenou na človeka či skupinu a ak nie, tak aké máš ďalšie skúsenosti?
Ako sa vlastne taká skutočná kliatba dá odvrátiť?

Február 3rd, 2019 at 21:28
 2 

Ja mám na teba tri otázky. Možno prekvapivo, ale nebudem sa Ťa pýtať na mágiu.

1.- Prečo si dal do predaja len päťdesiat kusov kníh?

2.- Druhá otázka: Dostal si aj negatívnu odozvu na knihu?

3.- Prečo si nešiel cez renomované vydavateľstvo a prečo knihu distribuuješ takto?

Február 4th, 2019 at 10:55
 3 

Kolega Theos, samozrejme s kliatbou ako takou mám skúsenosti. Trošku sa tej téme vyhýbam. Prečo?
Pretože mi slovo kliatba občas dvíha tlak. Prichádza za mnou dosť ľudí, ktorí prešli od Pontia až k Pilátovi, aby nakoniec dorazili až ku mne. A vieš s akými vetami?

„Všade mi povedali, že mám na sebe silnú kliatbu, ale je to vraj čierna mágia a tým sa nechcú zaoberať, tak ma poslali za tebou, že Ty sa tým zaoberáš. Oni sa vraj zaoberajú len bielou mágiou.“

Všade za túto informáciu ktorá je o ničom a je na 99% hlúposť, samozrejme dobre zaplatia.
Nikto však nevie určiť, že na základe čoho, kto túto kliatbu na koho uvalil! Mudrci vedia len „hodnoverne“ povedať, že človek je vraj zakliaty a je na ňom rodová kliatba.

So skutočnou kliatbou sa občas stretávam a to v rôznych formách. Za tú dobu, čo sa venujem mágii som sa s kliatbou „pár krát“ stretol. Na majstra som bol povýšený svojimi učiteľmi pred tridsiatimi šiestimi rokmi a celkovo moja kariéra sa ale začala už v detstve.
Veď aj u nás človek samostatne začína pracovať až ako majster. A tak aj seba z tohto pohľadu beriem od času, kedy som sa ja stal majstrom. Prvý krát som čelil kliatbe a účinkom kliatby práve v ten čas. A zvládnutie danej problematiky s kliatbou rozhodlo, že ma ako mladučkého povýšili na majstra.

Ako s tým bojujem? Nuž sú na to rôzne techniky a niekoľko krát si ma videl pracovať a to s rôznych uhlov. Kliatbu si občas vie človek tak povediac stiahnuť na seba aj prácou v mágii. Sú to náhody, ale sú.

Február 4th, 2019 at 13:09
 4 

Saturn, do predaja som dal len päťdesiat kusov pretože si myslím, že to je dosť.
Doteraz sa dá povedať sú moje práce – iné formy kníh, už kade tade po Európe.
Teraz som sa rozhodol, že niektoré veci ponúknem aj touto formou. A práve možno preto ten kto si ju zakúpi, si ju bude vážiť práve preto, že je ich tak málo daných do predaja. Samozrejme, že sa vydal väčší náklad a povinné výtlačky sa poslali všade tam kde, to zákon vyžaduje, ale zvyšné šli pre rodinu, kolegov a žiakov ako darček.

Na druhú otázku Ti odpoviem, že áno dostal som aj negatívnu odozvu. A to zatiaľ presne dve.
Prvá bola, že je to veľmi náročne písané a ťažko sa to číta.
Druhá bola, že či som normálny, že takto verejne púšťam von techniky.

Na toto odpovedám tak, že je to môj štýl písania a techniky?
Ten kto ich tam nájde a pochopí si to zaslúži, aby ich objavil. Bežnému čitateľovi to však dá možno iný pohľad na skutočnosti nad ktorými občas uvažujeme.
Viem, nie je to klasická nič nehovoriaca ezoterická literatúra a na to som práve veľmi hrdý.

Na tretiu otázku je pragmatická odpoveď.
Poznám majiteľa firmy ktorá ju vydala, on pozná mňa a dohodli sme sa na vydaní tejto knihy a vydávaní aj ďalších kníh, ktoré budú nasledovať. A tiež nie som veľkým vydavateľstvom nijako viazaný atď.

Február 4th, 2019 at 13:15
 5 

@Ašarat, je tvoja kniha "Život po smrti" vnímateľná ako klasická kniha, či ako učenie?
Učenie v tom zmysle, či toto konkrétne aj učíš?

Február 6th, 2019 at 14:10
 6 

Prečo sa v Selekcii pripúšťajú iné formy výučby ako je mágia?
Ja mám občas dojem, že si dovolil, aby sa odbočilo z primárnej cesty.
Cesta liečiteľov tú si pripustil pred 25 rokmi to sa dá pochopiť. Avšak sa tu zjavujú aj iné formy, ktoré z mágiou nemajú podľa mňa nič spoločné. Napríklad napíšem čchi kung.
Ďalej prečo niektorí z vrcholu pyramídy (VM, Kň, VK) neučia, nepublikujú tu?
Pripomína mi to minulosť, keď Ti niektorí sľubovali, že ak budú tam hore, tak budú aktívny a neboli. Mám dojem, že sa Ti história opakuje.
Budem rád ak mi na to úprimne odpovieš.

Február 6th, 2019 at 14:46
 7 

Saturn, kniha je formou výučby, a to v súvislosti s chápaním síl Duše z pohľadu na človeka ako celku.
Teda áno je to zaradené čiastočne ako doplňujúci materiál do výučby.

Február 7th, 2019 at 12:19
 8 

Nekroman, rozdelím tvoje otázky a či otázku na drobné, aby som logicky vedel odpovedať.

Tvoja otázka:
„Prečo sa v Selekcii pripúšťajú iné formy výučby ako je mágia?
Ja mám občas dojem, že si dovolil, aby sa odbočilo z primárnej cesty.
Cesta liečiteľov tú si pripustil pred 25 rokmi to sa dá pochopiť. Avšak sa tu zjavujú aj iné formy, ktoré z mágiou nemajú podľa mňa nič spoločné. Napríklad napíšem čchi kung.“

Kolega, keby si tu bol celých dvadsaťpäť rokov vedel by si, že Čchi kung v Selekcii bol od úvodu. Kedysi sa tomu intenzívne venoval VM Barón a aj to vyučoval. Teda táto forma tu nie je novinka ktorú by som teraz pripustil. Tiež potom bola jedna menšia skupina pod vedením Maj. Szhazi, ktorá sa tomu tiež venovala a krátkodobo viedla jednu skupinu.
Čchi kung pracuje s energiami a ako doplnkovú formu na dosiahnutie HS4 sme to preto dovolili. Ďalej k tomu sú dané zákony o postupe na HS4. (Ktoré si aj Ty pripomienkoval a miestami ich pomaly ovládaš už lepšie ako ja.)

Tvoja otázka:
"Ďalej prečo niektorí z vrcholu pyramídy (VM, Kň, VK) neučia, nepublikujú tu?
Pripomína mi to minulosť, keď Ti niektorí sľubovali, že ak budú tam hore, tak budú aktívny a neboli. Mám dojem, že sa Ti história opakuje."

Kolega, pokiaľ viem a ma pamäť neklame, tak VK. Tara učí, tiež VK. Anubis učí. To že sa menej tu písomne zjavujú neznamená, že sú nečinný. Čo sa týka ostatných na ktorých sa pýtaš.... vieš, ak vieš niečo zmeniť skús to. Napíš im a opýtaj sa ich priamo.
Ja Ti viem odpovedať len tak, že iné je NVK radiť a iné byť NVK.

Február 7th, 2019 at 12:34

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.