A najväčším paradoxom zostáva tajomstvo konca kliatby. Kliatba slabne a stráca svoju silu tak, ako slabnú spomienky na toho, kto kliatbu vytvoril. To ale neznamená, že ak autor kliatby zomrel a my sme naňho zabudli, že kliatba už nebude účinkovať. Pod pojmom zaniknutia všetkých spomienok sa myslí, že zaniknú všetky formy vedomia o existencii tohto človeka. Čiže by niekto musel vedome vymazávať akúkoľvek spomienku aj z matrík a kníh a sám by o tom nikomu nesmel nič povedať a až jeho smrťou by zaniklo posledné prepojenie na toho, kto kliatbu vytvoril.
Poukazujem teraz aj na to, že mnohí sa smiali z toho, keď otvorili faraónske hrobky, vykradli ich, alebo ich skúmali archeológovia. Uvedomme si, že o mnohých hrobkách ani netušia, že existujú, a len náhodným objavom zistili, že taký či onaký vládca kedysi vládol. Čo však má vládca spoločné s kliatbou ako takou? Dá sa povedať, že nič, pretože sám sebe po smrti nemohol kliatbou chrániť svoje územie. Teda mohol, pokiaľ bol za života zasvätený do tajomstiev a vytvoril si svoj priestor posledného odpočinku, ktorý ochránil rôznymi kliatbami s prepojením na svoju fyzickú schránku a na niektoré artefakty umiestnené v jeho hrobovej komnate. Dôvod, prečo kliatba zostala neúčinná v mnohých prípadoch, prečo sily tieňov nechránili miesto, ktoré malo zostať nedotknuté, spočíva v tom, že po istých generáciách už nikto netušil, kde je schovaná hrobka konkrétneho panovníka a nikto ani netušil, ktorý z kňazov vytváral ochrannú kliatbu a povolával armády tieňov na ochranu tejto hrobky. Vymretím týchto generácii kňazov sa postupne strácalo prepojenie, ktoré zabezpečovali rituálami počas svojho života.

Zoberme si, že chránili hrobku faraóna z niektorej z prvých dynastií, napríklad Meniho I. ktorý vládol približne v rokoch 3000 – 2980 pred n. l. bol ochraňovaný kňazmi po smrti rôznymi rituálmi, ktoré zabezpečovali ochranu jeho pohrebiska. A teraz sa prenesme do doby jedného z najznámejších faraónov – Ramzesa II., ktorý vládol 1279 – 1213 p. n. l. Zamyslime sa, koľko rokov prešlo od smrti Meniho I. po nástup Ramzesa II. ? Za ten čas sa mohlo vystriedať 45 – 57 generácii faraónov, v závislosti od dĺžky ich vlády. Každý z nich predstavoval svoju vlastnú éru a máloktorý priamo nadväzoval so všetkým na éru svojho predchodcu. Aby oslnili svoju vlastnú veľkosť, aby si zabezpečili posmrtný život a získavali na svoju stranu kňazov, zabezpečovali si ochranné rituály kliatby už počas svojho života, aby boli chránení tak v živote, ako aj po smrti. A to ešte berme do úvahy, že Meni I. patril do tzv. dynastie pôvodných faraónov, zatiaľ čo Ramzes II. už patril medzi faraónov nepriamych, čiže línia pôvodných faraónov už bola dávno vymretá a vlády sa ujali generácie ľudské, línie vezírov, ktorí si prisvojovali titul faraóna.

Možno málokto vie, ako blízko má faraón ku kresťanskému Bohu. V kultúre starých Egypťanov faraón predstavoval spojenie medzi Bohmi, ktorí vládli v dávnej zemi a ľudom, ktorý faraón ochraňoval a vládol mu. Táto blízkosť vzniká jeho funkciou, pretože ak Lucifer bol nosičom svetla, faraón znamená správca energie, tepla a rozdeľovač svetla. Myslím, že sa nikdy nedozvieme, či pod pojmom „padlý anjel Lucifer“ a prvým dosadeným faraónom je nejaká spojitosť, alebo sa jedná len o náhodu. Avšak musíme brať do úvahy aj to, že prví faraóni žili úplne iným životom, v úplne inej dobe, mali iný výzor a boli predstaviteľmi rôznych rodov života, ktoré sa objavovali na Zemi. Pretože život Bohov v starom Egypte sa niesol v znamení Sobeka, Ptaha, ako aj ďalších. Je náhoda, že Darwinove učenie tvrdí, že pochádzame z opice? Je náhoda, že egyptský Boh múdrosti bol znázornený ako opica? Je náhoda, že si ľudia uchovali svojich Bohov v predstavách s ľudskými telami a zvieracím hlavami? Je náhoda, že prvý faraón v Dávnej Zemi, odkiaľ údajne vyšiel život, bol čierny? Biela rasa by sa teda mala hanbiť, keďže prvým najmocnejším vládcom planéty bol černoch. Je náhoda, že Lucifera označujeme ako čiernu bytosť?

Vráťme sa teraz k faraónovi, ktorý bol nositeľom sily a na Zemi pre-rozdeľoval energiu, svetlo a teplo. Zabezpečoval výmenu dňa a noci. Samozrejme, za tieto názory by ma všetci veriaci rozniesli v zuboch, ale ak sa na veci pozeráte očami, ktoré dokážu vidieť za horizont minulosti, nájdete súvislosti aj tam, kde ich iní neuvidia, nech je akokoľvek jasná.

Otázka teda znie, je kliatba odkazom nejakého pradávneho Boha a je jedno, ktorá civilizácia mu dá aké meno? Alebo sme si Boha len vymysleli a jeho črty zjemnili, keďže „Boh je láska, všetko bolo vytvorené na jeho obraz, všetko zlé bolo vytvorené na obraz Diablov“? Vyvstáva tu otázka kacírska : Kto stvoril Boha? A ak nikto, tak kto stvoril diabla?

V jednoduchosti je odpoveď na všetko : Bez rovnováhy nie je možný život.

Krátené a upravene

Tagy: , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Štvrtok, Február 18th, 2010 o 13:17 a je zaradený pod Mágia, Okultizmus, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Jeden komentár

 1 

Páči sa mi ako si do spletitosti historických faktov zakomponoval aj problematiku rasovej neznášanlivosti...To je najväčšie prekliatie celého ľudstva!..otázne je ,že –Kým/Čím?..v takejto „bohapustej“ masovej podobe??!!!
Čo sa týka bežnej kliatby, hm som toho názoru, že najlepšou prevenciou je nevytŕčať z radu, je to síce trochu pritiahnuté za vlasy ,ale príliš okatá moc a bohatstvo (faraónov nevynímajúc),je vždy rizikový faktor v tom, že dotyčná osoba, resp.celý klan bude prekliaty aj na zopár generácii dopredu.
Nemyslím si, že by vela chudobných majetkom ,či duchom ,bolo prekliatych, ak ovšem ich bieda nie zas karmickým záväzkom z predošlej inkarnácie

Bohatí a Mocní padajú ako „hrušky nezrelé“:-)

Najlepšie sú na tom tí, ktorí sa dokážu hrať naoko na mecenášov, rozdávať smiešne milodary a pritom si užívať blahobytu a priazni ľudu,...
... alebo potom takí „šikulovia“ ,ktorí sa tvária nenápadne, jazdia na starej škodovke:)..a kľúč k ich ozajstnému bohatstvu zostane pre nepovolaných navždy ukrytý.
A tak je to správne.

S tým ,že Diabol je Bu- Bu- BU vynálezom kresťanstva úplne súhlasím.

Dúfam, že budem(ako vždy:-) správne pochopená:-)

Február 18th, 2010 at 15:21

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.