Uvažujem, či vôbec má zmysel nad tým uvažovať. Uvažovať a písať k téme Anjel, Démon a Boh.
Veď aj tak má každý svoj vlastný pohľad na vec, tak čo dodať? Dá sa síce veľa napísať, ale…

Tak napíšem pohľad iný. Pohľad cez optiku – čo my s tým celým vlastne máme spoločné v Selekcii?
Prečo?
Pretože, my vlastne ideme inou cestou a aj tak sa tu vedú reči o tom, že nie sme bieli, ale sme čierni a iné „rasistické“ úvahy v mágii?!
Neviem, čo ešte povedať. Povedať, že je úplne scestné, ak sa delíme pri mágii na bielu a čiernu, je evidentne veľmi málo.
A tieto neustále úvahy o čiernej a bielej mágii vedú k úplnej dekadencii v mágii.
A ten, kto delí mágiu na bielu a čiernu, túto dekadenciu len podporuje.

Vrátim sa však späť. Prečo nie sú Anjeli v Selekcii. Pretože ideme inou cestou a smerujeme k svetu paralel, kde bytosti typu Anjeli a Démoni sú len jedni z mnohých bytostí. My sa neviažeme len na akože biele bytosti typu Lucifer – nosič svetla a ostatné padlé bytosti.

Ak však niekto má potrebu túto tému riešiť seriózne, nebudeme sa jej samozrejme brániť. Práve naopak uvítam to. Ak teda chce niekto naše spoločenstvo obohatiť seriózne o túto tému, tak prosím, nie som proti.
Treba len ísť za VVM sekcie Hrad, následne za VVK a dohodnúť sa.
Potom ako budete mať priestor nimi daný, sa môžete pokojne realizovať v týchto témach a ja osobne vás podporím.

Ja sa nateraz nemám čas venovať niečomu pokazenému – pretože padlí anjeli sú len produkt, ktorý sa pokazil. A nemám čas ani na „dokonalosť“ boha, ktorému sa kazia produkty.
Apropo viete koľko je bohov naozaj? A to berme len teraz preferovaných bohov.

Vesmír je starý bilióny rokov a Jahve –Boh (večný) atď. je tu len niečo vyše dvetisíc rokov – pred tým v starovekom Egypte stál len v zástupe iných bohov. A bol primárne určený len ako boh, ktorého uznali len Židia cestou Mojžiša. Dovtedy sa o ňom ani nevedelo, že jestvuje. Staroveký Egypt však bol nadmieru tolerantný aj k iným božstvám a náboženstvám, ktoré nepatrili k tým hlavným  v starovekom Egypte.
(Ja si myslím, že v tomto sme aj my tolerantní, ale môj príspevok teraz ukazuje, že naopak chýba tolerancia v niektorých vás na iný pohľad.)

Teda Jahveho novodobé vzkriesenie je veľmi krátke.
Alah je od Boha – Jahveho po jeho vzkriesení novodobými kresťanmi mladší o vyše štyristo rokov (založenie kresťanstva a ukrižovanie Krista). A tiež je teda mladučkým Bohom.

Kde sú tu pri tom všetkom anjeli, ktorí sú teda ešte omnoho mladší? A kde sú démoni, ktorí sú mladší ešte viac ako anjeli?
Lebo ako vieme, najprv musel padnúť hlavný anjel -Lucifer, aby mohlo vzniknúť peklo a všetko s ním súvisiace.
Nechcem sa tu púšťať do teologickej dišputy, ale priatelia, než sa niektorí začnete do nej púšťať, tak si správne naštudujte veci z náboženstva.

Nuž teda takto – poznám bytosti, ktoré tu opisujem, ale teraz nech sa nikto neurazí –my sa nevenujeme škôlke, aj keď je pre niekoho moderné sa venovať anjelom a náboženskej mágii.
Ja sa venujem skutočným mocnostiam, kde títo dvaja bohovia sú len menšími bohmi. Sú len ako úradníci na nižšom poste. Síce sa stretajú cez svojich poverených s ľuďmi, ale ja nemám na toto teraz čas. Ešte raz – ak sa niekto chce tomu venovať, tak prosím dáme mu priestor.

Ja sa teraz venujem ozaj dávnejším dobám a teda aj svetom, kde ak to mám tak pomenovať –bohovia tam sú, (ak ich chceme takto menovať) ale teda každý jeden z  tých “bohov”  je už fakt riadne starý kmeť.

A opäť sa vrátim späť. Teda sme čierni, alebo bieli či nebodaj fialoví? Kde v tomto čase, v ktorom sa ja pohybujem, je Anjel pána alebo Anjel démona?

Nič také, proste sú tu staršie bytosti úrovní bohov – ak tomu takto lepšie rozumiete.
A im sa venujem a im sa budem ja naďalej venovať.
Viem, už dlho sľubujem tú prácu o týchto svetoch a bytostiach (pokračovanie Svetov paralel),
Avšak aj prácu o duši som dlho sľuboval a teraz ju snáď už konečne dopíšem.
Po nej mám už teraz rozpracované ďalšie dve práce. A jedna z nich sa zaoberá práve témou pravekých civilizácií ako aj „spojením ľudí“ – spojením skutočných mágov a “bohov”.

Dovtedy si skúste prosím uvedomiť, že mágia je cesta, ktorou kráčame k ďaleko vyšším métam ako je „práca“ s Azazelom, Azraelom, Barbielom, Gabrielom, Hamalielom a i.
Pracujem napríklad so Sethom. A to ani nebol “bohom”, stal sa len nimi vytvoreným a o ňom, práve o ňom sa dozviete v tej práci.
A Seth, ten ani len nemal krídla. Aj tak je – bol výnimočný.

Tagy: , , , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Utorok, November 10th, 2015 o 16:31 a je zaradený pod Mágia, Postrehy, Viera, Nábožestvá, Výuka, Zamyslenia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

6 komentárov

 1 

Ašarat - Myslím že v príspevku je napísané všetko. Je otázne ako to čitateľ dokáže prijať. Premna je tam napísané všetko. Ďakujem

November 10th, 2015 at 18:28
 2 

Priatelia moji z rôzných sfér som Vám vďačný v hlbokej úcte že mi venujete svoju pozornosť...

November 12th, 2015 at 22:13
 3 

Nemám rád škatulkovanie a generalizovanie, rovnako sa mi nepozdava ak sa niekto potrebuje za niečo schovávať. Uprednosťnujem individuálny prístup ku každej zaležitosti a preto pojmy "biely" či "čierny" mág beriem s veľkou rezervou. Pretože všetko je relatívne tak ako aj "dobro" či "zlo"! Ak budeme posudzovať čin človeka bez dostatku informácií či bez nadhľadu, ľahko sa možeme pomýliť. Pre mňa je vždy dôležitý úmysel na základe ktorého niekto koná "dobro" či "zlo". Jednoducho to ilustrovať na známom príklade noža. Chirurg tento nástroj použije s úmyslom zachrániť život, no vrah ho použije opačne. Taktiež ho možno použiť na sebeobranu alebo umeleckú činnosť, … A teda aj mágiu ako nástroj možno použiť rôzne, záleží len na úmysle mága.
Kdesi som sa dočítal, že "biela" mágia je napr. aj mágia lásky. Čo si ale pod týmto pojmom predstaviť? “Našli ste partnera svojich snov, no neviete sa s ním dať dokopy? Pomôže vám biela mágia.” Otázka znie : Koná sa biela či čierna mágia? Úmysel je isto dobrý, veď klient bude štastný… Ale bude štastný aj ten vysnívaný partner alebo bude zmanipulovaný a žiť svoj život podľa toho, ako si to vysníval niekto druhý? A teda dalšie aspekty mágie sú, či danný zásah bude na úkor niekoho druhého, zo sebeckých pohnútok, v rozpore so slobodnou vôľou jedinca, atď. Svet nieje čierny ani biely. Je sfarbený podľa toho akou optikou sa naň dívame.

December 11th, 2015 at 01:47
 4 

Pekná úvaha, pán kolega. S tou "mágiou lásky" je to také dvojsečné. Jeden bude šťastný, druhý bude donútený myslieť si, že je šťastný. Problém nastane v momente, ak ten "objekt" zachytí, že je niekam tlačený proti svojej vôli...

December 11th, 2015 at 11:01
 5 

Veľmi dobré úvahy a plne súhlasím.
Úmysel človeka alebo mága je rozhodujúci pre to, či posúdim niečo ako "biele" či "čierne". Nedá sa generalizovať. Avšak stáva sa aj to, že úmysel je síce dobrý, ale nie všetky následky bol človek či mág schopný vidieť na začiatku a koniec koncov tak či tak niekomu aj uškodil. Obzvlášť v situáciach kde na rozhodovanie nie je moc času.
Podľa mňa každý dobre mienený čin, či už je to mágia alebo len bežné konanie, nesie so sebou to dobré aj to zlé. Čiže niekde pomôžem inde uškodím. Lebo kde pridám, musí zákonite niekde ubudnúť. Len nie vždy vidíme za horizont dostatočne ďaleko, aby sme vedeli kam až môžu siahať dôsledky.

December 17th, 2015 at 14:08
 6 

Ďakujem za tento príspevok, Ašarat. Ja si osobne myslím, že biele, čierne, fialové či oranžové je to ako si to každý sám v sebe nastaví. V poslednej dobe sa snažím brať veci také aké sú, pozerať sa na ne nezaujate. To mi potom pomáha neškatuľkovať ich na dobré a zlé. Samozrejme, nie je to ľahké, ale o to ľahšie sa mi potom prekonávajú prekážky, či prípadné neúspechy. Lebo aj v tom „zlom“ čo sa mi stane, sa snažím nájsť lekciu, ktorá ma má niečo naučiť a pohnúť ďalej...

Myslím, že v mágii je to to isté.....keďže som ešte v štádiu, kedy úplne neviem, aké budú mať moje činy následky, jediné, čo mi ostáva, je spoliehať sa na svoju intuíciu a brať plnú zodpovednosť za svoje činy – neschovávať sa za nikoho a za nič.

December 20th, 2015 at 00:36

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.