Na planéte existujú neznáme a nevysvetliteľné miesta a javy bez ohľadu na to, či v ne veríme alebo nie, jedným z týchto javov sú takzvané miesta sily. Miesta sily sú územia Zeme so špeciálnou energiou, ktoré navyše dokážu meniť energiu tých, ktorí sa v nich nachádzajú. Verí sa, že odpočinok na takýchto miestach prispieva k harmonizácii života a výraznému zlepšeniu zdravia, pomáha rozvíjať sa duchovne a materiálne, a tiež rozširuje hranice svetonázoru a odhaľuje tzv. naše vyššie ja.

Ak poviem názov Kailash, Machu Picchu, Stonehenge, Arkaim, určite sa každému z vás vybaví niečo špecifické o týchto miestach. Je to preto, že tieto miesta sú špecifickými energetickými zónami. Staré miesta majú svoju silu. Závisí od toho, na čo slúžili v minulosti, za akých okolností boli opustené, kto tam žil a aj ako dlho sú odkryté. Pyramídy, hradiská, svätyne…, ale aj staré bojové pole, podzemné chodby, hrobky. Miesta, kde sa robili veľké magické úkony ostávajú energicky veľmi silné. A toto boli miesta, kde sa tieto úkony diali stáročia. Ak by sme nabili amulet v takto energicky nabitom mieste, tak by to našu silu znásobilo, nakoľko by sme nevyužívali len svoju silu, ale práve tú, ktorá tam ostala po našich predkoch.
Amulet na takomto mieste môžeme aj nechať. Čím dlhšie sa na takomto mieste nachádza, tým väčšiu silu do seba dokáže absorbovať. Preto si veľmi veľa ľudí z takýchto miest nosí domov podvedome suveníry. Tieto veci sú nabité ohromnou silou z týchto miest a tie potom ľudí vyživujú energiou. Tak isto nie je zle ak si z takéhoto miesta zoberieme trochu kamenia alebo zeminy. Tie môžeme následne použiť ako prímes do vrecúška, amuletu a pod.
Najlepšou možnosťou by bolo, ak by sme mohli amulet vyrobiť priamo na silovom mieste za použitia niektorých materiálov priamo z takéhoto miesta. To by sa pravdepodobne nedalo na miestach, ktoré som vyššie opisoval, keďže sú to svetové kultúrne pamiatky. No podobné silové miesta máme aj na Slovensku. Niektoré z nich nemusia byť vôbec známe a nájdeme ich takpovediac náhodou. Preto vám dám jeden tip. Prejdite si prírodu okolo svojho bydliska a sami uvidíte koľko takýchto miest nájdete.
Najsilnejším energetickým centrom územia národa je studnica duše, ktorá je geograficky sústredená do prostredia tajomnej hory, ticho spiacej sopky na východe krajiny – Vihorlat. Samotný vrch s okolitými čarovnými jazierkami nesie historický vývin vnútorného sveta slovenského národa, jeho spoločenskú podstatu, motiváciu a rozvoj. Duša Slováka je horúca ako láva a zároveň čistá a osviežujúca ako voda jazier. Svojimi liečivými účinkami pôsobí na psychické problémy. Pomáha odstraňovať pocity smútku, samoty, hnevu, nenávisti a sklamaní.
Nositeľa duchovného vývoja a účelu národa tvorí spojnica Blatnice a Vihorlatu. Uzly nachádzajúce sa na tejto spojnici liečia mnohé zdravotné problémy, nielen fyzického charakteru, ale aj psychického.
Energia prírodnej rezervácie prebúdza a stimuluje lásku k národu, rozpúšťa negatívne pocity samoty a opustenosti. Prostredie kaštieľa Topoľčianky a zrúcaniny hradu Dobrá Niva pomáhajú pri liečení neplodnosti a ochorení ženských orgánov. Oblasť Detvy s panenskou prírodou a folklórnou tradíciou, okolie Rožňavy ako aj samotného skvostu našej krajiny Betliara, pozitívne stimuluje krvný obeh a zároveň rozpúšťa energie zármutku, psychických bolestí a trápení. Najsilnejšia komplexná psychická očista nastáva v mieste Štós, nachádzajúcom sa vo Volovských vrchoch.
Tento príspevok bol odoslaný v Utorok, Júl 2nd, 2024 o 15:21 a je zaradený pod Mágia, Okultizmus, Postrehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.