16
Mar

Nabíjanie zo sily stromov

   Odoslal Artur a zaradil do Mágia, Postrehy, Výuka

Stromy môžu tiež obdarovať amulet pozitívnou energiou. Ak máme svojho vlastného patróna zo starých slovanských bohov, môžeme amulet, či talizman nabiť cez jeho strom. Slovania venovali každému božstvu určitý strom:


Dub – Perún.

Smrek a borievka – Veles.

Javor – Rod.

Breza – Lada.

Aspen – Makosha.

Orech – Černobog.

Jaseň – Yarile.

Amulety a talizmany sa nabíjali hlboko v lese, aby sa k týmto stromom nikto nepribližoval. Do lesa sa išlo s konkrétnym zámerom, a taktiež s už vopred vybratým božstvom, ktoré sme chceli žiadať o pomoc. Po nájdení silného stromu sa musíme mentálne naladiť na božstvo a strom, ktorý sme prosili o silu a pomoc pri výrobe amuletu. Po vlastnom nabíjaní sme amulet vložili do dutiny stromu, do jeho kôry alebo sme ho na neho prosto zavesili – vysoko do koruny, aby sme predišli jeho strate. Ako to je v iných prípadoch aj v tomto platí pravidlo, že čím dlhšie sa amulet nechá v strome tým silnejšie sa nabije.

Ak chceme využiť energiu stromov bez toho, aby sme do toho ťahali rôzne božstvá, samozrejme tiež môžeme. Už len les sám o seba je veľký zdroj energie. Stačí si vyhliadnuť pekné miesto alebo pekné zdravé stromy, z ktorých cítime pozitívnu energiu a vyžarovanie. Vtedy vieme, že sme v tomto prostredí vítaný, a že sa nám podarí napojiť sa na konkrétny strom, ktorý sme si vybrali, a tak nabiť amulet s jeho pomocou. Takisto platí, že amulet je najlepšie do stromu priamo vložiť, no ak nie je táto možnosť treba ho nechať zavesený.
Tento príspevok bol odoslaný v Sobota, Marec 16th, 2024 o 12:57 a je zaradený pod Mágia, Postrehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.