Ak chceme vytvoriť silný ochranný amulet, musíte si prečítať čo najviac informácií o čísle našich narodenín, študovať horoskop a materiály, ktoré dávajú silu nášmu znameniu zverokruhu. Ak je to možné, je dobré ich kombinovať navzájom. Ak v týchto veciach nie ste vôbec zruční, tak na internete si ľahko viete nájsť numerologické a astronomické kalkulačky. Tie vám podľa aktuálneho dátumu, dátumu narodenia alebo napríklad aj podľa vášho mena, vedia vypočítať čo sa ku vám hodí viac. Takto si vieme ľahko zistiť kedy je pre nás vhodnejšia doba na výrobu amuletu. Kedy je naša sila silnejšia alebo napríklad slabšia. Uvediem malý príklad.

Moje osudove číslo podľa dátumu narodenia je 7. Podľa mena a priezviska je to 9. Preto moja sila v týchto dňoch mesiaca je väčšia. Vhodné je tieto dátumy aj kombinovať napr. 07.09 alebo naopak. Ďalej si to môžeme spojiť so znamením zverokruhu. V klasickom zverokruhu som škorpión. Preto by pre mňa energeticky vhodnejšie malo byť obdobie (24.10. – 22.11.). V tom čínskom som zasa potkan. Šťastným dňom znamenia potkana je 13. deň každého mesiaca. Šťastným mesiacom potkana je február. Určite sa neriaďme horoskopmi, ktoré sú na každý deň. Ale pomôžme si a znásobme silu, tým čo je nám od narodenia dané.

Pri výrobe amuletu môžeme zvážiť aj akých duchov, prípadne entity alebo sily budeme žiadať. Ja som pri výrobe ochranného amuletu pre priestory nakreslil do ochranného kruhu symboly planét a jej duchov. Nákresy si môžete pozrieť na strane 37. Tieto symboly nestačí len nakresliť, ale treba o pomoc aj požiadať. Pri tomto nám znova pomôže astronómia a môžeme si pozrieť, v ktorý deň majú tieto planéty najväčší vplyv. K tomuto celému ďalej budú napomáhať symboly, farby a materiály, ktoré najviac prislúchajú týmto planétam. Každá z planét má taktiež priradené kabalistické číslo. Toto číslo je dôležité, pretože mnohé z planetárnych talizmanov sú vyrobené v geometrických tvaroch zodpovedajúcich ich kabalistickým číslam. Napríklad talizman z Venuše, ktorého číslo je sedem, by bol v tvare sedemuholníka; marťanský talizman, ktorého číslo je päť, bude mať tvar päťuholníka a tak ďalej.

Každá planéta má taktiež rozličnú sféru vplyvu. Napríklad Venuša ovláda lásku a rozkoše, Jupiter česť a bohatstvo. Takto by sme si mohli priblížiť každú jednu planétu. Pre uľahčenie hľadania vám priložím tabuľky.

PLANETÁRNE ATRIBÚTY PRE TALIZMANY

PlanétaFarbaČísloDoplnkové farbyKovy
SaturnČierna3BielaOlovo
JupiterModrá4OranžováCin
MarsČervená5ZelenáŽelezo
SlnkoŽlta6FialováZlato
VenušaZelená7ČervenáMeď
MerkurOranžová8ModráStriebro
MesiacFialová9ŽltáSiher

Ďalšou tabuľkou, ktorú si priblížime je tabuľka

Prvotných atribútov pre talizmany ( živly )

ElementTattwaFarbaDoplnková farbaTvar
ZemPrithiviŽltáFialováŠtvorec
VzduchVayuModráOranžovaKruh
VodaApasStriebornáČiernaPolmesiac
OheňTejasČervenáZelenaTrojuholník
ÉterAkashaČiernaStrieborno/BielaVajce

Tattwa je sanskrtský názov určený pre každý z prvkov.

Prvky riadia nasledujúce ľudské obavy:

Zem: Obchod, peniaze, zamestnanie.

Vzduch: Zdravie, choroby, problémy, hádky, spory.

Oheň: Moc, nadvláda, autorita, prestíž.

Voda: Láska, manželstvo, potešenie, šťastie, umenie, plodnosť.

Éter: Všetky duchovné záležitosti.

Tabuľka elementárnych síl a božských atribútov

ElementyBožské menáArchanjel & Enochiánsky kráľAnjelVládcaKráľ
Zem – GnómoviaAdonai Aretz EMOR DIAL HECTEGAAuriel IC ZOD HEH CHALPhorlachKerubGhob
Vzduch – SylfyShaddai ElChai OROIBAH AOZPIRaphael BATANAHChassanArielParalda
Voda – Vodná vílaElohim Tzabaoth EMPEH ARSL GAIOLGabriel RA AGIO SELTaliahadTharsisNichsa
Oheň – SalamanderYHVH (Jehovah) OIPTEAA PEDOCEMichael EDL-PERNAAAralSeraphDjin
Éter – DušaEheieh and AglaEXARP HCOMA NANTA BITOM


V mnohých stredovekých talizmanoch sa používali geomantické symboly v súvislosti s rôznymi planétami. Tieto symboly, ktoré sa bežne používajú pri geomantickom veštení majú alchymistické konotácie (významné doplnenie). Malá arkána tarotu, ktorá je rozdelená na štyri elementy staroveku (efti – reprezentuje Ducha a Veľkú Arkánu), možno použiť aj pri príprave elementárneho talizmanu. Napríklad symbolika esa pohárov týkajúca sa lásky, plodnosti a potešenia, môže byť použitá v talizmane lásky. Samozrejme, všetky ostatné tarotové karty by mohli byť použité podobne za predpokladu, že sú všetky v harmónii s planetárnou alebo elementárnou silou zvolenou na posilnenie talizmanu.

V zhotovovaní talizmanov sa uplatňuje princíp korešpondencie: kamene, rastliny, farby, živočíšne veci (vtáčie perá, hadia koža atď.) korešpondujú s niektorou zo siedmich planetárnych síl a stávajú sa tak akýmsi vodičom týchto síl.

Napríklad, kto chodí v čiernom odeve, priťahuje na seba saturnské vplyvy a pod.

Nasleduje zoznam dní v týždni (okrem soboty), ktoré majú byť použité na prípravu talizmanu.

Nedeľu by mali využiť tí, ktorí zastávajú autoritatívne pozície alebo chcú ovplyvňovať ľudí v autorite. Ak je vyhotovený v tento deň, tak by mal byť talizman vyrobený zo zlata.

Pondelok by mali využívať ľudia na administratívnych pozíciách, ktorí zároveň prijímajú a dávajú príkazy. Talizman by mal byť vyrobený zo striebra.

Utorok by mali využiť lekári a chirurgovia, sestry a všetci iní, ktorí napomáhajú všeobecnému zdraviu iných. V Utorok vládne Mars – toto je planéta medicíny, chirurgie a všetkých pridružených činností. Pre tých, ktorí si chcú vyrobiť talizman, treba použiť železo.

Stredu by mali využiť tí, ktorých sa týka mentálne zdravie; aj liečitelia a doktori ako sú chiropraktici, osteopati a psychickí liečitelia. Pri jeho výrobe by sa malo použiť striebro, platina alebo hliník.

Tento príspevok bol odoslaný v Utorok, November 14th, 2023 o 12:51 a je zaradený pod Ezoterika, Mágia, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Jeden komentár

 1 

Zaujímavý článok pán kolega doplnilo mi to dalšie informácie v mojej práci dakujem

November 21st, 2023 at 11:47

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.