22
Jan

Príbeh s duchom ?

   Odoslal Artime a zaradil do Príbehy

Jednej jesennej noci som spala v izbe jedného veľkého domu, kde som bývala. Dom bol starý a plný spomienok. Spala som vo veľkej orechovej posteli v páperových perinách a sníval sa mi pekný sen, až kým som sa zrazu zničoho nič, prebudila, akokeby niekto zakričal na mňa a bola som úplne bdelá, ako za dňa. Moje oči pozerali do tmy v izbe, ktorá bola pokojná a tichá, nič nerušilo a ja som sa spytovala samú seba, že čo ma tak prebudilo zrazu. Povedala som si, že nevadí a idem spať ďalej, ale v sekunde ako som si zavrela oči, ma dva studené prsty šťuchli na odkritý chrbát a prehovoril ku mne chrapľavý hlas : „Artime, otoč sa !“. Oči som mala dokonale otvorené a telo sa mi stuhlo, takže som sa nevedela ani pohnúť a sama som sa uisťovala, že nespím, som hore a je to naozaj a že nemám halucinácie…V tom, ma prsty opať šťuchli a zaznela tá istá veta : „Artime, otoč sa !“ Tu som už bola v panike a vedela som, že niekto stojí pri posteli a je to statý muž, ktorý len visí vo vzduchu bez nôh….rozmýšľala som, čo spraviť ale vedela som, že ak niečo nespravím, tak sa otočím a to nebude dobré pre mňa…prsty ma šťuchli po tretí krát a veta padla znova : „Artime, otoč sa!“ Toto, už bolo na mojich 10 rokov veľa a vzchopila som sa a prehupla sa na druhú stranu posteľe a zapla malú lampu nad posteľou a otočila som sa….nebolo tam nič, absolútne nič… prebádala som celý dom, či si niekto nerobil srandu zo mňa ale všetci spali a ja som vedela, že som začula a pocítila niečo, čo nie je normálne… Ľahla som si spať a to bola posledná noc strávená v tej izbe…Dnes by som sa asi otočila 😀 Čo by ste boli spravili vy ? Otočili by ste sa ?

Tagy: ,

Tento príspevok bol odoslaný v Friday, January 22nd, 2010 o 08:44 a je zaradený pod Príbehy. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

3 komentárov

 1 

Dobre.

January 22nd, 2010 at 08:50
 2 

Hm,pekne si to napísala...

Nepokúšaj k diskusii...ja mám EMBARGO! 🙂

Ja som nepr.aj včera behala s kadidlom po dome,
( a myš to nebola)...sú momenty keď takýto návštevníci skrátka cítia,že je "čistý vzduch" a ozvú sa 🙂

Ale dom čistím,práve preto aby sa zbytočne nevystrašilo dieťa,(ako aj ty)oni sú na to mimoriadne citlivé obzvlášť do určitého veku.

January 22nd, 2010 at 09:19
 3 

Ťažko povedať či by sa človek otočil, alebo nie. Keď nad tým rozmýšľam teraz a nie som súčasťou deja tak - jasné zvedavosť je silnejšia, ale keď sme v konkrétnej situácii ,, v ktorej by sa v nás od strachu krvi nedorezali...,,
🙂
Všetko sa deje tak ako sa diať má a nič nieje náhoda 🙂

January 22nd, 2010 at 12:40

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.