6
Dec

Priestor – Vnímanie v priestore

   Odoslal Anubis a zaradil do Mágia, Postrehy, Výuka

Pri práci s mágiou vstupujeme do rôznych priestorov a je na našom zvážení, či tam vstúpime alebo sa vrátime.

Použijem príklad z praxe:

Stalo sa nám, že sme s kolegami prišli na okraj lesa, pri vstupe sme cítili veľmi príjemnú a ústretovú atmosféru. Bez váhania sme vstúpili a začali pracovať s energiami. Zaujímavé je na tom to, že sa týka vytvárania ochranného kruhu, naplnenie pracovného priestoru energiou ako aj samotné programovanie im išlo hladko, pretože mali ideálne podmienky. Výkon, ktorý podali vtedy a v tom čase, nevedeli zopakovať pri iných, odlišných podmienkach.
Je nutné pripomenúť, že málokedy máme ideálne podmienky, resp. sa treba naučiť pracovať v rôznych podmienkach.

Preto uvediem aj ďalší príklad z praxe:

Prišli sme k lesnej ceste, kde rampa vytvárala prirodzenú hranicu medzi dvoma priestormi. Prostredie zďaleka nebolo také ústretové a priateľské. Pýtam sa sám seba: Vstúpime, nevstúpime? Padlo kolektívne rozhodnutie, že vstúpime.
Niektorí kolegovia mali zlé pocity, ale sa prispôsobili väčšine. Po prekročení hranice nás privítala pomerne silná energia a niektorí mali pocit, že sme sledovaní….
Napriek všetkému okolitému vyžarovaniu, začali sme vytvárať zóny mŕtvej energie, každý vo svojom vyhradenom priestore. V lese nastalo hrobové ticho, vzduch zastal a vtáčiky prestali spievať. Táto atmosféra sa miešala s energiou, ktorá bola stále prítomná a sledovala naše počínanie. V určitej chvíli sa zdala byť situácia neúnosná a zmenili sme formu mŕtvej energie na ľubovoľnú energiu, komu aká vyhovovala. Les zrazu ožila a vtáci začali spievať, ale miesto sme urýchlene opustili, pretože nás to doslova vyháňalo z priestoru.

Vnímanie skutočnosti

Na rôzne situácie máme ako osoby rôzny pohľad. Mám na mysli magickú stránku nášho života, to znamená, že aj energie vnímame každý odlišne. Preto je výhoda ak pracujeme v skupine kde si vieme porovnať skúsenosti. Veľakrát sa mi stalo, že nie len skúsený majster, ale aj mladší kolega ma naučil niečo nové a nepoznané. V našom mozgu vznikajú fantastické kombinácie, ktoré sú užitočné. Z hľadiska toho, že sa máme stále čo učiť a nikdy nie sme na úplnom vrchole, netreba sa uspokojiť s tým, čo momentálne vieme. Mám v tomto živote všeličo odskúšané, ale uvedomujem si, že je to strašne málo, čím viac viem, tým viac si uvedomujem vlastnú nedokonalosť.

Vnímanie pocitov a emócií

Ráno sa zobudím s pocitom neistoty a úzkosti. Čo sa deje? Hľadám zdroj energie, zisťuje, že ho vyžaruje viac osôb, ktoré nie sú magicky školené, ale majú určitý problém. Niekto by to ani nepostrehol, ale ak pracujete s energiami a ste dostatočne vnímavý, tak tieto emócie pocítite….
Išiel som inštinktívne za zdrojom vyžarovania, teda človekom, ktorý ma už netrpezlivo čakal a potreboval riešiť problém, ktorý má s iným človekom. Bol depresívny, úzkostlivý až agresívny. Podarilo sa mi ho trošku upokojiť a prisľúbil som mu riešenie jeho problému a bolo cítiť ako sa postupne upokojuje, čím jeho vyžarovanie až v takej miere nezameriaval na mňa. Nebol to prvý prípad s daným človekom a jeho sa už dajú spoznať, pretože majú určitú rovnakú vibráciu. Treba len dodať, človek alebo skupina ľudí, dokážu v určitej situácii (stresovej, euforickej,…) vysielať emočné programy.

Tagy: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Štvrtok, December 6th, 2018 o 17:06 a je zaradený pod Mágia, Postrehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Jeden komentár

 1 

Komentár k tomuto článku som chvíľku odkladal na čas, keď si aspoň pár ráz skúsim aj ja preciťovanie priestoru. Po prvotnom tréningu v kaštieli som sa odhodlal na niekoľko takýchto pozorovaní aj v mojom okolí. Prevažne teda len skúšobné vnímanie priestoru, naladenie sa a vnímanie energii, žiadna práca ako spomína vyššie Anubis. Ale ja sa neponáhľam 
A predsa som vnímal aj mimo kaštieľa prelom dňa a noci. Najintenzívnejšie pri okraji lesa, aj keď to nebolo úplne šťastné miesto a svoj vlastný priestor, kde by som ako sa povie zapadol, stále hľadám. Ten prelom dňa a noci a výmena energií je veľmi príjemný, ale pri poslednom pozorovaní som zistil, že akoby sa tým nemenil len priestor a energie okolo, ale aj naladenie v mojom vnútri, neviem, či to bola len náhodička alebo s tým má niekto skúsenosti.

Inak k odseku o práci v skupine, musím potvrdiť, že je to pravda. Napríklad v kaštieli bolo super, ako sme pozorovali dve formy energie a skúsenejší kolegovia nám povedali, že ide o zónu mŕtvej a potom živej. Pretože keď je človek sám a navyše ešte vo fáze magický škôlkar, tak je ťažšie si porovnať dojmy alebo poznať energie. Preto ak by niekto chcel potrénovať v skupine s menej skúseným Hermesom, bol by som rád 🙂

Január 3rd, 2019 at 09:58

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.