Archív pre kategóriu ‘Ezoterika’

18
May

Veštenie

   Odoslal: Artime

Čítala som dnes o runových kameňoch a našla som súvislosť s kartami. Runy tak isto ukážu danú situáciu opytujúceho sa ako karty alebo hocičo iné, čo sa použije na veštenie. Toto som si už všimla pravdaže aj predtým len teraz bola súvislosť akokeby hmatateľná vo vzduchu naokolo. Keď má človek danosť na veštenie a vie počuť to čo povie skôr, než vyloží karty alebo hodí runové kamene, tak to je to, keď je to jedno aký prostriedok sa použije na vyjadrenie a potvrdenie témy, ktorej sa to týka. Druhá forma veštenia je zase tá, keď človek vie rozprávať k téme veštby čisto na základe jeho vedomostí napr. o význame rún alebo kariet a ich podrobnej analýzy. V obidvoch prípadoch si ťahá kartu ten, kto prišiel aby sa mu vyložilo niečo, takže karty sú dané. Tu sa to delí potom z hľadiska veštenia, či to je danosť alebo naučená vec. Podľa mňa sú obidve metódy rovnocenné z hľadiska informácií podaných lebo karty aj runy majú svoju pevnú symboliku aj význam, čiže to čo sa povie o kartách je pravda v danej chvíli. Pri danosti je tam ešte ale aj ďalšia dimenzia videnia do hĺbky témy opytujúceho sa a to je ten rozdiel vo veštení podľa mňa. To je to niečo, čo robí naozajstného veštca veštcom. 🙂

Rada by som sa podelila o pár citátov od maďarského spisovateľa a filozofa, Bélu Hamvasa :

„Nie je povinnosťou človeka nájsť samého seba, ak nevie kto je ?“

„Raz. Vždy len raz. Vždy po prvý krát, vždy naposledy. Nehľadať zákon. Byť slobodný. Neprispôsobovať sa. Odhodlať sa. Nie zvyklosť ale nečakané, nebezpečie, risk, odvážnosť… stáť na prahu. Byť v neustálom prekračovaní. Zaživa zomrieť alebo žiť umretý. Ten, kto toto dosiahol je slobodný. A keď je slobodný, tak uzná, že neoplatí sa nič iné, len najviac.“ Zobraziť celé »

18
Feb

Stigmi vampíra.

   Odoslal: Shaza Tagy:

Sú bledí , ako studené svetlo mesiaca, ktoré ich volá aby sa prebudili zo záhrobného spánku. Aby im navrátilo stratenú silu darovanú temnými bohmi , ktorý ich vedú na osamelú výpravu za čerstvou krvou. Opúšťajú svoje truhly a v studenej hline je len ledva vidieť odtlačky ich astrálnych tiel. Stále hladný, odsúdený k večnému hladu a k túžbe po stále čerstvej krvi. Zobraziť celé »

V prvých krokoch sme sa naučili spoznávať a rozpoznávať pocitovú a emočnú stránku tela. V druhom kroku sa budeme spoločne koncentrovať priamo na ich pôsobenie v praxi.

Zobraziť celé »

V šedivom kúte izbice na posteli leží telo. Krehké, jemné ľudské telo. Okolo neho sa vytvára obrovské fluidum zhlukov energií, ktoré majú rôzny emotívny náboj.

Zobraziť celé »

“Na čo je dobré, že sa vraciaš do svojho tela? Nie je lepšie ísť ďalej, odpútať sa od svojho tela a znovu sa narodiť a pokračovať?”
Faraóni, alebo ktokoľvek tento kult udržiaval, verili v to, že vďaka tomu prepojeniu sa nestratia.

Zobraziť celé »

– “Prečo je také dôležité, aby hroby tých starých faraónov ostali nenarušené, keď už tie duše odišli?”
Na to, aby po smrti mohol žiť v paralelnom svete, potreboval fyzickú schránku.

Zobraziť celé »