26
Jan

Svety a bytosti v priestore

   Odoslal Tara a zaradil do Mágia

Na to, aby sme sa mohli posunúť vo svojom skúmaní priestoru a energií v ňom o krok ďalej, je dobré mať už vopred pochopené a zaužívané určité pojmy a súvislosti, aby sme si svoje vnemy vedeli správne interpretovať a vzájomne pospájať do zmysluplného celku. Na jednej strane vždy tvrdím, že teoretické znalosti sú nám bez zažitia reálnej praxe v podstate nanič – ak teda nepočítame možnosť tváriť sa a znieť dôležito aj bez vlastných skúseností. Na druhej strane však nie je nevyhnutné, aby sme zakaždým vymýšľali koleso a objavovali Ameriku, ak tieto svety už pred nami niekto roky skúmal a zhrnul svoje poznatky do pochopiteľnej formy.

Predstavme si, že všetko v našom svete má určitú vibráciu, frekvenciu. V určitom rozsahu kmitočtu táto frekvencia spôsobuje, že veci sú hmotné, že sa ich dokážeme fyzicky dotknúť, precítiť ich svojimi piatimi zmyslami. Táto frekvencia „hmotného“ sveta však nie je jedinou. Existujú svety a bytosti, ktoré vibrujú takpovediac na vyššej alebo nižšej frekvencií, než náš hmotný svet a to spôsobuje, že ich nedokážeme uchopiť hmatom, počuť sluchom, ani vidieť bežným zrakom. Na to, aby sme ich dokázali vnímať, musíme mať vyvinuté a vytrénované iné zmysly a schopnosti – tie „magické“. Mohli by sme povedať, že v závislosti od otvorenosti svojej mysle a určitých vnútorných predispozícii sú ľudia viac či menej schopní tieto odlišné frekvencie vnímať a preciťovať. Ak teda dokážeme prijať predstavu, že paralelne s naším hmotným svetom, sa v tom istom priestore nachádzajú aj ďalšie svety a bytosti vibrujúce na odlišnej frekvencii, sme na dobrej ceste začať ich spoznávať.

Väčšina z nás sa už určite na svojej ceste stretla s pojmom „astrál“. Toto slovo už máme z rôznej literatúry asi všetci vryté do pamäti a vieme, čo si pod ním predstaviť. Pre zladenie terminológie teda môžeme povedať, že to, čo vidíme na obrázku pod číslami 2 a 3, spadá pod astrál. Sú to určité „jemnohmotnejšie“ vibrujúce svety a entity, ktoré sú síce do určitej miery viazané na náš fyzický svet, ale zároveň nepodliehajú jeho fyzikálnym zákonom tak, ako bytosti zo sveta hmotného.

Predstavme si teda, že všetko to, čo máme na obrázku nakreslené, sa nachádza všade okolo nás tak isto ako všetko, čo denno-denne registrujeme na hmotnej úrovni svojimi piatimi zmyslami. Akurát to vibruje na inej frekvencií, preto to nemôžeme vnímať tak jasne a výrazne, ako veci a bytosti vibrujúce na „našej“ hmotnej frekvencií. Ak si chceme svoj rozsah vnímaných frekvencií rozšíriť, musíme to vo väčšine prípadov cielene trénovať a naučiť náš zlenivený mozog prijímať aj iné signály, než tie, na ktoré je bežne naučený. Nie je to jednoduché, ale ani nemožné, avšak do veľkej miery to závisí od toho, ako ďaleko nás naše vlastné pochybnosti pustia. Pretože v tomto smere nás neobmedzuje nič, iba my sami.

Hmotný svet ako taký snáď už netreba nijako ďalej rozvádzať. Frekvenciu astrálu som zámerne rozdelila na dve časti, pretože nie všetko, čo sa na tejto frekvenčnej úrovni nachádza, môžeme miešať dokopy. V druhej časti obrázka máme spomenutých okrem iného aj mágov. Pod pojem „mág“ som samozrejme pre potreby tohto textu zahrnula každého žijúceho človeka, ktorý vedome pracuje alebo sa pohybuje na týchto vlnových dĺžkach – nech už je to za akýmkoľvek účelom a pomocou akýchkoľvek techník. Každý žijúci človek je však do určitej miery súčasťou astrálu, aj keď si to nemusí uvedomovať a nijako cielene sa na živote v ňom zúčastňovať. Je to dané tým, že okrem hmotného tela máme aj dušu a teda človek sám o sebe tvorí akési spojenie medzi hmotným svetom a svetom astrálu . To znamená okrem iného aj to, že človek je z pozície astrálu potenciálne ohroziteľný (viac sa o astrálnych útokoch dočítate v Ašaratovej Knihe mágie v časti Úvod do tajomstiev mágie a okultizmu II).

Na tejto prvej frekvenčnej úrovni astrálu teda môžeme natrafiť na žijúcich mágov, ktorí pracujú na týchto úrovniach, ale okrem nich sa v tomto vibračnom rozpätí pohybujú aj emočné telá zosnulých (viac v Ašaratovej Knihe mágie v časti Život emočného tela po fyzickej smrti). Práve ich pôsobenie a potenciálny dosah na hmotný svet je najčastejšou príčinou takzvaného „strašenia“ v starých domoch, na miestach tragických udalostí, či na miestach, kde by sme to ani vo sne nečakali. Cesty bytostí astrálu sú pre nás často zahalené rúškom tajomstva, pretože na tejto úrovni platia trochu iné pravidlá a teda konaniu bytostí v tejto úrovni bytia nemôžeme pripisovať ľudskú logiku, aj keď sú to práve energetické pozostatky zosnulých ľudí – či už vo forme emočného tela ako energetického odtlačku emócií zosnulého, alebo vo forme duše, ktorá ešte z nejakých príčin nenašla svoju cestu do paralelného sveta.

Okrem mágov, emočných tiel a duší zosnulých musíme do tejto frekvenčnej úrovne zaradiť aj tiene. O tieňoch a ich svete sme si už niečo spomenuli. Je to určitá špecifická forma života na tejto planéte. Pohybujú sa doslova na rozpätí medzi hmotným a jemnohmotným, pričom dokážu zasahovať do oboch úrovní. Frekvenčná úroveň podstaty ich bytia spôsobuje, že sú hmotnému svetu z astrálnych bytostí najbližšie. Svojou existenciou sú do určitej miery viazané na skaly, múry, steny a staré budovy nasiaknuté pozostatkami ľudských emócií. To je pre nich ideálne prostredie, v ktorom dokážu prebývať. Avšak treba mať na pamäti, že napriek ich naviazanosti na hmotný svet nepodliehajú naplno jeho fyzikálnym zákonom. Napríklad čas v ich svete plynie úplne ináč a ich ponímanie priestoru by sme asi tiež v učebnici fyziky hľadali len veľmi ťažko. Pre momentálne pochopenie nám stačí vedieť, že tiene sú z astrálnych bytostí najviac naviazané na hmotný svet a frekvenčne sú nám z nich pravdepodobne najbližšie – samozrejme ak nerátame duše a emočné telá zosnulých ľudí.

Dostávame sa k tretej časti nášho obrázka – k frekvenciám, na ktorých sa nachádzajú ostatné astrálne bytosti. Aj tieto bytosti sú svojimi prejavmi do určitej miery viazané na konkrétne fyzikálne podmienky a vibrácie, preto napríklad ak chce mág povolať určitú astrálnu bytosť, musí jej najprv vytvoriť vhodné energetické podmienky na to, aby sa na danom mieste mohla zjaviť. Teraz sa pravdepodobne väčšine čitateľov vynorí v mysli otázka, odkiaľ sa tu takéto bytosti vlastne objavujú.

Ale o tom si povieme zase niekedy nabudúce 🙂

Tagy: , , , , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Nedeľa, Január 26th, 2014 o 21:53 a je zaradený pod Mágia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentárov

 1 

Tento článok a jeho pokračovania, na ktoré sa teším, budú veľmi potrebné, aby ľudia pochopili iné nadväznosti spojené s astrálnymi svetmi. Teraz jednoduchým jazykom: je potrebné pochopiť mozgom, čo je ten astrál - keď sa chcem naučiť astrálne cestovať, pochopiť odkiaľ to vlastne prichádzajú astrálne útoky, ako fungujú jednotlivé svety a ako sú prepojené. Potom je už len potrebných pár životov na to, aby sa s nimi človek naučil aj pracovať 😉

Tu sa nám krásne prelína potreba pochopenia teórie s praxou. Jedno bez druhého je ako čaj bez vody. Amen

Január 27th, 2014 at 00:34
 2 

Čítal som to celé a poviem, že som neskutočne nadšený ako je to popísané.
Toto je materiál ktorý vnáša svetlo do tmy.

Január 27th, 2014 at 18:22
 3 

Perfektne. Uz sa tesim ked to bude cele dokoncene apridecas ked sa to bude prednasat v Chrame

Január 27th, 2014 at 20:46
 4 

Velmi pekne Tara!
Ja by som mal jednu doplnujucu otazku na rozsirenie obzoru citatelov:
Ak sa mag snazi vyriesit situaciu na mieste kde "strasi" emocne telo alebo jeho pozostatok, ake prepojenie je tohto tela na dusu? Moze odstranenim alebo zbavenim sa emocneho tela ublizit nejako dusi? Ak ano, ako a ako je najvhodnejsie takuto situaciu riesit?

Január 29th, 2014 at 01:58
 5 

Theos, ono nie je také jednoduché určiť, či emočné telo, ktoré tu uviazlo, ešte je spojené s dušou, alebo už nie.
V zásade platí, že ak presne nevieme, s čím máme tú česť, tak je najvhodnejšie iba ochrániť daný priestor, kde tieto pozostatky jemnohmotných tiel rušia bežný život. Konkrétne techniky a spôsoby, ako toto urobiť, sa dajú nájsť v Ašaratovej knihe.

Pre jemnohmotné telá akéhokoľvek druhu totiž asi neexistuje nič horšie ako neodborný zásah, ktorý sa ich nasilu snaží dostať "na správnu cestu". Veľakrát sa pri tom môže spraviť viac škody ako úžitku, ak dotyčný nemá dostatok skúseností a nesprávne vyhodnotí situáciu.

Január 30th, 2014 at 10:07

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.