Dostala som od Ježiška na Vianoce kliatbu 🙂
Kliatba bola samozrejme ušitá mne na mieru, akoby som ju sama písala.
Ďakujem všetkým kolegom, ktorí sa z rôznych príčin nemohli zúčastniť decembrového stretnutia a myslím to úprimne bez irónie, či sarkazmu. Stretnutie sa zrušilo a keďže ja som chcela a mohla prísť, tak ako odškodné som dostala kliatbu, ktorú Ašarat napísal pre mňa a aj za mňa, proste akoby som ju sama písala pre seba.

Keď som pred niekoľkými rokmi prvý krát čítala kliatbu Azíza, uchvátila ma každým slovom, čiarkou, či bodkou. Bola to Anubisova kliatba a tak hneď pri prvej príležitosti som mu s obdivom chválila, že akú úžasnú kliatbu napísal.
Ani si neviete predstaviť aké bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že tú kliatbu napísal Ašarat pre Anubisa. Nemohla som tomu uveriť pretože z tej kliatby som takmer všetkými zmyslami vnímala Anubisa. Proste na toto by bratia Česi povedali: „ kto umí ten umí, kto neumí ten čumí“.
Dokážem sa vcítiť do druhého človeka, dokážem „vstúpiť“ do človeka a vidieť jeho emócie, traumy, spomienky, dokonca dokážem človeka vidieť len ako energiu a napriek tomu nedokážem ani len náhodou napísať resp. vytvoriť niečo také, čo by toho druhého tak presne vystihovalo.

Mám stále ešte veľa otázok typu – ako to Ašarat robí? Áno na veľa z nich som už aj dostala odpoveď, iba občas to pochopenie sa mi niekde zatúla.
Pred nejakým časom, vlastne je to už dosť dávno, čo nám Ašarat prisľúbil každému zo skupiny Fénix napísať resp. vytvoriť takúto kliatbu na mieru.
Pri jeho zaneprázdnenosti som veľmi s tým už nerátala, tak keď mi povedal, že mi chce vynahradiť to zrušené stretnutie a opýtal sa ma ako by sa som si to predstavovala, tak môžete tri krát hádať, že čo som si priala. Áno priala som si kliatbu a áno on mi ju napísal a aj som ju dostala.
Bolo to presne také ako som čakala a chcela, vážne som bola stotožnená s každým slovom a tešila sa ako malé dieťa, keď odstane novú hračku.
Samozrejme, že som dostala ku kliatbe aj návod, takže mi zostávalo už len sa ju naučiť správne čítať a tým ju „oživiť“. Povedala som si : „v pohode prečo by som to nemala zvládnuť“?
Môj mozog však usúdil, že nie je všetko tak, ako by on to chcel, alebo malo byť. A tak poznámky pribúdali a pribúdali.
Na stretnutí sekcie Hradu mi Ašarat odpovedal na moje poznámky – otázky a vysvetľoval, ako, prečo, kedy atď. . A znovu som si myslela, že v pohode už tomu rozumiem. No rozumieť síce rozumiem, ale je ťažké kliatbu vnútorne silou uchopiť a pochopiť.
Jedna vec je byť s textom stotožnená a druhá vedieť pracovať so svojou silou tak aby sa to vzájomne prepojilo a kliatba ožila. Neviem ani k čomu by som to vedela zo života prirovnať, je to pre mňa úplne nová skúsenosť a sama si pripadám ako malý prváčik v škole, ktorému dali čítať rovno Shakespeara.

Áno, učíme sa celý život s tým naprosto súhlasím, iba ma niekedy prekvapí akú povrchnú vedomosť mám o niektorých veciach mágie. V tomto prípade o to poznaní používania kliatby. Túto tému sme už síce na výučbe preberali a myslím, že aj dosť dôkladne. Možno to vyznie divne, ale ja mám vlastne také okamžiky uvedomenia si, že niečo neviem akoby rada. Je to pre mňa výzva a koho by nebavilo objavovať a posúvať svoje vedomosti a znalosti umenia mágie ďalej, vyššie, či hlbšie.
Takže Ja a moja kliatba spolupracujeme takmer každý deň, snažím sa vnímať ako na mňa pôsobí každé jedno slovo. Občas sa hrám s textom samotným, prehadzujem slová, alebo dokonca aj celé vety. Našla som pár slov, ktoré vo mne vyvolali určitú emóciu, tak som ich aj skúšala celý deň používať v rôznych situáciách. Chcela som len vedieť, či keď ich vytiahnem z textu budú mať rovnakú silu. Nahrala som si ako čítam kliatbu a potom som ju len počúvala a vnímala som, ako na mňa pôsobí.
Je to moja kliatba a mám ju rada, spoznávame sa, učíme sa spolu žiť , aby sme spoločne mohli vytvoriť to, na čo bola vytvorená.

A aby to nebolo len o teórii, pár slov z praxe. Pracovala som na niečom a rozhodla som sa použiť kliatbu na zapečatenie priestoru. Výsledkom bolo, že keď som skončila naraz sa mi vybili –notebook, telefón, inteligentné hodinky a to všetko naraz v jeden moment. V miestnosti sa zrazu aj extrémne ochladilo až mi para išla od úst. Môj pes sa zježil vrčal a utiekol do spálne pod posteľ.
Druhý zaujímavý zážitok s kliatbou bol, že po prečítaní v miestnosti akoby nezostalo absolútne nič, proste nastalo prázdne prázdno.
Mala som pocit, že sa miestnosť oddelila od celku a zostala niekde vo vzduchoprázdne. Takú podobnú skúsenosť som mala s kliatbou na odpečatenie, ktorú som použila na vyčistenie priestoru.

Možno vám to nedáva zmysel, ale v ten moment som mala veľmi silný vnútorný pocit, že práve toto mám použiť a tak som to aj hneď použila. Možno je to len tým, že mám v sebe zafixované, že vždy po skončení práce priestor po sebe energeticky upracem – vyčistím. Tak som si kliatbu na odpečatenie spojila s vyčistením priestoru a zistila som, že mi to v každom prípade skvele funguje.

Na záver.
Viem, že ešte nejaký čas mi bude trvať kým sa s mojou kliatbou zladíme natoľko, že jej aplikovanie bude z vonku vyzerať také jednoduché a prirodzené ako keď napr. Veľkňaz Anubis, číta svoju kliatbu.

A ešte jedna otázka na úplný záver. Kolegovia, keď pracujete – trénujete, ako máte chránený priestor, alebo akú ochranu používate vy pri práci?

Ďakujem, Veľkňaz Ašarat za vianočný darček 🙂

Tagy: , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Wednesday, February 7th, 2018 o 11:45 a je zaradený pod Ezoterika, Mágia, Postrehy. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

6 komentárov

 1 

Sára, pekne pracuješ s kliatbou, veľmi sa mi to páči, (citát: "až mi išla para od úst" - super...), že ako sa chránime?... niekedy sa vedome nechránime...dnes prišla k nám do roboty jedna stará bosorka a začala z nás ťahať energiu, tak som si urobil jednoduchú energetickú clonu, zožrala ju ako kyselina, zavolal som si na pomoc " kamarátov " to už neprebila ale v rozhovore medzi štyrmi očami, nahodila nečakanú tému a v nestráženej chvíli si potiahla... Čo Ti poviem, prekabátila ma, neviem či jej chutí mäso zo starého vlka. No počkaj " opica " veď sa Ty vrátiš " naučím ťa po kostole hvízdať "...či...?

February 7th, 2018 at 17:49
 2 

Kolegyňa som rád, že Ti sadla skoro "na mieru, akoby ušitá".
Každému, kto sa vydá touto cestou, chcieť naozaj reálne vedieť pracovať s kliatbou ako takou, prajem veľa trpezlivosti.
Totiž texty ktoré ja tvorím sú stále aj šifrou a samotné čítanie, bez pochopenia a chápania iných súvislostí, ako Ty sama dobre vieš nestačí.
No na druhej strane sa toho netreba báť a netreba to zatracovať, že "fuj kliatba"!
Je jedno ak je človek v úzkych, že čo mu pomôže. Či to bude kliatba, alebo iná forma toho istého, ale ukrytá pod iným pomenovaním, aby to len znelo krajšie, ľúbeznejšie pre ucho človeka.

February 8th, 2018 at 14:05
 3 

@ Anubis , dakujem aj mne sa páči ako s kliatbou pracujem a asi aj jej sa to páči 🙂
staré bosorky sú nebezpečné , ale ešte nebezpečnejšie sú mladé bosorky, alebo bosorky ktoré sa tvária že nie sú bosorky občas ich potom človek podcení.

@ Ašarat , nikdy som nepovažovala kliatbu za "fuj" ale je pravda že som sa do nej ani nehrnula. Je to taká malá veľká skúška z toho čo a ako viem a zároveň zrkadlo toho čo neviem a aj toho kto vlastne som. A samozrejme kliatba sa nedá obísť, podliezť ani použiť skratku. Takže už teraz mi priniesla veľa benefitov či už v rámci osobného rozvoja, alebo lepšie pochopenie práce s energiou.

February 12th, 2018 at 13:39
 4 

Veľmi sa mi páči tento príspevok a naskutku ma zaujal. Najmä však ma mätie to samotné slovko "kliatba". Lepšie povedané ani nie mätie, ale taký pocitový konflikt. Kliatba má konotáciu niečoho zlovestného, čo na niekoho uvrhneme a ten v dôsledku nej umrie v strašlivých mukách, vychrchliac svoje rozleptané, krvou presiaknuté pľúca. Prosto kliatba je čosi hrozivé a radšej od nej ruky preč. :-S

Verím, že aj kliatby čo sa u nás v Spoločenstve vyskytnú môžu byť i tejto fajty, avšak tu spomínané akoby boli niečo ako mantry, môj úplne laicko-naivný názor. Akože chápem, že aj taká krv-chrchliaca môže byť v podstate pozitívna a blahodarná pre toho, kto ju číta/používa, ale tie zažraté predsudky o tom čo je správne a čo nie sa problematicky prekonávajú.

Taktiež chápem, že v mágii účel zvykne svätiť prostriedky a je len na samotnom mágovi aké má morálne limity a koľko dôsledkov svojho počínania dokáže ešte stráviť.

Teda môj konflikt je len odrazom pozostatkov z čiernobieleho videnia vecí magických a zakoreneného zašuflíkovania slova kliatba sťa čosi temného, smrť-prinášajúceho. Chcem sa teda spýtať, či existujú a sa ako kliatba volajú aj pozitívne kvázi-mantry, ktoré nemajú na okolie negatívny impakt?

February 24th, 2018 at 09:39
 5 

Kliatba v jazyku "nášho kmeňa selekťáckeho" nemusí vždy spadať do kontextu "uvrhnutia kliatby na niekoho". Teda nejedná sa vždy len o zámer ublížiť, zničiť, škodiť. Možno by bolo výstižnejšie volať to jednoducho magický text. Samotné slovo kliatba v nás evokuje všetky tie krásne vyššie popísané veci, keďže už od detstva sme sa v rozprávkach stretávali práve s takýmto významom, pričom v skutočnosti je uplatnenie kliatby omnoho širšie. Ale toto je skvelý moment, na ktorom si môže človek odsledovať, ako naňho dokáže pôsobiť obyčajné slovo, pod ktorým máme v podvedomí uložené a zažité určité kontexty.

Skúsme sa pozerať na text kliatby ako na určitý prejav sily, vôle a zámeru jedinca, ktorý ju vyslovuje - nech už je ten zámer akýkoľvek. Môže to byť zapečatenie, ochrana, posun časopriestoru, ale aj útočný program, či obetovanie jedinca určitým silám. Chápme pojem kliatba v širšom kontexte, teda ako nástroj.

Samozrejme, že musí jedinec prostredníctvom daných slov vyjadriť v jednom okamihu vo svojom vnútri množstvo presne a správne trafených súvislostí, ktoré vyvolajú potrebný výsledok. Nie je to len tak, že prečítam text a vybavené. Ale to už som sa niekam odtúlala do prednáškového módu, takže to skrátim - text kliatby nie je a nemusí byť nevyhnutne určený na útok, môže byť určený aj na ochranu osoby či priestoru, povolanie určitých síl a bytostí, zasvätenie a odovzdanie sily a podobne. Závisí to skrátka od typu kliatby a zámeru mága.

February 26th, 2018 at 16:41
 6 

@Regulus chápem tvoj pocit zo slova kliatba , ale ako napísala kolegyňa Tara je to len obyčajné slovo. je to ako známe prirovnanie mágie k nožu, ktorým môžeme odkrojiť chlieb, alebo aj zraniť. stále však zostáva len nožom.
zober kliatbu ako magický text ktorý má rôzne využitie a teda aj pozitívné, môže liečiť či chrániť.
alebo sa na to pozeraj ako na dlhú mantru 🙂

February 27th, 2018 at 02:53

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.