Mágiou sa dá chrániť aj náš príbytok. V tomto príspevku si teda povieme ako mágiou a jej prvkami si vieme pomôcť. Do mágie nespadajú len čary, či kliatby, ale aj jednoduché recepty, ktoré vám tu priblížim.
Na úvod, negatívnu energiu berme ako energiu, ktorá nie je v súlade s tou našou a navyše má aj nejaký zámer, ktorý by nám mohol uškodiť.

Senzibilní ľudia sú schopní zaregistrovať aj energiu nenávistnej, ohováračskej, či neprajnej myšlienky niekoho druhého. Ďalší aspekt ochrany sú naši blízki, teda my síce máme svoju osobnú ochranu no tá sa netýka ľudí s ktorými žijeme. To znamená, že musíme chrániť aj členov rodiny.  Nemusí to byť jednotlivo, ale samozrejme môže no v tomto prípade mám na mysli ochranu bytu, domu proste priestoru v ktorom žijeme.

Spôsobov ochrany priestoru je veľa, napíšem niekoľko, ktoré mám rokmi odskúšané. Nemusí to byť návod, ale možno len inšpirácia k vytvoreniu si vlastného spôsobu ochrany.

Soľ je veľmi účinná na čistenie priestoru, sťahuje negatívne energie, má len nevýhodu v tom, že má malý dosah. Čo znamená okruh cca 2 metre, záleží od množstva. Ak použijete soľ treba ju dať do misiek, ktoré sa už nebudú na nič iné používať. Rozmiestnenie v každej izbe do všetkých rohov, samozrejme mimo dosah detí, alebo zvierat. Vymieňať cca po dvoch týždňoch.

Jablčný ocot a rozmarín, vodu zohrejeme pridáme ocot a rozmarín pokiaľ možno čerstvý. S takto pripravenou vodou umyjeme zem teda podlahu , ak je na nej koberec môžeme tým jemne pretrieť aj koberec. Kedysi sa ocot používal na oživenie farby na koberci. Tak isto môžete pretrieť nábytok, rámy postelí , proste všetko čo sa pretrieť dá. môžete si dať vodu s octom do fľaše z rozprašovačom a v každej miestnosti ju nastriekať.

Soľná lampa, kombinácia soli a ohňa je veľmi účinná a ideálna do obývačky, okrem toho, že čistí priestor pôsobí aj ako príjemný relaxačný prvok. Nedoporučujem ju používať v uzavretých priestoroch ako je napr. kúpeľňa.

Pestovanie niektorých rastlín je tiež veľmi účinné, šalvia, rozmarín, bazalka atd.

Na vyčistenie priestoru
je výborná šalvia biela, dostať ju kúpiť v ezoterických obchodoch. Jej dym pôsobí na priestor ako keď umyjete okná po piatich rokoch. Používa sa aj na čistenie aury človeka, kde je tiež veľmi účinná  výsledok alebo účinok býva okamžitý.Pri čistení priestoru treba však pootvárať všetky dvierka na nábytku a samozrejme aj okná, aby mohla negatívna energia odísť.

Toto sú tradičné a jednoduché spôsoby očisty priestoru a človeka.
Potom sú ešte také povedzme osobnejšie kde sa fantázií medze nekladú.

Magnety  na vstupných dverách, magnet svojím zložením veľmi dobre drží program. Takže proste zoberte magnet do ruky a vložte do neho program-zámer. Ja mám magnety nastavené tak, aby pri vchode do bytu sťahovali negatívnu energiu. Môžete však použiť akýkoľvek iný program.

Vúdu bábiky,  netreba sa báť toho pomenovania, ale pod týmto názvom ich je dostať kúpiť v ezo obchodoch, alebo si môžete vyrobiť vlastnú. Ak budete vyrábať vlastnú použite niečo svoje, napr. látku z trička, alebo ponožku. Ak si kúpite už hotovú kvapnite na ňu svoju krv, alebo krv toho, pre koho ju vyrábate. Môžete ju nejaký čas nosiť pri sebe aby nasiakla vašou energiou. Vystrihnite si malý pásik z kože, ktorý bude slúžiť ako opasok a napichajte do neho špendlíky tak, aby hroty smerovali von teda od vás. Vytvoríte tak opasok ktorý bude mať ochranný účinok. Kam postavíte bábiku je jedno bude odrážať prípadné útoky na vašu osobu.

Magická kocka – je jednoznačne súčasťou mágie, materiál drevo alebo hliník, či iný kov. Najlepšie a najúčinnejšie je vyrobiť si ju sami. Ja som použila drevo z nábytku svojich rodičov. Jednak pretože to bolo kvalitné drevo a potom mám k nemu silné prepojenie, takže už len tento samotný fakt ju robí pre mňa ochrannou. Vyrobená bola pre konkrétny účel, ale tak isto môže pôsobiť na celý priestor. Ak máte vyrobenú kocku, oblepte ju sklom, najlepšie zrkadlom a ešte lepšie ak je vaše a je už napr. prasknuté. Ja osobne si rozbité zrkadlá nechávam pretože majú rôzne využitie. Možno je oblepovanie trošku náročné, ale ide aj o to, že keď niečo vyrábame dávame do toho svoju energiu a to zvyšuje účinok.
Do kocky vložte klince, črepy, čierne korenie celé, feferónky sušené, či akékoľvek štipľavé -palive korenie.
Na koniec vložte papier na ktorý atramentovým perom alebo svojou krvou napíšete na čo má kocka slúžiť teda program – zámer. Zavrite ju a buď si ju zaveste niekde v priestore, alebo len tak položte.

Ešte k vlastnej očiste, keď sa večer sprchujete zoberte si hrsť soli a umyte si s ňou telo, okrem toho, že čistí auru má aj pilingový efekt. Vypite pohár slanej vody, ako slaná má byť si určite sami, nesmie to vyvolať nepríjemné reakcie , ak vám slaná voda nechutí nakvapkajte do nej citrón.
Užitočné energeticky je aj pohár vody s lyžičkou jablčného octu. Bylinka čistec je vhodná na očistu z vnútra formou čaju, ale aj na vonkajšie použitie.
Spôsobov ochrany je nesmierne veľa, treba si vyberať ten, ktorý je s vami v súlade, teda nevyvoláva žiadne negatívne emócie.

Nie je dobré mať niekoľko rôznych ochranných prvkov pretože sa navzájom môžu potom vybíjať. Takže si vyberte ten svoj, ktorý je vám blízky nejakým spôsobom s vami ladí a rozhodne sa nebojte byť kreatívny.

Toto všetko sa dá v škole mágie naučiť. Stačí prísť na našu výučbu mágie a naučíte sa veľa zaujímavých vecí.

Tagy: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Monday, March 5th, 2018 o 13:05 a je zaradený pod Ezoterika, Mágia, Okultizmus. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

6 komentárov

 1 

Veľmi užitočné rady, ktoré sa dajú ľahko premietnuť do bežného života.

March 5th, 2018 at 16:21
 2 

dakujem Ašarat, iste aj ty máš veľa užitočných rád ako sa magicky chrániť a brániť, bola by som rada ak by si sa o niektoré s nami podelil.

@ v druhej časti pridám aj fotky mojej vúdu bábiky a magickej kocky, ale aj iné

March 8th, 2018 at 14:03
 3 

Navrhujem rôzne druhy ochrany vyskúšať prakticky v HRADE...

March 8th, 2018 at 23:12
 4 

Kolegyňa Sára, píšem toho málo? 😀 To mám ešte písať aj sem? 🙂
Nechám už priestor vám, aby ste písali a prejavili ste sa tu.

March 9th, 2018 at 12:17
 5 

dakujem za reakciu kolega Ašarat 🙂 súhlasím píšeš toho viac než dosť za čo ti dakujeme a vážime si toho.
za pokus to však stálo 🙂

kolega Anubis súhlasím s tvojím návrhom 🙂

March 9th, 2018 at 13:52
 6 

@Anubis, súhlasím. Veľmi rád by som tieto témy začal v Hrade.

March 11th, 2018 at 22:03

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.