Na začiatku bola tma
Ako skupina troch začínajúcich sme vkročili do sveta mágie. Niektorí v tichu, niektorí s buchotom. Raz som niekde čítal alebo počul, že na začiatku je dobré začať otázkami. Veľa píšeme a čítame o mágii. Niektorí ju dokonca už aj praktizujú.
Čo to teda tá mágia je a kde všade ju môžeme stretnúť?
Priznám sa, že na prvú otázku dostávam od každého rôzne odpovede. Je to na základe stupňa poznania alebo má mágia toľko odtieňov a podôb? Pre niekoho je mágia ovládanie živlov, alebo prírodných síl, astrálne cestovanie, veštenie, programovanie a práca s paralelnými svetmi… Počul som aj odpovede, že je to cesta a zmysel života, to najkrajšie a najvýznamnejšie prečo som tu, ale aj cesta k smrti, každodenné utrpenie, pochopenie ducha a nájdenie cesty domov. Pre niekoho je to obnovenie toho, čo tu bolo kedysi a pre iných sila, moc a vládnutie iným. Raz môže mať mágia podobu pokory, inokedy pýchy. Nebudem klamať, keď priznám, že sám nemám jasnú a ucelenú odpoveď… a dúfam, že čoskoro mať ani nebudem – mám taký pocit, že je dobré mať pod týmto slovom skrytých mnoho podôb a variácií pretože keď si už myslím, že poznám pravdu, vždy príde nemilé prekvapenie v zmysle toho, že je to ináč…
Poďme sa teraz v kľude a pokoji preniesť na otázku druhú. Kde môžeme túto teraz už jasne zadefinovanú mágiu stretnúť? Niekedy ju vidíme aj tam kde nie je a tiež je nepríjemné, keď ona stretne nás a nepripravených. Ako začiatočníci sme sa s ňou stretli v lese, v podzemí, v jaskyniach, atď. ale mágia nemusí byť viditeľná len na špeciálnych miestach – pokúsim sa tu priblížiť, ako sa dajú základy mágie prakticky prebrať napríklad aj na takej hotelovej izbe.
Predstavte si troch začínajúcich mágov a jedného učiteľa. Začína sa tým, že majster ukazuje svojim žiakom, ako sa správne prepína. Prepínať programy v telke už vieme, ale máme problém s prepnutím do svojho druhého JA. Doteraz sme sa divili, čo sa to vôbec po nás chce. Prepnúť do čoho – do koho? Neprepne mi z toho? Kto je ten druhý? Má to mať nejakú formu? Nemám sa toho báť, čo keď sa mi to vymkne spod kontroly? Nezničí to moje ja, ktoré už poznám ako svoje ja? A čo vlastne je „ja“ a „JA“? Veľa otázok, veľa premýšľania, veľa zlyhaní a veľa sklamaní. A pritom je to také jednoduché! (že vraj). Ascher nám vysvetlil, že je dôležité uvoľniť najskôr telo a myšlienky, potom sme pripravení. Učil nás, že prepnutie vyžaduje vyprázdnenie každodenných myšlienok a problémov, odosobnenie sa od emócií a od vlastného ega a potom to ide. Každý máme v tomto rovnaký cieľ ale iný prístup a úroveň. Niekomu to ešte netrvá, inému to trvá dlhšie, iní to dokážu lusknutím prstov.
Ďalej nás Ascher učil preciťovanie energií. V jednej časti izby bola mávnutím ruky zhustená živá energia, mŕtva, prešli sme si preciťovanie impregnovania miestnosti alebo presunu celého bloku energií v priestore, vytvorenie umelého paralelného priestoru. Všetko samozrejme robil Ascher, my sme len vnímali, preciťovali a hovorili, kto, čo cíti alebo necíti.
Ďalej sme pokračovali s programovaním. Keďže objektovo-orientované programovanie máme niektorí za sebou prechádzame na programovanie menej sofistikované alebo?… Sú ľudia, čo dokážu robiť viac vecí naraz – kráčať, dýchať a pritom žuť žuvačku. Sú aj iní čo dokážu napríklad viesť rozhovor a zároveň pri tom nepozorovane naprogramovať predmet. Taký Ascher si v takejto situácii vystačil aj s obyčajnou kefou na čistenie topánok (myslím to programovanie, nie rozhovor). Nám sa ešte nepodarilo zistiť presný program, ale pomaly aspoň zisťujeme, či tam niečo je alebo nie. Ukázal nám, čo ešte musíme zvládnuť a aj keď sme niekedy (alebo aj častejšie) ako mulice, sme mu za to vďační a hlavne za jeho trpezlivosť. Učíme sa pochopiť seba aj druhých, učíme sa učiť a učíme sa odučiť naučené aby sme mohli s kľudom zomrieť v pocite, že sme sa predsa niečo naučili.
Tagy: výučba mágie
14 komentárov
Zanechajte reakciu
Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.