5
Jan

O smrti – 1

   Odoslal Asarat a zaradil do Ezoterika, Mágia, Postrehy

Myslím, že každý z nás, kto sa narodil a dožil sa minimálne veku 15 rokov, sa musel stretnúť a stretol sa s fenoménom smrti.


Vždy, keď sa s týmto fenoménom stretáme sa s ním, úplne prirodzene a podvedome sa musíme zamyslieť, čo sa s nami stane, keď sa nás život skončí. Je tomu tak, ako nás učí náboženstvo – jedno ktoré – alebo smrťou naozaj všetko len skončilo a už nič nie je?

Ja osobne som sa nad týmto samozrejme tiež veľakrát zamyslel, snažil som sa nájsť odpovede ako fyzický človek, ako človek, ktorý sa so smrťou stretol stratou svojho blízkeho, ako aj z pozície toho, že smrti neuniknem ani ja. Avšak pozerám sa na to aj tak, že smrťou sa nič nekončí, len sa prerušila určitá etapa, aby došlo k zmene a aby sa mohla začať nová etapa a nový život.

Nechcem sa teraz na toto pozerať z hľadiska náboženstva, ani tu dogmaticky pretláčať svoj názor a tvrdiť, že som neomylný. Bol by som rád, keby ste túto moju ďalšiu prácu prijali len ako podnet na zamyslenie, a pritom všetkom si ponechali svoj osobný názor a hľadali odpoveď podľa svojich vlastných predstáv a uvážení. Pretože jedna z najnebezpečnejších vecí na svete hneď po egoizme, závisti a zášti, je každopádne dogmatizmus. I keď pripúšťam, že dogmatizmus ako taký je vo svojej podstate správny.  Aj človek keď sa  narodí, je nevinný a až jeho neskoršie činy v dospelom veku z neho urobia mnohokrát vraha, či inú odsúdeniahodnú bytosť. Takže vo svojej podstate, ak berieme dogmatizmus ako taký, pri svojom zrode bol zrejme nevinný a až postupom času sa z dogmatizmu stala nebezpečná zbraň, na ktorú si treba dávať pozor.

Teda ak dovolíte, skúsme sa teraz pozrieť na smrteľnosť a nesmrteľnosť z môjho pohľadu a to z pohľadu, že veci vnímam inak ako dogmou zaťažený človek.
V histórii čohokoľvek nenájdeme nesmrteľnú bytosť. Treba si uvedomiť, že aj takzvané nesmrteľné bytosti, ako upíri či vlkolaci, všetci boli určitým spôsobom smrteľní. Aj tí, ktorí sa považujeme za pôvodné bytosti tejto planéty a ktorí sme sem prišli z obrovských diaľav vesmíru, sme vo svojej podstate stále boli smrteľní. Lebo aj my sme museli prejsť zámenami tela. Preto je dobré vedieť, čo nás čaká a spoznať to, čo nás čaká. Smrť ako takú sa musíme naučiť preciťovať, musíme vedieť spoznať jej silu, jej vôľu a byť stotožnený s ňou.

Ak smrť budeme definovať ako nejakú bytosť, postavu alebo čokoľvek, každý si predstaví niečo iné. Skúsme si smrť definovať len ako nejakú silu. Nedefinujme ju tak, že to je jedna bytosť, chápme ju ako abstraktnú bytosť, ktorá je všade a nikde. To znamená, že sa môže zhmotniť v určitej situácii, ale pritom môže pôsobiť aj bez toho, aby sme jej prítomnosť evidovali. V každom nádychu a výdychu nadychujeme a vydychujeme silu smrti, pretože keď ju berieme ako abstraktnú silu, tak je všade okolo vo vzduchu, v kyslíku, ktorý dýchame.

Nie všade a vždy je prítomná v zmysle toho, že ju cítiť, vidieť a poznať. Kde je napr. vojna, masové vraždy, popravy a podobne, tam smrť nie je prítomná vo svojej podstate ako pri klasickej smrti. Smrť dokonca nie je prítomná ani pri každej normálnej smrti, pretože je to abstraktná sila. Sotva niekto vie zistiť, prečo sa zjavuje práve tam či onam a práve v takom prípade a zrovna v takej pozícii, že je ju cítiť.

Mnohí ľudia prežili fenomén smrti z vlastného pohľadu. To znamená, že umreli a vrátili sa do tela. Existuje o tom nespočetné množstvo príbehov. V koľkých týchto prípadoch je však opísané, že by človek stretol niečo ako smrť? Ak sa nad týmto zamyslíte, určite mi dáte za pravdu, že so smrťou sa stretlo možno jedno promile ľudí z celkového počtu tých, ktorí sa dokázali po smrti vrátiť do svojho tela. To znamená, že pri opisovaní udalosti svojej smrti opísali okolie miesta, kde sa nachádzali, opísali svoj stav, cestu tunelom, ako aj to, že stretli svojich známych, ktorí odišli z tohto sveta pred nimi. Boli prípady, kde človek, ktorý sa takto vedel vrátiť späť, opisoval napríklad dej, kde sa rozprával s človekom, ktorý už nežil a prekvapene mu hovoril: “Ako to že si tu? Veď teba sme už pochovali pred nejakým časom.” A potom sa dozvedel, že vlastne nie dotyčný človek, ktorého stretol, je na nesprávnom mieste, ale on sám je mŕtvy, len si ešte túto skutočnosť  nedokázal uvedomiť.

Z toho teda vyplýva fakt, že so smrťou sa títo ľudia vlastne nestretli. Môžeme si teda položiť otázku, existuje smrť tak, ako ju poznáme a opisujeme? Moja odpoveď je: áno. Zrejme sa opýtate, ako je možné, že títo ľudia ju nestretli. Moja odpoveď bude: vďaka tomu, že ju nestretli, je jasné, že nenastal ich čas, i keď došlo k tragickej udalosti a prekročili hranicu života a smrti. Nejakou svojou časťou sa dostali do sveta paralely a nejakou ďalšou časťou ešte ostali v medzipriestore a súčasne v priestore fyzického bytia. Je mi jasné, že toto je trošku komplikované na pochopenie, ale nie je potrebné vždy všetko zjednodušovať. Nuž teda, ak sa títo ľudia vrátili a so smrťou sa nestretli, ako som už povedal, nenastal ich čas. Ľudia, ktorí sa so smrťou stretli, však neomylne vedeli, že smrť prišla, že jej sila je tam, a že pôsobí.

Tagy: ,

Tento príspevok bol odoslaný v Pondelok, Január 5th, 2009 o 11:59 a je zaradený pod Ezoterika, Mágia, Postrehy. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

8 komentárov

 1 

Zaujímavé. Bude pokračovanie?

Január 6th, 2009 at 19:02
 2 

pokial viem, tak ano. dufam ze sa tu rozprudi diskusia, nazory o tom, ako kto vnima smrt. sme multirasove, multinarodnostne a multikultularne spolcenstvo. kazdy ma na tuto temu urcite svoj specificky pohlad. a urcite nie len mna tieto pohldy zaujimaju.

Január 6th, 2009 at 19:30
 3 

Od 14 rokov sa zo smrťou stretávam . V 14 rokoch to bolo na fyzickej úrovni pri výučbe v škole. Nemal som ani len potuchu o tom koľko podôb ma smrť to netuším ani teraz. Inak som sa so smrťou stretol keď som ťa spoznal. Pred určitým časom sme boli obaja pri jednej nehode kde na neštatie umrel človek. Tam si mi ukázal smrť inak. To ako reagujú jemno hmotné telá. Teraz smrť stretávam v práci. Spoznávam ju ako studený vánok, silu ktorá sa objavuje a po pár stotín, sekúnd kolabujú ľudské telá.

Január 7th, 2009 at 17:35
 4 

Pre zaujemcov o tuto diskusiu chcem poukazat na uz skor rozbehnutu diskusiu na nasom fore:

http://forum.selekcia.com/sutra1342.html#1342

Január 7th, 2009 at 23:10
 5 

noo vela krat som sa uz aj ja dumala zamyslala sa nad temou smrt.... proste si mysliim ze ked zomrieme nieco urcite bude nasledovat no co to bude to nikto nevie aj ked existuju mnohe pribehy no kazdee su zodpovedanee trochu inak mozno pre kazdeho to bude inee ... mozno kazdy clovek ma inyyy druh miesta alebo deja ktory bude nasledovat po zivotee ...no to fakt na isto uviidim az po smrti .. inac chcela by som si velmi pozrtiet aj smrt4 ak to bude mozne pretoze ma to vlemi zaujima a chcela by som tam nahliadnuut.

Marec 4th, 2009 at 20:17
 6 

Nevrav teraz žijem, umriem zajtra. Nerozdeľuj skutočnosť medzi život a smrť. Vrav : teraz žijem i umieram. Z každého jedného okamihu vyťaž celistvosť kladov i záporov vecí. Neopieraj sa o veci nohami svojej duše. Kiež ti duša neodvracia tvár ako zanovité dieťa. Kráčaj v pokoji s ružovým zábleskom rána i so sivým súmrakom večera. Buď úsvitom i súmrakom naraz. Miešaj smrť so životom a rozdeľuj ich na chvíle. Nečakaj na smrť : je v tebe. Buď jej priateľ a tisni ju k sebe, veď je ako ty sám. Umieraj svojou smrťou, nezáviď smrtiam dávnym. Striedaj spôsoby smrti so spôsobmi života. Všetko neisté pokladaj za živé, všetko isté za mŕtve ...

Júl 6th, 2012 at 15:55
 7 

Ja smrt vnimam ako energiu.Neodelujem smrt a život.Je to ta ista energia ktorá k nam z Kozmu pride a zas sa don vrati a opatovne oživuje čo je potrebne aby bolo žive.To že si nikedy pamatame(viac či menej),mame dejavu alebo si myslime že su to nejake ucelene minule životy to ide z centralnej pamati(akaši) kde vlastne zostavaju otlačky /spomienky a prežitky ako razitka v kozmickej energii zakodovane.Tým, že sa táto energia stale vracia do dalšich fyzických tiel sa to javi že si pamatame -je to sice reinkarnacia a staly kolobeh ale duša nie je jeden celok ku ktoremu je pridelených jeden alebo viac konkretnych životov/spomienok.Čim je bytost duchovne vyspelejšia tým ma vačši narok dostat z tej kozmickej energie kvalitnejši podiel,ktorý ma hodnotne otlačky,znalosti a možno nie su tak rozptylene ale koncentrovanejšie na nejaku oblast v ktorej ma byt pozemštan vynimočný.Ak sa mag napr.pokuša si zabezpečit nesmrtelnost verim, že tohto je može dosiahnutm ked sa za pomoci znalosti roznych technik a symbolov zladi s vesmirom a "požadovane" dostane do noveho fyz.tela tak, že necha odkaz/otlačok/svoju vizitku v Kozme:-) Mág sa tak opatovne inkarnuje s čo najvačším množstvom nadobudnutych informacii. Tým šetri čas/život .Proste sa posnaži aby ta jeho "duša" bola čo najviac nadupana:-)) a nie len nejaka oživujuca energia s kadejakými rozptýlenými informaciami- To patri Muklom:-))))) Si vymyšlam,ale riadne!:-))))Prosím brat s rezervou toto je moj vlastny čiste hypotetický výplod:-)Rada si prečitam aj ine nazory

Júl 6th, 2012 at 21:04
 8 

otázne zostava čo su tie energie,ktore su zhustene v miestach kde bola/je- smrt/život.Nie je to SMRT osobne.Su to už len emisie našich emocii,zhluky,astralne larvy,entity,bytosti ktore vzniknu a povačšine sa živia energiou ktoru produkujeme...Pozorujem to teraz ked od smrti ubudli 2 dni-ešte je stale v človeku pritomny aj život-energia odchadza postupne tak ako telo odumiera a stale prebieha audiovizuálna projekcia teraz je začiatok 3 posmrtneho dna takže už je to skoro u konca.Otec ešte uplne neodišiel-duša/energia nie je ešte kompletne rozpustena v kozme.

Júl 7th, 2012 at 07:43

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.