20
Mar

Hudba a jej vplyv na človeka

   Odoslal Vhiolynta a zaradil do Výuka

Bolo to počas výuky o čakrách, čakrovom systéme a energiách ako takých, kde sa majster Lucas, okrem iného, zmienil aj o hudbe a jej vplyve na človeka. Je to veľmi zaujímavá téma, určite sa ňou budeme v budúcich stretnutiach zaoberať.
Uvedomujem si, tak ako aj všetci ostatní, že všetko čo existuje je energia, všetko a všetci sú vibrácie.

Rada by som sa podelila s vami o informácie týkajúce sa práve týchto vibrácií, ich vplyv na ľudskú psychiku – či už pozitívny, alebo negatívny. Tieto informácie, o ktorých tu píšem pochádzajú od Dr. Horowitza z Filadelfie.

Frekvencia, ktorou prirodzene vibrujeme je A=444 Hz (C=528 HZ) – frekvencia ktorá nás priťahuje, ktorá je živo manifestovaná prírodou a všetkým, čo existuje.

Mnohým ľuďom (tým viac vnímajúcim) sa dnešná moderná hudba podvedome nepáči a jej počúvaním sa dostávajú do emocionálneho napätie. Málo ľudí si uvedomuje, že nástroje sú štandardne naladené na frekvenciu, ktorá v ľudskom tele spôsobuje napätie.
Medzi 1. a 2. svetovou vojnou Rothschield – Rockefelerova asociácia sponzorovala vedecký výskum hudobných frekvencií, ktoré sú najlepšie vhodné na prípravu vojny. Cieľom výskumu bolo určiť hudobné faktory schopné vytvoriť psychickú patológiu, emocionálnu tieseň a masovú hystériu. V roku 1939 bolo určené ako štandardné hudobné ladenie 440 Hz (túto frekvenciu legalizoval Goebbels).
Ukázalo sa, že hudba s frekvenciou 440 Hz vytvára konflikt s energetickými centrami – čakrami od srdcovej dole ku koreňovej. Naopak čakry nad srdcom sú stimulované.
Vibrácie stimulujú ego a ľavú polovicu mozgu – potláčajú tak srdce – myseľ, intuíciu a kreativitu.
Harmonickejšie frekvencie boli potlačované.

V posledných desaťročiach bolo objavené, že frekvencie A=444 Hz (C=528 Hz) sú viac prirodzené. Duchovne citliví umelci inštinktívne cítia, že jasnejšie, jemnejšie a inšpiratívnejšie frekvencie 444 Hz sú príjemnejšie a tiež prirodzenejšie pre väčšinu hudobných nástrojov.

Posvätné frekvencie sa nájdu po celom svete v každom náboženstve ako najstaršie použitie pri ceremóniách v sérii tónov k pozdvihnutí vibrácií zhromaždenia k duchovnej úrovni. Doposiaľ vykopané prastaré egyptské nástroje sú väčšinou ladené na A=432 HZ. V starom Grécku hrali na nástroje ladené na frekvenciu A=432 Hz. Klasickí skladatelia zakladali svoju hudbu na prirodzenej vibrácii A=432 Hz (hovorí sa jej Verdiho ladenie).
Väčšina súčasnej hudby je ladená na neprirodzenú A=440 Hz. Rozdiel je iba 8 vibrácií za sekundu, ale aj tak ju ľudské vedomie je schopné vnímať.
Vedci potvrdzujú efekt vibrácií, ktoré majú určité frekvencie na ľudskú DNA a genetickú informáciu.

Duchovní učitelia už od nepamäti vedia a využívajú túto pravdu – že telo sa dá naprogramovať jazykom, slovom, myšlienkou.

Som rada, že som súčasťou spoločenstva, ktoré ma učí vnímať rozdiely energetík, preto si myslím, že aj tento príspevok môže zaujať, môže obohatiť poznanie – nie všetci o týchto veciach vieme.

Tento príspevok bol odoslaný v Streda, Marec 20th, 2019 o 09:01 a je zaradený pod Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

5 komentárov

 1 

Ďakujem Ti Vhiolynta za Tvoj poučný článok a nové informácie
Tak ako hudbou sa dá liečiť, tak hudba môže pôsobiť aj ako agresor
Minule som sa Dočítala, že určitými frekvenciami sa dá zlikvidovať aj zhubný nádor
Hudba je to čo poteší Dušu, tak nech frekvencie sú naladené len na to prijemne

Marec 20th, 2019 at 14:49
 2 

Toto je zaujímavá téma. Je pravda, že klasická hudba vie úžasne vplývať na kreativitu a inšpiráciu. Napríklad ja pri práci zvyknem počúvať Vivaldiho a Mozarta keď potrebujem vyriešiť nejaký zložitejší programátorský problém.
Na druhej strane, ak má človek akúkoľvek hudbu v sebe spojenú s príjemnými prežitkami, tak ho môže vnútorne harmonizovať a vyvolávať v ňom vyslovene pozitívne emócie, aj keby to bol metal a punk 🙂

Marec 28th, 2019 at 17:08
 3 

Ďakujem za komenty, skutočne hudba môže liečiť a rozvíjať intelektuálne schopnosti človeka.
Žijeme v úžasnej dobe, ktorá nám umožňuje vnímať nekonečné množstvo hudby. Navyše náš výber ovplyvňuje „módnosť“, ktorá so skutočnou kvalitou má niekedy veľmi málo spoločné.
Keď sa vrátime do minulosti, napr. Aristoteles tvrdil, že po hudobnom zážitku prichádza psychické uvoľnenie. Bájny spevák Orfeus zasa vedel svojim spevom a hrou na lýre upokojiť zvieratá, ale aj rozplakať ľudí. Pytagoras liečil žiakov hrou na lutnu.
Mne sa veľmi dobre pracuje pri skladbe Bolero od francúzskeho skladateľa M. Ravela a úžasne pri Gregoriánskych choráloch.

Apríl 4th, 2019 at 07:17
 4 

Hudba a samotné zvukové vlny a vibrácie majú na človeka rozhodne značný vplyv. Dokonca si to človek môže vyskúšať veľmi ľahko v praxi aj sám. Ja dokonca hudbu využívam pri práci a dokonca využívam rôzne hudby a rôzne žánre na rôznu stimuláciu. Pravdou však je, že som si nie istý tým, že prirodzene vibrujeme frekvenciou A=444 Hz. Skôr si myslím, že človek vibruje rôznorodo. A aj rôzne orgány môžu rôzne vibrovať. Vibrácia a aj energia sa predsa môžu meniť.
Súhlasím s Tarou, že hudba dokáže veľmi dobre kótovať naše spomienky v pamäti. Sám mám niektoré pesničky, ktoré sa mi dnes už nepáčia, ale presne vo mne vedia vyvolať pocity, keď som si pred dvadsiatimi rokmi čítal v detskej izbe dobrodružné romány. Dokážem cez ne opäť prežiť vtedajšie prežitky.
Určite budem súhlasiť s tým, že isté frekvencie môžu stimulovať pravú, či ľavú hemisféru, isté pocity, rozvibrovať v nás isté energie. Dokonca si myslím, že človek citlivý sám dokáže rozlíšiť, aká vibrácia a hudba mu v ktorom momente robia dobre. Zastávam však skôr názor, že isté frekvencie vyvolávajú isté účinky a môžeme ich využívať. Otázka je, či ich môžeme označiť za dobré, zlé , a priori vyvolávajúce konflikty, emocionálne napätie a podobne. Toto totiž môže na každého pôsobiť inak. Ono dnes je síce pravda, že ak sa na niečo dá nálepka Goebbels a Tretia ríša, tak sa to hneď berie ako sprisahanecký projekt, ale nie vždy je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Ani čo sa Tretej ríše týka, ale je to len môj subjektívny názor. Ale určite je téma hudby a vibrácií hodná skúmania aj ďalšej práce 🙂

Apríl 4th, 2019 at 17:56
 5 

Milý Hermes, doplním:
Do roku 1955 bola väčšina hudby ladená okolo 432 Hz. Skladby v tomto ladení sú príjemnejšie a vypĺňajú priestor priamo v nás. Majú silu preniknúť hlboko do hlbín podvedomia a silno podporovať liečenie a transformáciu.
Aby však dvaja muzikanti z rôznych kútov zeme pri stretnutí mohli hrať spolu a neznelo to falošne, bolo treba uzákoniť jednu spoločnú frekvenciu, na ktorú budú naladené všetky nástroje.
Josef Goebbles v roku 1939 navrhol ladenie do komorného A na 440 Hz a v roku 1955 bola táto frekvencia odsúhlasená medzinárodnou organizáciou pre normy (ISO).
Ako sa na túto frekvenciu prišlo?
Všetko bolo financované a podporované Rockefellerovou nadáciou, pri zložení znelky v ladení 440 Hz. Táto bola používaná v druhej svetovej vojne. Nemci a Američania poznajúc „zázračné manipulačné účinky“ tejto frekvencie ju používali na mnohé ďalšie účely.

Apríl 5th, 2019 at 09:46

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.