Amulety
Počas výučby sa skôr či neskôr žiak dostane v Knihe mágie po zapečatenú časť Amulety a iné formy ochrany, prvú zo zapečatených častí, ktoré sú týmto spôsobom chránené pre čitateľovo vlastné dobro. Vskutku, keď si tak spomínam na moju vlastnú (ne)pripravenosť nahliadnuť do tejto časti, nádejný mág musí na tento druh techník dozrieť, pretože použiť bez potrebných znalostí trebárs jednu špecifickú by bolo ako streliť si koltom do nohy počas jeho vyťahovania z púzdra. V lepšom prípade by sa len nič nestalo (by sa netrafil), keďže žiak by čítal text len ako rýdzo informatívny. To sa napríklad deje i mne, že niektoré z techník i ja čítam len informatívne, pretože zatiaľ sa na ne necítim dostatočne pripravený, poprípade nemám pre ne momentálne žiadne využitie, t.j. niet vysloveného dôvodu, prečo by som ich skúšal. Zo zvedavosti? Isteže! Ale intuitívne mi niečo našepkáva, že to mám zatiaľ nechať tak… Veď ono to príde.
Nech je ako je, o amuletoch, aj tých menej nebezpečných, ba priam až veľmi užitočných je tam popísané veľa. Napríklad amulety vo forme vrecúška na ochranu človeka, či už mága samotného, alebo pre klienta. Lebo však výroba amuletov nie je obmedzená len pre nás samých, veľmi úspešne ich môžeme vyrobiť i pre našich partnerov, priateľov, známych, poprípade pre klientov, ktorí za nami prídu s prosbou o pomoc. A ich využiteľnosť je naozaj širokospektrálna. Od ochranných amuletov cez liečivé, až po útočné. Hoc aj kombinovanie ochranného s liečivým a podobne. Fantázii a schopnosti vytvoriť amulet pre konkrétne použitie sa medze nekladú. No možno tej schopnosti trocha, ale patričnou praxou a získaním skúseností sa aj tieto medze viac a viac stierajú.
Základ je naučiť sa techniku výroby, ktorá predpokladá absolútne základy – zvládnutie samého seba = ovládanie emócií, prepínanie, vytvorenie ochranného kruhu, koncentrácia, nabíjanie, programovanie. Len cez tieto základy sa vieme prepracovať do stavu, v ktorom sme schopní vytvoriť amulet, ktorý bude mať požadované vlastnosti, rozumej dostatočnú kvalitu, aby nebol len atrapou a celkom vzhľadnou, avšak len dekoráciou, pôsobiacou leda tak cez placebo efekt. Ak už máme toto všetko v malíčku, pristupujeme k tej hardcore časti – výrobe amuletu/vrecúška samotného.
Pri ňom majme na pamäti, že hmota je dôležitá. Veľa hmoty. Z vlastnej skúsenosti môžem napísať, že človek si myslí, že pár gramov tamtoho, pár miligramov hentamtoho stačí a všetko super. Ale nie. Ba dokonca to človeka v začiatku dajako láka byť šporovlivý, že nedajme tam toho veľa, veď ono isto stačí len tak málo. Omyl. Čím väčšia hmota, tým silnejší efekt, pretože naše programy sa majú kde ukotviť, oveľa viac sa uchytí v danej hmote. No a je to aj také príjemnejšie na poťažkanie. Dáva istú vážnosť, keď vrecúško váži 120 gramov, ako keď váži 10. Ľudia ho berú o kus serióznejšie. Veď ono to niečo váži, tak to musí byť dobré! Na druhej strane, pri malej hmotnosti: Čo tento vecheť, čo ho aj vánok odfúkne? Aký efekt by už len toto malo??
Teda zhrnutie: nešetrime materiálom!
No a tu sa dostávam k materiálu samotnému. Lebo tak niečím to vrecúško treba naplniť, hejže hej? Ako bežný základ je zemina špecifického druhu, konkrétne z hrobu (v krízových prípadoch z kvetináča), liečivé kamienky, sušené bylinky, olej a alkohol. Avšak pre silnejší (alebo konkrétny špecifický) efekt môžeme použiť oveľa exotickejšie materiály, ktorých je celá perepúť. Len tak námatkovo spomeniem “pár”, aby bolo jasné, aký výber máme: kosť uhynutého netopiera (aj guáno), potkana, jašterice, zuby, pramienok vlasov, krv, spermie, odumretý list, koreň, červík, moč, rozkladajúce sa mäso, telo pavúka, muchy, rôzne tinktúry, perie z mŕtveho vtáka.
Keď som to tak čítal v knihe, vyvstala mi myšlienka, že: “No fajn, toto asi všetko iba príklady, čo sa tam môže použiť, ale vyzerá, že len také informatívne. Lebo tak, kde by človek zháňal kosť uhynutého netopiera, no alebo také guáno? S takým sa stretnúť, to asi ťažko…”
Avšak odpoveď na moju rečnícku otázku prišla za nie dlhý čas, pri návšteve NVK Ašarata.
“A keby ste náhodou potrebovali toto ……. [ dosaď, na čo si len spomenieš ] “, – a vyťahuje zo svojich skríň rôzne exotické ingrediencie, – “tak tu sú k dispozícii.”
No a veru, bolo toho veľa. I tie kosti potkana, netopiera, hnijúce zdochliny, perie, kosti vtákov, zemina rôznych foriem mŕtvej energie, makové bukvice, guáno, moč na výrobu klincov a iných predmetov, oleje rôznych typov, vody mnoho druhov z kameňov a minerálov vyrobené pred 12 rokmi. Jednoducho všetko, na čo som len v receptúrach naďabil. Pre trvácnosť a zachovanie vlastností uskladnené v 5-litrových fľašiach, plátených vreckách, špeciálnych laboratórnych tmavých sklách. No a všetko čo je tam uhynuté, uhynulo prirodzene. Žiadne zviera nebolo násilne zbavené života, aby nám poslúžilo.
Takže všetky tieto prímesy existujú, sú reálne a niet žiadnych pochybností, že tie návody vychádzajú z reality a sú zopakovateľné.
Ale pozor, len ak ten kolt dokážete vytiahnuť bez výstrelu. 😉
Tagy: magická prax, magické amulety
3 komentárov
Zanechajte reakciu
Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.