30
Mar

Nová doba verzus mágia.

   Odoslal Osse Nuri A a zaradil do Mágia, Postrehy

Dnešná doba, ako každá iná predchádzajúca alebo nasledujúca prináša nové výdobytky vedy a ľudského pokroku. Mágia dostáva do vienka možnosti, ktoré by bolo škoda nevyužiť.

V histórii našich predkov bool vymyslený pergamen, kníhtlač, spracovanie kovov atď.. Na všetky nové poznatky reagovali mágovia, ktorý ich využili na svoju prácu.

Dnes máme počítače, internet, informačné technológie, ktoré sú plné informácií a dezimformácií. Tak isto sú použiteľné na magické úkony. Ak si zvolíme ,, terminus technikus”: programovanie –  čím mám na mysli mentálne techniky na prácu s mozgom, objavíme ekvivalenty ako: Spirituálna alchýmia ( Nakonečný), Psychoenergosugescia ( Ignatenko), Experimentálna psychológia ( Kafka) a vždy ide o to isté. Náš postoj, ako manažérov v oblasti mágie je byť nezaujatý, neutrálny a otvorený novým informáciám, ktoré si selektujeme podľa svojho stupňa vývinu. Najlepším magickým oratóriom je sám život, kde si vieme obratom overiť či nám programy fungujú, alebo treba niečo zmeniť.

Svoje poznatky si nenechávajme len pre seba, odovzdajme ich osobám, ktoré si to zaslúžia a zmysluplne využijú. Popri tom dbajte na bezpečnosť svoju a svojich blízkych. Nová doba prináša nové okolnosti, zisťujeme, že konštanty sú  relatívne a biele je čierne a naopak.

Preto vám prajem veľa zdaru, trpezlivosti a pevnú vôľu.

Tento príspevok bol odoslaný v Pondelok, Marec 30th, 2009 o 11:14 a je zaradený pod Mágia, Postrehy. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

áno s tými informáciami a tiež aj dezinformáciami resp. neúplnýmu informáciami s tebou súhlasím.
Ako i s tým, že dobro a zlo v skutočnosti neexistuje. Mám rada príslovie: ,,Každá vec má dve strany, aby sme si mohli vybrať tú, ktorá nás nevyruší z nášho pokoja."

Marec 30th, 2009 at 11:21
 2 

Zaujal ma tento príspevok.
Ale mňa zaujala aj myšlienka, ktorá sa týka obsahovej štruktúry uvedených kníh, a následne toho, či ľudia v uvedených knihách, nájdu skutočné odpovede na svoje otázky a hľadané ciele, alebo len naznačenie toho, čo kedysi bolo, respektíve, či sa to dá z uvedenej literatúry „naučiť“, či len získame dobrý pocit tým, že vieme niečo viac vzhľadom na to, že sme si tie knihy prečítali.
Niektoré tie knihy sú totiž písané takým spôsobom, že ak sa podľa toho mám učiť, tak ani dva životy mi na to nestačia, aby som sa niečo naučil a došiel do cieľa.
Podľa mňa určité veci sa dajú zjednodušiť, alebo aj proste podať tak, aby ich ľudia pochopili.
A to si myslím, že som dosť náročný, ako učiteľ.

Marec 31st, 2009 at 13:03

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.