22
Apr

Živly

   Odoslal Cháron a zaradil do Nezaradené

Pripravil som si pre vás, sériu článkov o živloch a ich vplyve na náš život. Je to môj pohľad, možno trochu netradičný ale ako nás vždy Ašarat učil. Idem aj ja vo výskume vždy vlastnou cestou.

Naše telo obsahuje každý z daných prvkov. Nedostatok energie živlov v tele ľudí dokáže napáchať veľa škody, či už na báze fyzického alebo psychického zdravia. Preto ak máte pocit, že vás to k niektorému živlu ťahá a láka, a nie je to váš primárny živel (ako zistiť svoj živel spomeniem v jednej z ďalších kapitol), je pravdepodobné, že vám tento daný živel chýba a urobíte len a len dobre, ak si jeho hladinu v tele doplníte. Samozrejme sa môže stať aj pravý opak, niektorý živel vás bude odpudzovať a vtedy je viac ako možné, že ho máte v sebe až priveľa. Vtedy je dobré zapracovať na rovnováhe.

Pre doplnenie svojho živlu, vieme použiť rôzne spôsoby. Či už nosenie farieb, konzumácia jedál a samozrejme priami kontakt s energiami daných živlov.

V minulosti sa verilo, že živly sú jediné prvky, z ktorých vzniklo všetko na zemi. Preto máme základné prvky živlov. Samozrejme dnes sa vie, že existuje nezmierne množstvo prvkov. Ja sa budem ale zaoberať štyrmi elementárnymi živlami a k tomu pridám tri ďalšie, ktoré sú zo svojej podstaty vytvorené základnými živlami, zastávajú ale vo svete nenahraditeľnú pozíciu.

Základné štyri elementy – voda, vzduch, oheň a zem.

Nemôžem ale vynechať elementy vychádzajúce z týchto pôvodných štyroch. Tie, ktoré sa nedajú zaradiť priamo pod oheň, vodu, vzduch či zem, sú to živly Drevo, Kov. Prvky, ktoré sú jedinečné už len samou existenciou. Aj keď za ňu vďačia predovšetkým pôvodným štyrom živlom.

Celé by som to zakončil elementom duše, ktorá je prijatá v mnohých kultúrach ako vrchol celku. Do cyklu článkov zaradím aj problematiku ich vyjadrenia a významu v symboloch.

Preto vám priatelia prajem príjemné čítanie.

Tento príspevok bol odoslaný v Pondelok, Apríl 22nd, 2024 o 00:45 a je zaradený pod Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.