Mágia a jej rozsah sa len ťažko dá obsiahnuť len v jednom pozemskom živote. Mág na svojej ceste musí prekonať množstvo prekážok. Tou najväčšou na začiatku jeho cesty je on sám.
„Najväčší boj, ktorý musí mág zvládnuť je boj seba samého so sebou samým.“
(NVK Ašarat)
Každý z mágov má svoj vlastný vnútorný svet, i keď jeho rozsah a veľkosť sa rozlišuje podľa daného mága. Niekedy i samotný mág, predovšetkým vo svojich začiatkoch, sa ľahko vo svojom vnútri stratí. Nie vždy je práve takéto stratenie sa na škodu. Tráviť čas viac v sebe ako v prítomnosti dáva mágovi možnosť spoznať rozsah svojej predstavivosti a fantázie. Jednou z vecí, ktorú bude mág počuť od svojich učiteľov pri praktických hodinách, je, že sa musí naučiť rozlišovať to, čo vidí a cíti v skutočnosti, a to, čo je len jeho fantáziou. Fantázia ale nie je na škodu, pretože vášmu mozgu môže pomôcť spracovať vnemy získané z okolia, alebo tie prichádzajúce z vášho vnútra. Tak, ako aj mne, môže sa stať každému, že bude skúšať predsa sám niečo nové.
Kde ešte nebol, alebo čo ešte nepoznal.
Precení svoje schopnosti. Narazí omylom na nejakú nepríjemnejšiu energiu alebo entitu a tá sa na neho nalepí. Jeho učitelia by sa tým ani nezaoberali, urobili by len svoje ochranné „chrš“ a všetko by od nich odletelo. Žiak to ale nevie, a tak sa na neho také niečo prilepí a postupne mu to začne robiť nepríjemnosti v energetike. To čo sa nalepí prejde do vnútra, rozoberá ho z vnútra. Toto si všimne on sám, ale nebude to vedieť pochopiť, čo sa mu deje. Jeho učitelia si to ale všimnú, možno ho nechajú sa v tom chvíľu „vyváľať“, aby nabudúce poznal hranice toho, čo môže a nemôže, kde je bezpečné sa túlať. A potom ho očistia a tú entitu od neho oddelia.
Znova použijem slová NVK Ašarata – „niekedy je najlepšou školou to, keď sa veci naučíte na vlastnej skúsenosti, aj keď môže byť nepríjemná.“
Jednou zo skúseností, ktoré nám na hodinách uvádzali ako príklad, bola jedna z tréningových hodín, keď sa kolegyňa, vtedy ešte VK Tara vrátila ako aktívna členka spoločenstva, prišli s NVK Ašaratom do podzemia kaštieľa, kde počas tréningu poukázal NVK Ašarat na bytosti nachádzajúce sa na jednej zo stien, pričom VVK Tara podišla k stene, uchopila túto jemnohmotnú entitu a celou pohla. Podľa slov NVK Ašarata, urobili len to jediné múdre a to urýchlene opustili kaštieľ. Ďalším z podobných príkladov bol jeden z pamätných učebných dní, keď boli žiaci spoločne s učiteľmi v kaštieli a rovnako dole v podzemí táto učebná skupinka trénovala. Učitelia vycítili cudziu prítomnosť, keď sa určitý druh tieňov začal šíriť z podzemnej miestnosti, tak učitelia správne usúdili, že je najlepšie opustiť kaštieľ.
Preto je tak dôležité, aby ste vždy počúvli svojich učiteľov. Ktorých rozhodnutie určí, či je správne zotrvať na danom cvičebnom mieste.
Nepríjemnosti s cudzím vplyvom vám nie raz v rôznom rozsahu môžu urobiť aj cudzinci, vtedy je dosť dôležité poznať rozsah vlastných schopnosti a vždy opatrne pristupovať aj voči cudzincom. Veľkým príkladom je aj skúsenosť Majstra spoločenstva, ktorý sa raz postavil vplyvu neznámej osoby. Jej sila ho ale prekvapila, či to bolo jej prirodzenou ochranou, to myslím ani on nevie. Z toho, ako jeho vplyv odrazila, sa neskôr vyvinula u daného Majstra až nepríjemná choroba, s ktorou musel dlho bojovať. Musíte vždy zvažovať, ako a kam zameriate svoje sily, nie vždy z toho môžete vyviaznuť bez následkov. V predchádzajúcich riadkoch som sa zmienil o tom, ako sa na nás pri práci môže nedopatrením nalepiť nejaká entita alebo „zatúlaná energia.“ Na to, aby sme si mohli uvedomiť, či na nás vplývajú nejaké vonkajšie vplyvy, musíme poznať „vzorce“ našich vnútorných pochodov. Tak, ako sú aj naše dni niekedy stereotypné, naplnené istým druhom pravidelných vzorcov a zvykov, je na tom podobne aj naše vnútro.
Zvykneme v daných momentoch a situáciách reagovať pravidelne a skoro rovnako. Môžeme byť povaha, ktorú proste nič nerozhodí, nech sa deje čokoľvek. Môžeme byť proste nervákmi, ktorých rozhodí všetko, aj keď vedľa nás niekto nahlas dýcha. Každý sme iný. Ale ak spoznáme svoje slabé aj silné stránky, emócie, ktoré nás ovplyvňujú a utvárajú, budeme môcť sami skôr odhaliť, že nie sme úplne vo svojej koži – hovoril som o tom, ako nás môže niečo ovplyvniť, alebo niečo sa na nás nedopatrením nalepiť. Najprv v každom prípade musíme rozlíšiť medzi tým, či sú naše reakcie len dané zlou situáciou v našom živote. Nezdarmi v práci, problémami v rodine, nepríjemnosťami vo vzťahu. Musíme prejsť racionálne skutočnosti, dedukciou vylúčiť všetko logické, a tak skončiť pri tom, čo nám zostane. Ak nám zostalo už iba to, že sme nedávno pracovali, alebo sme sa sami venovali mágii, potom si môžeme s pokojom zájsť na „kontrolu“ za nejakým skúsenejším kolegom. Buď nám povie, že to nie je reálne, alebo nás z toho vytiahne.
Takýto tréning sebareflexie je dobrý robiť aj bežne. Len si prejdime naše terajšie vnímanie, pozrime sa sami na seba z odstupu a zhodnoťme naše pocity a emócie v danom momente.
2 komentárov
Zanechajte reakciu
Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.