Jednou z možných rizík práce je aj otvorenie sa svojím vnútrom pri nalaďovaní.
Túto vetu treba však vysvetliť a to značne a podrobne. Pretože tu nejde v cítenie a či precítenie – napríklad pri prechádzke na cintoríne.
(O prechádzke na cintoríne možno v dohľadnej dobe niečo napíše kolegyňa Tara)
Môže sa poľahky totiž stať, že svojím zvláštnym spôsobom sa dostaneme do situácie, kde sa nám obnaží doslova vnútro. Ak toto spojíme dokopy s tým, že si nedáme pozor a popri svojej práci chtiac, nechtiac natrafíme na klamstvo a podvod, môže to otriasť vaším vnútrom do značnej hĺbky.

Je mi jasné, že uchopiť túto problematiku je veľmi náročné, lebo človek sa má držať profesionálne vytýčenej cesty a tak povediac nemá čo hľadieť na iné cesty, na iné životné problémy, či radosti svojho klienta.
Pri akejkoľvek profesionalite sa však môže stať aj to, že klient napr. o nás ako o človeku, ktorý pre neho pracuje, môže zmýšľať v kontexte nedôvery, či už špekulácie a možno by som použil to najtvrdšie slovo – v kontexte zrady.
Toto sa môže stať napríklad v prípade, že pracujete súbežne pre dvoch klientov a títo klienti spolu pracujú na nejakom spoločnom projekte. Medzi tým sa medzi vami môže vyvinúť samozrejme aj neprofesionálne prepojenie a to znamená, že dokážete vnímať zrazu aj cesty, ktoré nesúvisia priamo s cestou, ktorú máte riešiť. No to neprofesionálne spojenie môže byť aj vypočítavosť voči vám.
Zjednodušene povedané – tí dvaja sa z nejakého dôvodu môžu rozhodnúť a dohodnúť sa, že vás proste obídu, oklamú, zataja určité skutočnosti, atď.

Pojem obnažené vnútro tu chápme nasledovne: ak pracujem s klientom, som na neho napojený a často som napojený takpovediac až na podstatu jeho duše. Ak sa takýto klient rozhodne konať voči mojej osobe nekalo, to znamená, že sa napríklad dohodne s iným klientom, pre ktorého tiež čiastkovo pracujem, dôjde k veľmi zvláštnemu efektu – k vybočeniu z cesty na základe mylného vnemu.
Znamená to asi toľko, že sa všetci traja napríklad už poznáme a teda je medzi nami nejaká tá dôvera. Ak sa títo dvaja klienti rozhodnú, že v nejakých veciach budú zavádzať, zamlčovať a klamať, vytvárajú vo svojich mozgových vlnách a v podvedomí silné myšlienky, ktoré následne zachytávam v rámci svojej práce.
Na základe tejto zachytenej myšlienky idem istú chvíľu po tej línii bez toho, aby som si uvedomil, že som vlastne na jednej z mnohých ciest, ale pritom na nesprávnej, že som vlastne odbočil z línie, po ktorej som išiel a ocitol som sa v línii, ktorá sa ma vlastne dotýka.

Istým spôsobom sa dá povedať, že ma títo klienti pritiahli na falošnú líniu cesty ako magnet priťahuje kov. Často sa nedá rozlišovať medzi cestami, ktoré sú ukryté v nevedomí ako konkrétny obraz manifestujúci sa na úrovni vedomia a falošnou formou cesty, ktorú sa takto rozhodli vytvoriť. Vďaka tomu vzniká vo vnútri jedincov istým spôsobom nová situácia a situovanie akože reálne možnej cesty z titulu klamstva v ich osobnom živote a to voči mne. No a tým dochádza aj k nevedomému oživeniu a sprítomneniu takejto cesty skrze mňa a následne z toho vzniknutým daným neželaným procesom.
Myslím, že tieto vety ste všetci pochopili, že? 🙂

Toto všetko sa teda formuje na základe činnosti, fantázie a tvorivého myslenia a spontánne vzniká ako opakujúca sa myšlienka, s ktorou človek na základe vonkajšieho podnetu následne pracuje.
Tento vonkajší podnet je v tomto prípade dohoda dvoch ľudí napríklad voči mne a môže spôsobiť, že moja práca sa minie účinku a dopadne to opačne – miesto úspechu zažijeme všetci totálny neúspech. Netreba zabúdať, že ja budem mať “len neúspech”, no oni môžu utrpieť aj reálne a nemalé finančné straty.

Preto ak niečo takéto budete robiť, nesmiete nikdy podceniť silu mozgu a jeho vplyv na okolie. Voči vášmu klientovi nemáte vybudovanú ochranu. Prečo by ste ju aj mali? Veď predsa pracujete s klientom na základe vzájomnej dôvery. Dosah takéhoto konania môže mať však aj iné dôsledky.
Nazval by som to zjednodušene nervový otras. Toto nastáva vďaka tomu, že človek, aj keď má ovládnuté svoje emócie, nedajú sa celkom eliminovať, pretože idete ako keby do bojiska bez akéhokoľvek brnenia.
A toto bojisko je v tejto chvíli v prenesenom slova význame vo vás. Tento nervový otras vás psychicky môže rozladiť natoľko, že budete doslova paralyzovaný aj na niekoľko dní, nehovoriac už o tom, aké sklamania zažijete vďaka tomuto poznaniu. Myslím si, že nikomu nemusím hovoriť, aké to je, keď vás sklame človek, ktorému dôverujete.
Určite sa to už každému stalo, chtiac či nechtiac v tej, či onej forme.
Vo forme, že sme boli sklamaní, alebo sme sklamali my.

Pre istotu na samý záver dodávam, že tento opis nie je na základe nejakej momentálnej skutočnosti, či z pohľadu voči niekomu, pre koho teraz pracujem.
Je to opis všeobecného poznania, získaný rokmi praxe.

Tagy: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Utorok, Október 24th, 2017 o 12:11 a je zaradený pod Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

6 komentárov

 1 

Proste a stručne, keď chcete, aby pre vás niekto pracoval na vašich osudových linkách, je to ako ísť k lekárovi. Tiež mu o svojom stave musíte povedať pravdu, aby vedel, ako vás správne liečiť. Ak budete informácie skresľovať, liečba nebude účinná - v tom lepšom prípade. V tom horšom vám uškodí.

A okrem toho, neštvite Ašarata tým, že ho požiadate o pomoc a potom začnete kľučkovať s informáciami hore-dole doprava-doľava, nech už je dôvod akýkoľvek. Fakt si myslíte, že to nezbadá? 😀
Ak sa má človek pri takejto práci starať ešte aj o to, či vstupné informácie sú skutočne pravdivé, tak to sa na to môže rovno vykašľať. Dôvera buď je alebo nie je.

Október 24th, 2017 at 13:43
 2 

Ašarat, dakujem za článok je veľmi pooučný.
Myslím, že každý sme zažili nejakú podobu zrady a určite to nie je nič príjemné.
Iba nerozumiem tomu ako píšeš, že bola medzi vami nejaká dôvera a napriek tomu sa dopustili zrady? Potom tam, ale z ich strany dôvera nemohla byť, alebo sa mýlim?
Tiež nerozumiem, čo má ochrana spoločné s dôverou? Predsa to, že si vytvorím ochranu nemá nič spoločné s dôverou, či nedôverou.
Sklamanie, zrada, nervový otras, s tým sa človek naozaj ťažko vyrovnáva, hm, ale asi aj tu platí čo ťa nezabije, to ťa posilní a skúsenosť k nezaplateniu.

Síce to nepatrí k tomuto článku, ale ak sa môžem opýtať prečo už nie sú na blogoch tvoje dva články o smrti? Pre mňa boli veľmi dôležité a ani som nestačila zareagovať.

Október 24th, 2017 at 13:59
 3 

Kolegyňa Sára. Tento opis je aj nie je pravda. Má slúžiť ako aj tvoj posledný príspevok ako isté memento pri práci. Avšak skutočne sa to aj udialo. Prečo? Nuž dôvod je prozaický a to je strach, strach, že napríklad uvidím rozmer možného zárobku. A z toho vyplýva strach, že čo keby som mal záujem si "pýtať viac".
Čo som ja nikdy takto nerobil a robiť nebudem. Je to každého vec, či niekde zarobí, alebo prerobí. Ja mám svoje taxy a tých sa držím nezávisle na tom ako klient na tom zarobí.
Je to trošku kostrbatý príspevok, ale snáď ma kolegovia a čitatelia tiež pochopia ako ma pochopila Tara a aj Ty.

Na tvoju otázku prečo som vymazal uvedené príspevky.
Zistil som, že pred rokmi som ich už uverejnil tu na blogoch. Ak však máš záujem a nechce sa ti tu to hľadať nájdeš to vo svojej bordovej knihe o mágii v časti - Život emočného tela po fyzickej smrti. Tam to máš ako celok tiež uverejnené - napísané.

A ak máš ku tomu prípadne otázky, rád ti odpoviem osobne, alebo mailom.

Október 24th, 2017 at 14:14
 4 

Trošku som sa zamyslela nad vetou zo Sarinho komentu - čo má ochrana spoločné s dôverou? Ono totiž keď sa s niekým prepájaš na úrovni vnútra a duše, môže byť aj drobná nezrovnalosť v komunikácii veľmi bolestivá a môže spôsobiť rôzne výkyvy na psychike. Za bežných okolností by človek nad niečím takým len mávol rukou, lebo veď ako dr.House hovorí - všetci klamú 🙂

Skrátka, nie je zrada ako zrada, nie je sklamanie ako sklamanie. A v úrovni hlbokého duševného prepojenia je to vždy stokrát horšie ako v úrovni bežnej emocionálnej. Rana v úrovni duše je ako zemetrasenie na dne mora. Na povrchu nemusí byť nič vidno, ale pod povrchom sa môže vlna šíriť postupne veľmi ďaleko.

Október 25th, 2017 at 09:51
 5 

Aj ja som sa zamýšľala nad svojou vetou - ochrana versus dôvera, možno som to nie celkom správne pochopila.
Takže mozog vytvorí nejaké informácie, ktoré sa vyhodnotia ako dôveryhodné, ale keď príde k spojeniu vnútra a duše príde zistenie, že pravda je niekde inde. Je to zjednodušené,ale takto to bolo myslené?
Keď dám nabok psychologické znaky toho, že človek klame, je tu ešte energetická úroveň. človek ktorý prezentuje nejakú nepravdivú informáciu nezabráni aby to nebolo vidieť na jeho energii - aure. Baže by sám veril svojmu klamstvu a to zasa nie je také jednoduché.
Určite sa nedokážem spojiť či napojiť na vnútro a dušu iného človeka takým spôsobom a na takej úrovni ako Ašarat, preto možno moje pochopenie nie je úplné.

Prepáčte mi moje možno amatérske otázky. 🙂
Ak sa spojím s dušou iného človeka myslím, že sa to deje v stave prepnutia kde teda emócie a posudzovanie proste nemajú byť. V prípade, že zistím nepravdu nemalo by to v mojom vnútri teda vyvolať nervový, či duševný otras.
Prosím opravte ma ak to nechápem správne.

Ašarat v článku si napísal jednu pre mňa veľmi dôležitú informáciu, ktorá v knihe nie je. Takže ďakujem za tú informáciu veľmi mi pomohla.

Október 25th, 2017 at 11:50
 6 

Kolegyňa Sára, napísala:
"Ak sa spojím s dušou iného človeka myslím, že sa to deje v stave prepnutia kde teda emócie a posudzovanie proste nemajú byť. V prípade, že zistím nepravdu nemalo by to v mojom vnútri teda vyvolať nervový, či duševný otras."

Nejde o daný stav daného momentu, ale nik nie je "prepnutý" stále. A nedôjde k "otrasu" v ten daný moment, ale príde k následnému sklamaniu, tak by som to pomenoval. A to v vtedy, keď sa človek vráti do svojej fyzickej reality a všetko si naplno uvedomí.

Október 26th, 2017 at 09:31

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.