3
Jul

Človek na ceste k mágii

   Odoslal Anubis a zaradil do Mágia, Postrehy, Zamyslenia

Úvod

Vo svojom príspevku by som chcel upriamiť pozornosť čitateľa na úskalia, ktoré ho čakajú, ak sa rozhodne venovať magickým náukám.

V prvom rade chcem zdôrazniť, že spoločnosť stále mala a bude mať buď nedôveru alebo prehnaný obdiv k ľuďom, ktorí praktizujú mágiu. Dôležité je, že hlavne kresťanská cirkev má striktný a nekompromisný postoj k tzv. novopohanstvu, ako označuje v súčasnosti ezoteriku, liečiteľstvo, reiki a hlavne mágiu.

Už hneď v úvode sa vám môže stať, že sa dostanete do rozporu so svojím okolím. Ľudia to riešia rôzne. Buď sú tajnostkári, alebo im tzv. „popularita“ vyhovuje, respektíve sú niekde medzi tým. Doba sa však mení a aj praktizujúci kresťania sa venujú reiki a podobne, aj keď sa tzv. vystavujú smrteľnému hriechu.
Tu sa dostávame k jadru rozhodnutia jedinca, ktorý hneď v úvode by mal mať jasno v hlave, čo chce. Aby sa nestávalo, že niekde na pol ceste si povie: „bože môj, čo som to ja urobil“. Je dôležité, aby mal jedinec vysporiadané svoje náboženské cítenie, alebo aby mu v hlave nestrašil satanizmus, pretože to potom môže hneď zbaliť v úvode.

Budúci mág by mal byť psychicky zdravý s triezvym úsudkom. Mať vlastný názor na svet a nedať sa „opiť rumovým zákuskom“, alebo sa nechať zastrašiť. Nebyť závislý na ideológii náboženstva, alebo dogmy. Podotýkam, že takýchto ľudí je málo, preto je aj málo kvalitných mágov.
Mágiu by som prirovnal ako komando výcvik v špeciálnej vojenskej jednotke. Keď sa nato necítite, môžete „zazvoniť“ a ukončiť výcvik.

Ak by bola vo vás iskierka pochybnosti, položte si otázky z hľadiska histórie, prečo náboženstvo je v opozícii k egyptskému alebo babylonskému okultizmu aj napriek tomu, že prevzalo niektoré jeho prvky. Keď sa nato pozrieme zo širšieho kontextu, neboli predsa celé generácie a národy neznabohovia, blázni alebo vyznávači diabla.

Ak si myslíte, že ste človek pevného ducha a nepotrebujete si riešiť svoje komplexy a dokáže viacej dávať ako brať, snáď by ste mohli vyskúšať svoje schopnosti a vydať sa cestou neľahkou, cestou mágie.

Tagy: , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Štvrtok, Júl 3rd, 2014 o 12:31 a je zaradený pod Mágia, Postrehy, Zamyslenia. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

Velmi jasne napisane drahy Anubis.
Myslim, ze vsetky tvoje slova platia nie len na magiu, ale aj na vsetky ostatne ezotericke smery, ktorymi sa clovek moze vydat.

Júl 3rd, 2014 at 15:31
 2 

Pekné zamyslenie, pán kolega. V tomto smere naozaj existuje len málo kompromisov, ak to chce človek robiť poriadne a naplno. Je dobré sa oboznámiť so skutočnosťami, ktoré táto cesta obnáša, dôkladne sa pozrieť do svojho vlastného vnútra a rozhodnúť sa, či do toho idem alebo nejdem.
A potom už hlavne pri každom kroku nešpekulovať, necúvať, nevykrúcať sa, pretože to je len zbytočná strata času tak pre žiaka, ako aj pre učiteľa. Buď idem alebo nejdem. Nedá sa donekonečna tancovať dookola so slovami "ja by som aj chcel, ale... ".
V každom momente máme na výber. Sme svojprávni ľudia v slobodnej krajine, takže je to len otázka toho, čo chceme alebo nechceme so svojím životom urobiť. A keď sa už pre niečo rozhodneme, mali by sme si za tým stáť.

Júl 4th, 2014 at 09:27

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.