Niekedy nemáme možnosť ísť priamo ku klientovi na dané miesto a premerať miestnosť priamo, napr. z dôvodu veľkej vzdialenosti, no môžeme meranie vykonať metódou privolania jeho fantómu a zmerať GPZ na ňom, tzv. na diaľku. Musím však jedným dychom upozorniť, že toto meranie je približné a aj keď jeho energetický obal (aura) nesie na sebe odtlačok GPZ, je dôležité vedieť, ako klient spí, či na boku, na chrbte, poprípade na bruchu a týmto spresniť meranie. Najideálnejší prípad je, keď nameriame, že klientovi prechádza napr. Hartmannova zóna cez stred tela, a tak mu vieme odporučiť, aby posunul posteľ meter nahor, poprípade meter nadol. Avšak ak má zónu aj pozdĺž tela, alebo teda pod nejakým uhlom pozdĺž tela, je problematickejšie určiť, ktorým smerom posteľ posúvať. Pochopiteľne nie je to nemožné. V prípade, že klient pošle náčrt miestnosti a severo-južný smer, dokážeme s ním zosynchronizovať naše merania. Ak sme si ale neistí, alebo sú zóny namerané na fantómovi komplikované a je možnosť veľkej chyby, neostáva iné, než prísť na miesto osobne.
Avšak ešte než sa fyzicky vyberieme ku klientovi, preberme si prvú variantu – fantómové meranie. Aj v tomto prípade platí, že pre úplnú koncentráciu a eliminovanie bočných vplyvov potrebujeme prepnúť, zbaviť sa všetkých našich či už fyzických alebo emocionálnych problémov, aby nás nevyhadzovali z koncentrácie. No a keďže ideme magicky pracovať, odporučujem aj urobiť si ochranné vajíčko. V časoch, keď som sa učil na kurzoch túto metodiku, neprikladal sa na vlastnú ochranu veľký dôraz, aj keď teda okrajovo, avšak pri úplne inej príležitosti, sa spomenul spôsob, ako si takýto ochranný obal vytvoriť. Chýbalo mi tam však toto prepojenie, že ak ideme týmto spôsobom pracovať, je žiaduce si ho vytvoriť. Až práve tu, v našom spoločenstve Selekcia mi tieto dva segmenty zapadli do celistvej mozaiky a pochopil som, že nie je na škodu sa pri práci poistiť. Áno, nemusí sa nič prihodiť, ale fakticky, môžeme mať istotu? No nie. A preto, nepoddajme sa pocitu falošnej istoty, že však čoooo, je to len také jednoduché meranie, kto by nám čo už len mohol zle? Pri takomto meraní zanechávame značnú energetickú stopu (ako som spomenul, mňa meranie dosť vyčerpávalo, a to znamená, že som v ňom nechal dosť veľa energie a cítil sa po ňom vyčerpaný) a zdatní mágovia by sa mohli do tejto stopy oprieť a vďaka nej nás vystopovať. Takže naozaj, nepodceňujme tento náš magický štít.
Nedá mi nespomenúť, keďže si pamätám, aký som mal ja sám binec v terminológii, že je rozdiel medzi ochranným kruhom a ochranným vajíčkom. Ochranný kruh je statický útvar, ktorý vytvoríme na danom mieste a v rámci neho vykonávame svoju prácu, zatiaľ čo vajíčko je ochranný útvar, ktorý si nesieme so sebou. Ide tu o zadefinovanie pri jeho vytváraní, či chceme kruh alebo vajíčko, a tak sa bude správať. Pre naše potreby vytvárame vajíčko, pretože chceme, aby s nami putovalo, keďže budeme chodiť po miestnosti sem a tam.
Ako prvé si vyhliadneme dostatočne veľkú miestnosť, v ktorej sa môžeme voľne pohybovať. Potom, keď sme prepli a máme vytvorené ochranné vajíčko, môžeme privolať fantóm klienta. Na toto potrebujeme buď ho poznať osobne, poprípade mať jeho fotografiu, aby sme mali na neho nejaké prepojenie. Poprípade hlas v telefóne je tiež v poriadku, prosto dajaký spôsob, ako sa môcť naň naladiť. Môže sa tiež stať, že rodič požiada o pomoc pre svoje dieťa. V takomto prípade rodič slúži čoby prepojenie na dieťa. Avšak pozor, iba matka je dôveryhodné prepojenie, pretože ako sa vravieva, len matka je istá. Pre istotu si vyžiadajme aj jeho výšku, aby sme mohli presne namerať a aj zakresliť na papier rozloženie zón.
Najlepšie je fantóm klienta uložiť na zem, aby ležal na chrbte a papierikmi vyznačiť, kde začínajú jeho nohy, a kde končí jeho hlava. Tu nám pomôže znalosť jeho výšky, pretože môžeme papieriky umiestniť veľmi presne. Vyznačíme teda najprv tieto dve pozície a potom sa naladíme na klienta a vizualizáciou umiestnime jeho fantóm tak, aby nohy začali na jednom papieriku a hlava končila na druhom. Môžeme si pomôcť aj nahlas vyrieknutím slov: “Povolávam ťa fantóm [meno klienta], príď sem a ľahni si na zem na chrbát tak, aby tvoje nohy začínali tu (ukážeme na zvolený papierik) a hlava končila tu (ukážeme na druhý papierik).”
Tieto dva spôsoby – vizualizáciu a slovné zavolanie môžeme aj skombinovať samozrejme. Je nutné vyslovovať slová s úplnou dôverou, prosto si jednoducho veriť, že fantóm príde. Sila našej myšlienky je naozaj veľká a pri plnej koncentrácii a nepochybovaní o výsledku dokáže konať zázraky. Ak máme nadobudnutú istú prax v preciťovaní energií za pomoci virgule, môžeme si prítomnosť fantómu aj preveriť. Naladíme sa naň a môžeme položiť otázku: “Kde začína fyzické telo klienta?” Prechádzame dlaňou voľnej ruky miestom, kam sme fantóm uložili a skôr či neskôr narazíme na miesto, kde sa nám virguľa/kyvadlo/senzibil vychýli. Vnímavejší kolegovia budú cítiť už priamo na dlani tú zmenu, ako sa zmenil pocit, keď prešli bariérou tela. Svojho času som tento test vykonal na zistenie približnej výšky klienta, keď som sa na ňu zabudol spýtať.
Ak chceme mať istotu, môžeme povolávaciu vetu zopakovať viackrát. Aj nám samým to môže dať väčšiu istotu, že sa naozaj udialo. Máme teda fantóm ležiaci pred nami. Vezmime si za hrsť malých papierových štvorčekov, aby sme ich mali po ruke na zaznačenie hranice zóny. Pre vizuálne odlíšenie si môžeme dokonca nastrihať štvorčeky z rôznych farebných papierov – pre označenie fantómu biele, pre Hartmannove zóny červené, pre vodné žily modré. Fantázii sa medze nekladú. Takto budeme vždy presne vedieť, aký bod si zapisujeme do poznámok pri zameriavaní.
Naladíme sa na Hartmannove zóny v aure klienta: “Chcem byť citlivý na Hartmannove zóny v aure tohto fantómu.” Týmto naladením zabezpečíme, že budeme ignorovať skutočné zóny v miestnosti a nebudú nás rušiť. Teraz premeriame zóny rovnakým spôsobom, ako je popísaný v kapitole Praktické meranie geopatogénnych zón (5) , t.j., akoby sme robili plán izby. Meriame na aspoň dvoch miestach, aby sme našli hranice zóny, a to v oboch kolmých smeroch. Tu síce nemáme jasný severo-južný smer, pretože sklon Hartmannov môže byť iný od reálneho magnetického smeru. Ak je to možné, zmerajme aspoň dva Hartmanny v každom smere pre lepší prehľad o mieste. Keď natrafíme na zónu, zohnime sa a uložme papierik na zistené miesto. Môžeme tiež zvýšiť presnosť učupením a zisťovaním hranice za pomoci špičky prsta ako citlivého miesta a polohu papierika poopraviť. Hneď môžeme zmerať v tomto mieste aj druhú hranu zóny a zistiť tak jej šírku.
Keď skončíme s Hartmannmi, preladíme sa na vodné žily: “Chcem byť citlivý na vodné žily v aure tohto fantómu.” Keďže vodné žily nie sú pravidelné zóny, môže sa stať, že nebude ani jedna, ale aj že ich bude viac. Merajme ich tiež z oboch smerov, opäť na dvoch rôznych miestach. Znova len si poznačíme zistenú hranu pomocou papierikov. Zmeriame opäť aj z opačnej strany šírku vodnej žily.
Upozornenie: Papieriky sú ľahké a citlivé na náš pohyb, tak dbajme na to, aby sme ich počas merania neodkopávali a nepristúpili, čím by sme mohli zmeniť ich polohu. V prípade, že by bol s nimi takýto problém, môžeme použiť aj farebné izolačné pásky a urobiť si štvorčeky z nich. O trocha prácnejšie, ale nemusíme sa tak veľmi obávať, že ich zdubasíme a pokazíme si meranie. Môžeme taktiež použiť aj niečo pevnejšie, malé pliešky, kamienky, mince. Vzhľadom na veľkosť týchto predmetov sa nemusíme obávať, že by nám nejakým spôsobom zóny ovplyvňovali.
Keď sme všetky merania ukončili, môžeme fantómovi poďakovať za spoluprácu a poslať ho späť k svojmu majiteľovi vyslovením nahlas: “Fantóm, ďakujem za tvoju pomoc, vráť sa späť k [meno klienta].” Ak by sme zabudli na tento krok, fantóm sa po čase rozplynie. Je však dobré si vypestovať zvyk, že nenechávame otvorené konce a nedotiahnuté veci do konca. Tiež sa odpájame od klienta, najlepšie vizualizáciou prestrihnutia zlatej nite.
Po tomto môžeme pristúpiť k menej zábavnej časti – zapísanie si nameraných hodnôt. Najlepšie je urobiť si schematický zákres, kde ležal fantóm a ako idú zóny. V náčrte potom zaznačíme body predstavované papierikmi. Body si označíme číselne, poprípade abecedne a na okraj papiera si budeme značiť súradnice X a Y, ktoré meriame zvinovacím meradlom. Pomocou týchto súradníc potom nakreslíme výsledný náčrt. Pochopiteľne podľa mierky mapy budeme musieť prepočítavať jednotlivé súradnice. Ak chceme zachytiť izbu rozmerov 3×3 metre na papier formátu A4, tak 300 cm musíme vtesnať na šírku 20 cm. To je mierka 20:300, čo je 1:15. Teda 1 centimeter na mape je 15 centimetrov v skutočnosti. Takže každú nameranú hodnotu musíme vydeliť číslom 15 a dostaneme vzdialenosť na mape. Konečným výsledkom bude nákres ako napr. na obrázku č. 20:
Tu vidíme, že klient má výšku cca 170 cm a prechádzajú ním dve Hartmannove zóny. Jedna cez hlavu a druhá cez nohy a ruku. Podľa popisu možných zdravotných dopadov zón opísaných v kapitole Pôsobenie geopatogénnych zón na život človeka (3) môže klient po dlhodobom vystavení zóny v oblasti hlavy trpieť bolesťami hlavy, závratmi, únavou, nervozitou, poškodením sluchu, poškodením zraku, stuhnutosťou krku a plešatosťou. Zóna, ktorá prechádza cez jeho nohy môže spôsobiť poruchy pohybového aparátu, bolesť kolenného kĺbu na ľavej nohe a členkového na pravej. Je potrebné konzultovať s klientom, ako má umiestnenú posteľ, ktorým smerom je možné vykonať jej presun a či vôbec, tiež aj aby zakreslil severo-južný smer do obrázka. Podľa okótovaných vzdialeností je možné aj presne určiť koľko centimetrov ktorým smerom je nutné pohnúť. V tomto konkrétnom prípade by najideálnejšie bolo pohnúť posteľou dole 29 cm (šírka zóny na hlave) a vpravo cca 40 cm. Týmto by sme sa komplet dostali mimo zón.
Iný príklad. Tu už sa vyskytla aj vodná žila, viď obrázok č. 21:
Išlo o starú mamu mojej známej, ktorá mala problém s hrubým črevom. Meranie ukázalo križovanie Hartmannovej zóny s vodnou žilou. Prienik týchto dvoch zón je najnebezpečnejší, pretože spôsobuje rakovinové nádory. Opäť hlava v Hartmannovi, t.j. problémy so zrakom, sluchom, bolesťami hlavy. Tu napríklad vidno, že jednoduché posúvanie postele nepomôže, pretože nech by sme ju posunuli kamkoľvek, aj tak by stále ostala v nejakej zóne. Niekedy jednoducho je veľmi ťažké nájsť vhodné miesto na odpočinok, keď dispozícia bytu nepopustí. V takom prípade môžeme skúsiť odrušenie zón.
Tagy: fantómové, Geopatogénne zóny, meranie
Zanechajte reakciu
Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.