14
Jun

Príbeh čierneho vlka – 4

   Odoslal Taranis a zaradil do Príbehy

Vlk bežal, ako o dušu naspäť ku starcovi otriasajúcim sa tunelom a padajúcimi kúskami zeme, keď dobehol k poklopu začal škriabať labami na poklop, vrčať a zavíjať. Omráčený starec stále ležal na zemi a nehýbal sa….Nuada začala kráčať nahnevaná do chatrče.

Vlkovi sa podarilo uvoľniť dosku na poklope a svojou labou aj zubami ju chytil sa vytrhol. Vyskočil do chatrče a porozhliadol sa v Bortagovej izbe, všade boli kusy dreva a skla, dvere boli odtrhnuté z pántov. Vlk videl starca ležať nehybne na zemi. Začal kráčať k nemu, potom ho svojím dlhým mokrým jazykom oblizoval a štuchal do neho svojimi labami a hlavou.

…Starec sa stále, nie a nie prebrať. Vlk bol zúfalý nevedel, čo ma so starcom robiť, preto sa rozhodol, že pôjde do miestnosti, kde nastal boj. Nuada už vchádzala do dverí a vtom okamihu sa vlk stretol z oči voči Nuade, Nuada bola plná hnevu a krutosti, vlk sa zastavil a zostal stať, nevedel čo od osoby stojacej pred ním má očakávať…Začal cúvať do dverí miestnosti, z ktorej vyšiel, vyceroval zuby a vrčal.

Nuada sa postupne prikrádala a šomrala si nejakú mantru vlkovi sa to rozhodne nepáčilo, stále iba vrčal a ceril zuby. Nuada začala robiť pohyby s rukami a čo raz výraznejšie odriekala mantru vtom sa jej v rukách začali mihať paprsky iskričiek a vytvárala sa guľa, napokon povedala: “Vaše životy a energia sú moje a vy s tým aj tak nič nespravíte…” V okamihu, keď dopovedala posledné slovo jej z rúk vyletela žiarivá guľa, ktorá letela na vlka, jej program mal za úlohu jednoducho a rýchlo vlka usmrtiť.

Bortag sa akoby začal vracať späť z bezvedomia, ktorom sa nachádzal, postupne sa mu vracal zrak a začal cítiť svoje končatiny. Keď už bol úplne duchom prítomný porozhliadol sa po miestnosti všade videl neporiadok, kusy skla a dreva. V okamihu zbadal poklop, do ktorého pustil naposledy vlka, aby odišiel do bezpečia. Keď bol poklop otvorený všimol si, že bolo použite násilie, ale nie ľudské…uvedomil si, že vlk sa musel vrátiť a je v priestore, kde stále bolo nebezpečenstvo. Uvedomil si, že sa tam musí dostať aj s jeho boľavými nohami a ukončiť tuto situáciu, ktorej sa aj s vlkom nachádzali.

…Vlk pred guľou, ktorá smerovala ku nemu odskočil guľa sa rozpleskla na stene. Nuada sa len uškrnula, vlk bol v panike také niečo ešte nevidel a nevedel, ako sa má v podstate brániť, bol len zviera, ktoré bolo naučene loviť zver nie brániť sa pred čudnými vecami, čo lietajú priestorom. Guľa sa začala znova zhmotňovať vlk nevedel, čo má robiť, iba cúval, Nuada sa len uškŕňala a chichotavým hlasom, ako bláznivá žena zrazu povedala: “Aj tak ste mŕtvy obaja”… guľa bola takmer zhmotnená vtom sa vo dverách objavil Bortak opretý o svoju palicu odpovedal Nuade: “Dnes ešte neumrieme dnes nie je náš čas”. Nuada bola zaskočená, že starec ešte vie stáť na nohách a má stálou energiu, vtom okamihu bol vlk už pri starcovi, vrčiac a čakajúc, že sa vrhne na bosorku, ktorá ich oboch chcela zabiť.

Guľa bola zhmotnená a zrazu sa rozdvojila čarodejnica totiž vytvorila elementál, ktorý má zabíjať, keď v priestore boli dve živé bytosti a osobnosti, ktoré treba zničiť. Keď sa elementál rozdvojil starec hneď vedel, čo môže byť ich jediná záchrana, a to bolo zničiť úplne ich domov vtom okamihu z jeho palice vyleteli oranžové svetielka, leteli do priestoru, kde bolo rozliate všetko, čo dokáže horieť, keďže jeho chatrč bola z dreva dokázala zhorieť ako fakľa. Nuada len hľadela, čo sa deje, keď si iskričky našli svoje miesto chatrč sa rozhorela, všade bol dym Nuadin elementál bol zmetený, lietal z miesta na miesto, narazil do stropu a rozšplechol sa.

Vlka ovládol inštinkt lovenia rozbehol sa od starca smerom Nuade, chatrč čoraz viac horela starec len stal na mieste bol už vyčerpaný z toľkého čarovania, vlk vyskočil do vzduchu a letel na Nuadu…

Nuada sa chcela vlkovi vyhnúť, ale vlk bol taký rýchly, že to nestihla…Spolu sa zvalili na zem Nuada si uvedomila, že dnes sa jej nepodarí vyhrať tento boj.

Vlk sa svojimi tesákmi zahryzol do Nuadinej ruky tá zajačala od bolesti zrazu miestnosťou zasa začal lietať Nuadin elementál, vlk stále stál na Nuade už na ňu len zavrčal, keď v okamihu zbadal svojim sluchom, že sa vzduchom niečo k nemu blíži vlk odskočil od Nuadi a jej elementál, čo letel vzduchom len horko ťažko zastal pred svojou stvoriteľkou.

Bortak z dverí na vlka zakričal: “Musíme odísť”…Vlk sa rozbehol ku starcovi, Nuada sa postavila, keď elementál opustil jej blízkosť a zakričala na vlka zlovestným hlasom: “Ty psisko jedno za toto mi ešte zaplatíš”… Vtom sa zo strechy zrútil trám, Nuada odskočila v chatrči už nebolo vidieť ani na špičku nosa Bortag sa s vlkom stratili vo dverách Bortagovej spálne. Nuadine elementy zničil oheň. Nuada odkráčala pred chatrč, ktorá horela a rozpadávala sa.

Bortag s vlkom priskočili ku poklopu do tunela a spoločne vošli. Nuada sa len otočila smerom k zničenému lesu a zmizla v hmle, s ktorou prišla…premiestnila sa totiž z miesta na miesto.

Bortag s vlkom kráčali tunelom, ktorý sa pomaly rozpadával, lebo sa do neho dostal oheň, ktorý ničil podopierajúce trámy a aj otrasmi, čo po boji s Nuadou a Bortagom prebehol tunel bol dosť poškodený, Bortag si uvedomil, že musia z tunela, rýchlo preč, preto vlkovi nakázal, aby čo najrýchlejšie, bežal pre vak, ktorý zo seba pred časom strhol…

Tento príspevok bol odoslaný v Monday, June 14th, 2021 o 09:49 a je zaradený pod Príbehy. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

Kolega Taranis, je to príbeh plný mágie, zvratov, tajomnosti a hlavne napätia čo bude ďalej.
Veľmi zaujímavé pokračovanie

June 16th, 2021 at 12:07
 2 

Kolega Taranis, tento text vtiahne čitateľa do deja a drží ho v napätí...som plný očakávania čo bude ďalej...

June 16th, 2021 at 20:16

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.