Astrálne cestovanie má rôzne formy a podoby. Nakoľko som sa skoro v žiadnej literatúre nestretol s týmito rozdeleniami (možno by som mal viac čítať) – predkladám vám ich na základe svojich poznatkov.

Tak ako je rôznorodý vesmír, je to podobné aj s cestovaním samotným. Neplatia tu fyzikálne zákonitosti, ktoré bežne poznáme, čiže zabudnite na cestovanie, ktoré využívame v súčasnosti na bežný účel ako napríklad cesta do práce, na dovolenku, a pod. Píšem tu o astrálnom cestovaní a tu je potrebné vlastným nácvikom prísť k rôznym podobám cestovania, ktoré nám vyhovujú a pri ktorých sa cítime bezpečne a “doma” (ako ryba vo vode). Je tiež potrebné pochopiť, že každému pri výučbe vyhovuje iný systém náuky.

Mnoho z vás už malo s astrálnym cestovaním skúsenosť, avšak pri neopatrnom vycestovaní sa vám mohla stať nepríjemná “nehoda”. Mohlo to byť len preľaknutie z niečoho, čo ste stretli a na vás vycerilo zuby. Mohol to byť nepríjemný návrat späť do tela alebo ste sa jednoducho zľakli, že sa vám to tak zapáči, že každodenná realita a zápasy všedných dní vám prídu ako zbytočné a odpútate sa od svojho fyzického tela a zabudnete na život ako taký a kvôli čomu ste sem boli poslaní.

Preto sa snažím pri svojich žiakoch udržovať rovnováhu medzi samotnou výučbou – t.j. aká technika komu viac vyhovuje ako aj to, aby som strážil ich kroky astrálom a naučil ich bezpečnému cestovaniu, ktoré im pomôže na ich vlastnej ceste bez zbytočného ohrozenia. Je to taká autoškola – viem naučiť pravidlá “cestnej premávky”, ako aj techniky “jazdenia”, avšak každý musí spoliehať na svoju intuíciu, rozum a svedomie (čo sa svedomia týka – pre tých, ktorým je toto slovo cudzie resp. ho majú starostlivo uložené v šuflíku, prosím ozrejmiť – vytiahnuť – začať používať!). Čo sa týka mojich skúseností, mám mnoho úspechov ako aj neúspechov, ktorých je samozrejme oveľa viac. Tiež som veľakrát zakopol, šiel tam, kde mi bolo zakázané a tiež som dostal svoje lekcie a výprasky. Preto nech sú vám aj moje neúspechy a zakopnutia príkladom hodného nenasledovania!

Keďže som sa doteraz stretol s viacerými technikami astrálneho cestovania, nebudem tu písať len o jednej ceste astrálom. Sám som využíval jednu naučenú techniku a práve vlastné neúspechy, pracnosť alebo prekážky, ktoré sa mi priplietli do cesty ma prijmeli k tomu, aby som toto portfólio techník rozšíril. Tiež je veľmi potrebné meniť tieto techniky podľa potreby. Avšak o tom potom…

Astralny cestovatel

Predostieram tu preto základné rozdelenia podľa vlastných skúseností a zdôrazňujem, že mojím cieľom nie je zadefinovať a vymedziť všetky možnosti a rozdelenia astrálneho cestovania ale priblížiť vám tie možnosti, ktoré som sám využíval na vlastnej koži a ktoré mi pomohli pri prekonávaní vzdialeností a k ako-takému pochopeniu astrálnych a vesmírnych zákonitostí.

Rozdeľujem preto:

1. cestovania podľa cesty samotnej (vychutnávam si každú časť) vs. podľa cieľa (technika chrš a som tam)
2. podľa subjektu cestovania – celok vs. časť
3. podľa frekvencie.

Tak a pre tých, čo došli až sem – budete teraz trénovať trpezlivosť, kým nezverejním jednotlivé vysvetlenia týchto troch ciest 😉

Držím palce! 🙂

Tagy: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Thursday, October 30th, 2014 o 21:19 a je zaradený pod Ezoterika, Mágia, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

Kolega tvoja práca má mnoho špecifík. Ich výhodou je aj to, že sa tu prelína učenie úvodu mágie a tvoje učenie. Ak človek nezvládne napríklad: strach, trpezlivosť, svoje ego, tak nemá šancu astrálne cestovať.
Ďalej som rád, že definuješ aj slovo neúspechy. Konečne ďalší niekto kto nemá strach povedať, „na svojich neúspechoch som si vybudoval úspech“. Cením si toto tvoje poznanie a že si ho verejne aj opísal.

October 31st, 2014 at 13:29
 2 

Mnoho ezoterických smerov - ak nie aj všetky - v sebe skrývajú hrozbu ani nie tak v technikách a následkoch nepremysleného konania (i keď ani tento aspekt netreba opomínať), ale skôr v tom, ako sa človek dokáže vnútorne vyrovnávať s vecami, ktoré na tejto ceste zažíva a stretáva. Tak ako sme sa minule spolu bavili, pán kolega - je dôležité nájsť správny balans na lane, pretože extrémne vybočenie do ktorejkoľvek strany môže znamenať pád.

Ja mám veľmi rada škatuľkovanie a upratovanie pojmov, takže sa budem tešiť na definície jednotlivých typov cestovania.

November 4th, 2014 at 08:26

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.