V kapitole o histórii geopatogénnych zón som spomenul, ako v starom Ríme zisťovali prítomnosť zón pomocou zvierat, ktoré potom usmrtili a skúmali ich pečene. Zóny rovnako pôsobia aj na naše telá, pričom najviac počas spánku, keď sme vo vodorovnej polohe a nehýbeme sa z miesta. Náš ochranný energetický obal – aura nám poskytuje istú ochranu pred vplyvom zóny, avšak keď sme slabí, chorí, sužujeme sa, naša aura je tenká, oslabená. Zóna vytvára okolo nás “pneumatiku” a stláča hranicu aury blízko k telu, viď obrázok vpravo. Keď ležíme v zóne dlhodobo, ochranná vrstva aury sa čoraz viac zmenšuje, až sa napokon prederaví a zóna môže pôsobiť priamo na naše orgány. Zapríčiňuje ich energetické podvýživenie a túto energetickú nedostatočnosť potom vnímame v počiatku ako oslabenie orgánu, neskôr ako akútnu chorobu a na záver chronickú chorobu.

Samozrejme zóny na nás pôsobia aj počas dňa, keď napríklad sedíme v mieste zóny. Môžeme pocítiť únavu (vodné žily nás uspávajú) alebo nesústredenosť, akoby nám niekto scucol energiu. Vtedy pôsobí na celé naše telo po celej dĺžke, počas spánku len na miesta, cez ktoré prechádza. Prejdime si niekoľko miest na tele a aký vplyv môžu mať na ne rôzne typy zón. Na nasledovných obrázkoch je pohľad na človeka zhora počas spánku.

Hartmannova zóna spôsobuje na miestach, ktorými prechádza zápaly a v ich dôsledku nasledovné choroby:

– ak prechádza cez hlavu – bolesti hlavy, závraty, únavu, nervozitu, poškodenie sluchu, poškodenie zraku, stuhnutosť krku, plešatosť



– ak prechádza cez hornú časť hrude – arytmia, kolísanie krvného tlaku, chronické ochorenia dýchacích ciest



– ak prechádza cez oblasť brucha – brušné či žalúdočné ťažkosti, alergie, cysty





– ak prechádza cez oblasť pohlavných orgánov – chronický zápal vaječníkov, neplodnosť, prostatitída, impotencia, menštruačné poruchy





– ak prechádza cez oblasť nôh a kolien – poruchy pohybového aparátu, bolesť kĺbov





– ak prechádza po dĺžke celým stredom tela – malátnosť, všeobecná nevoľnosť, pretrvávajúca letargia, neplodnosť



V prípade, že počas spánku máme niektorú časť v krížení dvoch Hartmannových zón, v tzv. uzle, môžu nastať tieto komplikácie:

– uzol v oblasti hlavy – epilepsia, nádory mozgu, cysty, zvýšené riziko straty zraku alebo sluchu



– uzol v oblasti krku a hornej časti hrude – chronické ochorenia dýchacích ciest, chronické bolesti v krku, angína, infarkt myokardu, zápal štítnej žľazy, chronický zápal ramena



– uzol v oblasti brucha – alergie, žalúdočné vredy, cysty, choroby obličiek a pečene





– uzol v oblasti pohlavných orgánov – zápal sliznice maternice a zápal prostaty, chronické zápaly, zápaly močového mechúra, zápal kolenného kĺbu



Vodné žily majú mierne odlišný účinok na náš organizmus, na rozdiel od Hartmannových zón, ktoré spôsobujú zápaly, vodné žily spôsobujú skôr rakovinové bujnenie. V závislosti od toho, ktoré časti tela sú im vystavené, môžu vyvolávať nasledovné ochorenia:

– ak prechádza po dĺžke celým stredom tela – leukémia, Parkinsonova choroba, roztrúsená skleróza, PCP (reumatoidná artritída), zlyhanie obličiek, Bechterewova choroba, krvácanie do žalúdka, zúženie ciev



– ak prechádza cez hlavu – sivý zákal, poškodenie sluchu





– ak prechádza cez hornú časť hrude – ochorenie pľúc, astma, problémy so štítnou žľazou, koronárna kalcifikácia



– najhoršia je kombinácia Harmannovej zóny s vodnou žilou. V miestach, kde sa zóny pretínajú, vznikajú vo všetkých zasiahnutých orgánoch rakovinové nádory



Ako vidíme, z dlhodobého hľadiska nie je dobré ležať v geopatogénnej zóne. Ak človek žije zdravo, dobre sa stravuje, pravidelne cvičí, chodí na čerstvý vzduch, má dostatočne dlhý a/alebo kvalitný spánok, má pozitívne myšlienky, môže pôsobeniu týchto zón dlho odolávať a nebude pociťovať ich vplyv. Bežný človek však kvôli každodennému stresu nemusí byť tak dobre odolný a ak začnú prichádzať choroby, ktoré nemajú zdanlivo žiadnu logickú príčinu, je vhodné si zavolať liečiteľa zbehlého v radiestézii (ako sa meranie žiarenia geopatogénnych zón odborne nazýva), aby nám nakreslil rozloženie zón v byte/dome a navrhol nám miesto kam presunúť posteľ. Niekedy stačí iba meter niektorým smerom, inokedy ale treba poprenášať nábytok, aby sa uvoľnilo vhodné miesto.

Pôsobenie zón ale nekončí len spôsobovaním chorôb, ak nad nimi ležíme či stojíme. Ak prechádzajú Hartmannove pásy cez vegetáciu, táto býva oslabená, nedarí sa jej, môže vysychať z neznámych príčin. Viď obrázok č. 7. Ak vodná žila prechádza pod stromom, môžu sa na ňom vytvárať rakovinové nádory. V bode, kde sa križujú Curryho pásy s vodnou žilou sa môžu častejšie vyskytovať blesky. No a v neposlednom rade, ak vodná žila prechádza pod vozovkou, môže mať vplyv na pozornosť vodiča. Keď prechádzame cez takéto miesto, máme pocit, akoby nám niečo odobralo energiu a na okamih sa prestávame sústrediť, naša pozornosť upadá, dokonca môže prísť mikrospánok. Navonok sa toto deje z nepochopiteľných príčin na úplne prehľadných úsekoch cesty, kde by sa nič nemalo prihodiť, a pritom napríklad u nás na Slovensku má cesta I/65 medzi Nitrou a Zlatými Moravcami prívlastok “Cesta smrti”, pretože sa tu stávajú nevysvetliteľné nehody. Pochopiteľne niektoré môžu byť spôsobené aj tým, že je to rovný úsek, monotónny, vodiči potom preceňujú svoje schopnosti, majú falošný pocit istoty, že však tu sa mi nič nemôže stať a klesá ich pozornosť. Náhle potom vybehne protiidúce auto zo zákruty s rovnako sebaistým vodičom a je ťažké sa vyhnúť kolízii. Je pravdou, že ani kvalita cesty nie je dobrá a v daždivom počasí môže dôjsť ku šmyku. Na druhej strane môžu byť prípady, keď sú vodiči naozaj ovplyvnení nejakou dračou žilou a ovplyvní ich vnímavosť.

Obr. č. 7

Toto sú však iba domnienky, takže by bolo najlepšie prejsť touto cestou a osobne si ju premerať. Preto plánujem v rámci výskumu geopatogénnych zón ňou prejsť a skúmať vplyv na človeka. Najideálnejšie by bolo ako spolujazdec, nie priamo šofér, no a ak by som zaznamenal či už pokles pozornosti alebo zónu pomocou virgule, mohol by som sa na to miesto vrátiť a preskúmať ho meraním priamo v teréne.

Dňa 6.9.2020 cestou z Ružomberka do Komárna sme s kolegyňou Luminou prechádzali cestou I/65, ona šoférovala, ja som sa snažil virguľou merať zóny a súčasne sledovať moje pocity, či a ako sa na mne budú prejavovať, či dôjde k tomu možnému ovplyvneniu geopatogénnou zónou. Na zaznamenanie možných bodov zón som použil androidovú aplikáciu „Save Location“. Na I/65 sme sa napojili tesne pri Tesárskych Mlyňanoch a šli sme smerom na Nitru. Po rýchlom prepnutí som sa naladil na všetky GPZ, ktoré by mohli mať na nás negatívny vplyv: „Chcem byť citlivý na všetky geopatogénne zóny, ktoré by mohli mať na moju pozornosť negatívny vplyv“.

Predpokladal som, že sa virguľa bude kvôli jazde nekontrolovane kymácať, avšak výchylky neboli vôbec významné. Ani zákruty ju moc neovplyvnili a napokon, ani ich po ceste nebolo veľa. V jednej ruke virguľa, na nohách pripravený mobil na zaznamenanie GPS polohy. Sledoval som súčasne aj rýchlosť, akou ideme. Väčšinou to bola 80tka. Bol som pripravený počítať aj sekundy, ako dlho ostane virguľa vychýlená, aj ako rýchlo zareagujem pri ukončení zóny a zaznamenám bod. Vďaka týmto údajom viem potom určiť podľa rýchlosti, aká je zóna široká a koľko sme od jej konca prešli, pokiaľ som zaznamenal GPS pozíciu. Týmto sa dá potom prepočítať presnejšia poloha.

Šli sme už chvíľu (čas je v takomto prípade veľmi relatívny) a pomaly som už aj strácal nádej, že vôbec niečo zaznamenám, keď sa mi zrazu virguľa vyklonila do strany a zotrvala v tejto pozícii 3-4 sekundy, pokiaľ sa nevrátila späť. Trvalo mi 2 sekundy sa spamätať, kým som na mobile klikol na uloženie pozície. Celkovo som nameral tri takéto široké zóny, jednu aj v blízkosti obce Malanta, kde sa udiala dopravná nehoda autobusu a nákladného auta. Ku každému bodu prikladám obrázok, č. 8, 9, 10, na ktorom sú zaznamenané zóny už s prepočítanou polohou. V hodnotách „dĺžka zóny“ a „reakcia/oneskorenie“ uvádzam nielen oneskorenie v sekundách, ale aj počet metrov, ktoré sme prešli za túto dobu a o ktorú som potom v Google Maps za pomoci funkcie „Meranie“ zistil skutočnú pozíciu zóny.

Prvá zóna:

Tesárske Mlyňany

rýchlosť: 60 km/h

dĺžka zóny: 3s … 50 metrov

reakcia/oneskorenie: 2s … 33 metrov

LAT: 48,3448368

LON: 18,3489219

Obr. č. 8

Druhá zóna:

Jelenec

rýchlosť: 80 km/h

dĺžka zóny: 4 s … 88 metrov

reakcia/oneskorenie: 1s … 22 metrov

LAT: 48.3683629

LON:18.2482706

Obr. č. 9

Tretia zóna:

Malanta

rýchlosť: 80 km/s

dĺžka zóny: 4s … 88 metrov

reakcia/oneskorenie: 1s … 22 metrov

LAT: 48,329206

LON: 18,145369

Obr. č. 10

Kvôli nedostatku času som sa však ku žiadnej zóne nevrátil ju preskúmať dôkladnejšie. Ani ja, ani kolegyňa Lumina sme nezaznamenali nijaký bezprostredný úbytok energie či pozornosti. Lumina uvažovala, že monotónnosť cesty by mohla byť tiež možná príčina nepozornosti vodičov. Hypnotizujúca, ako ju ona nazvala, akoby sa cesta predĺžila až do nekonečna, zatiaľ čo rovnako rovná a monotónna cesta z Hurbanova do Komárna na ňu takto nepôsobila.

Tagy: , ,

Tento príspevok bol odoslaný v Pondelok, November 16th, 2020 o 16:23 a je zaradený pod Liečiteľstvo. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

3 komentárov

 1 

No proste práca na úrovni 🙂

November 16th, 2020 at 17:18
 2 

Perfektné spojenie mágie a techniky....

November 16th, 2020 at 18:08
 3 

Kolega Regulus, veľmi podrobne a prehľadne si popísal vplyv zón na jednotlivé časti tela. Hneď so si to preniesla na čakrový systém. Skvelá práca.

November 25th, 2020 at 07:42

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.