22
Jun

Moje tréningové miesto

   Odoslal Hermiona a zaradil do Postrehy, Výuka

So záujmom som si prečítala publikáciu od Maat – Výber a analýza tréningového miesta.

A odrazu ma osvietilo – paradoxne cez noc – a prišla som na to, ze moje tréningové miesto mám rovno pod nosom. Samozrejme, ze najprv som sa ho spýtala či mi dovolí byt mojim tréningovým miestom, pozorne som načúvala priestor čo mi odpovie.K mojej spokojnosti mi priestor odpovedal áno – to znamená, ze môžem ho pojať ako miesto kde sa budem učiť, meditovať, programovať…keď ma tam vpusti v danej chvíli a situácii, budem ho plne rešpektovať.

Moje tréningové miesto sa nachádza priamo v mojej záhrade. Je obklopené vysokými tujami, vchod do meditačného miesta tvorí brána zo stromu céder, chodník k nemu lemujú kruspáni a zo zadu ho obklopuje durman –anjelské trúby. Z prednej strany je ukrytý okrasnými japonskými javormi a magnóliou a hortenziami.

Telo meditačného miesta tvorí ,, mólo,, zo sibírskej borovice, je vyvýšené cca 1 meter od zeme a ide sa na neho 5 schodíkmi tiež zo sibírskej borovice. Na zemi je štiepka –kôra.

Doteraz som na ňom len cvičila a čítala si.

Teraz ho budem vnímať pred východom slnka, pred poludním, na poludnie, pred západom slnka, večer a v noci. Budem pri tom sedieť, ležať, stáť. Budem ho vnímať za každého počasia a ukladať si moje pocity a vnemy do knižnice.

Ďakujem Ti Maat za cenne rady, budem sa ich pridržiavať a teším sa na všetky nove zážitky.
A samozrejme, že sa o ne podelím na našich blogoch.

Tento príspevok bol odoslaný v Saturday, June 22nd, 2019 o 21:28 a je zaradený pod Postrehy, Výuka. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

Je veľmi príjemné mať tréningové miesto "rovno pod nosom". Odporúčam však nefixovať sa len na to jedno miesto, ale postupne rozširovať svoje obzory aj ďalej, napríklad na miesta, kde človek musí zapojiť trošku aj ovládanie strachu. Na úvod pozorovania v rôznych obdobiach a takpovediac "pohodlnú" prácu kedykoľvek v prípade potreby je to výborné.

June 26th, 2019 at 08:27
 2 

Ja mám tiež svoje tréningové miesto,i ked trošku nedobrovoľne,je to v areáli kde pracujem.Ešte niekedy minulý rok som prechádzal cez parkovisko za budovou,ked prišli pocity,ktoré som prvý raz zažil v kaštieli,kedže toto bolo na voľnom priestranstve,usúdil som,že podomnou bude nejaká geopatogénna zóna.Zakrátko som sa dozvedel,že popod areál preteká niekoľko potokov z Malých Karpát,ktoré sú zvedené pod zem.O pár dní môj kamarát premeral miesto pomocou virgule a určil dva podzemné toky,v hĺbke 8 metrov,s pomerne rýchlym prúdením.Obe tieto informácie boli pre mňa skvelou spätnou väzbou že som sa nemýlil.Vždy,ked tadiaľ prechádzam si "vychutnám"tie pocity,mimochodom,sú mi dosť nepríjemné.Ale už viem,ako preciťujem geopatogénnu zónu,konkrétne podzemný tok.

July 9th, 2020 at 17:39

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.