8
Sep

Oslobodenie ducha

   Odoslal Ascher a zaradil do Nezaradené

Tým, že žijeme vo fyzickom svete, kde poznáme svoj život iba z pohľadu toho, ako sú nadefinované hranice chápania v spojitosti s chápaním obmedzenosti svojho života časom, nie je človek schopný chápať veci vymykajúce sa logike.

Úlohou alebo lepšie napísané podstatou každého duchovného učenia či už mágie, liečiteľstve, kabaly, viery je uvedomenie si seba samého ako jedného celku. Tela ako chrámu a duše ako spojenie so všetkým a jednotou.

Žijeme v temnote. Temnote chápania života. Máme oči, hmat, čuch, mame mozog a emócie.
No nedokážeme ich využiť v plnej podstate toho aké je ich možnosť pochopiť nekonečnosť času a priestor skrz nánosy svetských definícii, ktoré dejiny nazhromaždili na fyzickú úroveň. Každý takýto nanos dáva človeka do väčšej a väčšej temnoty a hlbšie a hlbšie do fyzickej roviny.

Jediná vec, ktorá dokáže pochopiť tajomstvo tvorenia a život, DUŠA uväznená v tele, ktoré je spolu s nánosom svetskej definícii sveta pre dušu to isté, ako tmavá malá kôpka.

Cesta každého jedinca, ktorý sa dá na duchovnú cestu vedie k poznaniu (osvieteniu). Toto poznanie nie je ukryté v knihách ani v podzemí či pyramídach, toto poznanie je všade okolo nás no pre človeka ukryté a neviditeľné skrz nanos fyzického balastu každodenného života.

Sami sebe sme väznitelia aj väzením pre pochopenie vedomosti.

Na začiatku cesty uvedomenia si seba samého je potrebné premôcť logiku a obmedzenosť svetského chápania života.
Keď Vám dám otázku, čo vidíte, keď sa pozriete na oblohu, väčšinou dostanem odpoveď – mraky, nebo, vtáky, hviezdy, slnko a podobne. Je to pravda no ja vidím niečo iné. Ja vidím miliardy kilometrov voľnosti a slobody. Rozdiel je v tom, že ja svojej existencii nedávam hranice, ktoré by obmedzovali môj rozhľad.

Ľudia veľa krát hľadajú boha, bytosti dobra a zla, spoločné vedomie. No každý tento bod hľadajú s chápaním ľudským obmedzením. Vezmime si spoločne vedomie Akášu. Je kopec kníh a učení, ako sa na ňu napojiť, ako dokázať v nej čítať a hľadať. To ja robím denne. Napojím sa na internet a tam je uložené všetko.  Čo to ma spoločné s duchovnou cestou? Nič a veľa. Len, ako som napísal nedávam si obmedzenia. Oslobodzujem svojho ducha a nedávam mu jasné ohraničenie Akáša je taká a taká a internet je internet. V oboch nájdete to, čo hľadáte. Ako hore tak aj dole.

Každý by chcel nájsť bránu k vedomostiam, bránu do svetov. Len málokto verí, že existuje a, že je hmatateľná a viditeľná. No pritom, keď sme zavretí v izbe alebo kancelárii pravdepodobne sa na bránu pozeráte každý deň. Čo je okno je to iba brána do iného sveta, ktorý je za ním. Stačí ho otvoriť a prejsť ním a budete tam, kde chcete byť. V každom momente svojho bytia vnímajte a hľadajte všetko, čo je možné nájsť a vidieť. Nedávajte svojmu vnútru prekážky a obmedzenia. Ako hore, tak aj dole. Okno môže byť brána do iného sveta alebo to bude len okno. Je len na Vás aké hranice si necháte a nakoľko dokážete zotročiť seba samého.

Logika dáva tvar, no duša dáva pochopenie.

Čím viac dokážeme oslobodiť vnútro tým viac svetla a života dokážeme zachytiť. Život nie je len naša existencia život je všetko. Všetko okolo nás. Život je energia a energia je základ všetkého aj toho, čo mi nazývame mŕtvo. Keď začneme zachytávať a spoznávať život musíme nájsť ticho. Ticho pochopiť znamená vidieť a počuť to, čo iní nepočujú, a predsa je hlasné. Ticho nám dá možnosť pochopiť a rozprávať so svojim vnútrom. A, čo je naše vnútro jedna časť celku a celok je život.
Rozprestri svoje vedomie a čítaj tento text skrz vnútro. Nenechaj sa zastaviť tým, čo ho ohraničuje.  Čas a priestor a vnímanie. Nie je len horizontálne a vertikálne a časové chápanie života mňa ako jedinca mňa ako ego. Ja ako súčasť celku a celok ako život. Brnenie a okovy svetskej filozofie nás oberá o možnosť zdielať a chápať.

Počul som krásnu myšlienku.
Aký je rozdiel medzi bohom a nami? Len v tom, že my sme už zabudli, že sme bohmi. Ak je Boh všetko a ja som súčasťou všetkého som súčasťou boha a tým pádom boh som ja.

Tento príspevok bol odoslaný v Sunday, September 8th, 2019 o 10:12 a je zaradený pod Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätná odkaz - trackback z Vašej strány.

2 komentárov

 1 

Ďakujem za Tvoj článok, je náročný ...
Sme celé veky prikovaný k faktom, poučkám, definíciám.... Pre mnohých je náročné „oslobodiť svoje vnútro“. Je náročný zostup do hlbín vlastnej duše. Cesta von zo zvierajúceho objatia masky osobnosti a odhalenie svojej podstaty, pravej tváre individuality, je skutočne ťažká.
Myslím, že je dôležitá zmena životných hodnôt, zmena myslenia – pozornosti.

Platia slová Goetheho Fausta:
„Šťastný, kto ešte dúfať môže,
kto je schopný sa vynoriť z mora omylov,
to, čo nevieme, to nám práve chýba,
to, čo vieme je nám zbytočné!

Ascher, je náročné rozprestrieť svoje vedomie a čítať Tvoj text skrze vnútro.... ale keď sa to čo i len trošičku podarí, je to oslobodzujúce, uvoľňujúce...ďakujem

September 16th, 2019 at 08:15
 2 

Keď čítam Tvoje riadky kolega Ascher, len pre vizualizáciu, aby som si pomohol filmom Matrix. Aj keď to nie je presné, ale vidíme ľudskú bytosť uväznenú v bubline a možno by sme jej aj pomohli, ale ona to vlastne ani nechce.

September 17th, 2019 at 21:06

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.